Jump to content
muniryigit

Direksiyon Sağa ve Sola Çevirince Direksiyon Kutusundan Aşırı İnleme Geliyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

muniryigit    5
muniryigit

Arkadaşlar geçen gün friger seti değiştirdim tam arabayı alıp çıkayım dedim direksiyon kutusndan inlemeler geldi. Hidrolik kapagını açıp baktım bu esnada köpük ve kabarma görülüyor. Ayrıca direksiyonu çevirirken sert titreme oluyor. Hisroliği tamamladık. İzmit subaru servisinde oluyor bu olay tabi. Usta hava yapmış atsın havasını keser dedi. 50 km yol yaptım inleme azaldı ama kesilmesi. Acaba triger değişmesi esnasında ne oldu bilemiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay

Hava alıyorsa öter abi, pompaya giren hortumun ucunda özel bir oring var, deforme olmuşsa ordan hava alır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muniryigit    5
muniryigit

Erçay bey merhaba

sen süpersin

gerçekten girişteki oring ve çıkıştaki pulları değiştim dirksiyon yağ gibi oldu.

teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay
Şimdi, muniryigit :

Erçay bey merhaba

sen süpersin

gerçekten girişteki oring ve çıkıştaki pulları değiştim dirksiyon yağ gibi oldu.

teşekkürler. 

Geçmiş olsun abi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    34
foresterist

Lokman hekim gibisin Erçay hocam. 657 den önce de bir teknisyenlik veya tamircilik yapmış gibi resmen araçların içini görür gibi konuşuyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay
Bir saat önce, foresterist :

Lokman hekim gibisin Erçay hocam. 657 den önce de bir teknisyenlik veya tamircilik yapmış gibi resmen araçların içini görür gibi konuşuyorsun.

Ünv öğrencisiyken Gold PC'de bilgisayar teknikeri olarak çalıştım harçlık çıksın diye :D başka bir işle meşgul olmadım...Ötme genelde hava girişle olduğu için tahmini zor değil, bu modellerde de genelde bahsi geçen oring sıkıntı çıkarıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    34
foresterist

Subaru uzmanı sayın doçentim saygılar.:nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    94
bougoss

parçalar standart mı araca özel mi?

24.12.2018 at 11:40, muniryigit :

Erçay bey merhaba

sen süpersin

teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muniryigit    5
muniryigit

parçalar özel değil. Zaten direksiyon pompasından çıkan adaptör ucunda 8 ya da 10 mm çapında bir boru var. onun dışına olacak şekilde oring (lastik conta) her yerde bulunabiliyor. diğer tarafın pulları da aynı şekilde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    110
goldenchief
22.12.2018 at 19:34, Erçay :

Hava alıyorsa öter abi, pompaya giren hortumun ucunda özel bir oring var, deforme olmuşsa ordan hava alır. 

benimki de ince ince keman çalıyor. ben de bakacam...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    510
RSBurak

Soğuk havalarda sıkça oluyor bu sorun :) Servisin kullandıkça keser demeside ayrı bir mesele. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muniryigit    5
muniryigit

Bir de direksiyon pompası tahrik kayışı eskimiş ise pompadan ötme sesi gelebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay
8 saat önce, muniryigit :

Bir de direksiyon pompası tahrik kayışı eskimiş ise pompadan ötme sesi gelebilir

Gevşekse de yapar :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş