Jump to content
Forester66

Forester Kalorifer Sıkıntısı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forester66    16
Forester66

Selamun aleyküm arkadaslar 2009 yeni kasa forester aracim var aracim sol taraf cok super isitiyor sağ taraf soğuk üfüruyor gaza bastimmi hafiften isiniyor sağ taraf sol ciğer gibi kalorifer tikalidir dedim temizlettirdim makinada testde yaptirdim petekte sıkıntı yok sizce bu normalmi kullanicilara sormak istedim arac da lpg var 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

Göğsün içinde, sen şimdi dereceyi soğuğa aldığın zaman klape sıcak tarafı kapatır soğuk taraf açar ve kabine soğuk hava girişini sağlar, tam tersini yaptığında klape de tam tersi işlemi yapar ve içeriye sıcak hava girişini sağlar, sende soğuk üfleyen tarafın klapesi soğukta kalmış, sıcağa çevirdiğin halde işlem yapmıyor. motoru arızalı olabilir, plastik dişlileriden birinde sorun olabilir. Kısacası bakılması lazım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist
23 saat önce, Erçay :

Göğsün içinde, sen şimdi dereceyi soğuğa aldığın zaman klape sıcak tarafı kapatır soğuk taraf açar ve kabine soğuk hava girişini sağlar, tam tersini yaptığında klape de tam tersi işlemi yapar ve içeriye sıcak hava girişini sağlar, sende soğuk üfleyen tarafın klapesi soğukta kalmış, sıcağa çevirdiğin halde işlem yapmıyor. motoru arızalı olabilir, plastik dişlileriden birinde sorun olabilir. Kısacası bakılması lazım 

Vallaha bravo Erçay hocam sen sanayide dükkan açsan abonen olurum, normalde meslek neydi hocam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay
3 saat önce, foresterist :

Vallaha bravo Erçay hocam sen sanayide dükkan açsan abonen olurum, normalde meslek neydi hocam?

657 :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist

Bir 657 den beklenmedik performansın var hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kenanccc    3
kenanccc

Merhabalar,

Benim foresterda da kalorifer araç dururken biraz yakıt kokusu veriyor içeriye. Benzinde ya da lpgde iken farketmeksizin bir yakıt kokusu alıyorum. Etrafımda araçların egzozlarından da kaynaklanmıyor yani tek başına benim arabadan geliyor eminim. Hareket halindeyken ise herhangi bir koku durumu yok. Araç henüz bir filtre bakımına girmedi. Önceki sahibi de değiştirmiştir polen filtresi vs. diye düşünüyorum. Sebebi hakkında bir fikir verebilir misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş