Jump to content
Forester66

Arka Amortisörler Patlak

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forester66    16
Forester66

Selemun aleyküm arkadaşlar Ankara'da önereceğiniz amortisör tamircisi var mi? Araç 2009 Forester 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    106
bougoss

merhaba arkadaşlar

benim aracın arka amortisörlerini 2 fasıl tamir ettirdim akkarda, ama tutmuyor. en fazla 1 sene malesef:( offroad'umuz da yok normal şehir içi kullanım. araziye çıksak 1 ayda cortlayacak herhalde. neyse..

şimdi normal amortisörcüye gidip self level'ı iptal ettirip daha uyguna mı tamir ettirsem? yoksa masraf yapıp amortisörleri mi değiştirsem?ne yapsam bilemedim :/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    68
ceyhunugur

Geçmiş olsun tamir sakın yaptırmayın paranızı çöpe atmayın  ayarlı amortısorlerın hıcbır sekılde tamırı olmaz elalemın cebını doldurmayın paranızı biriktirin sıfır bır amortısor setı alın elınızdekı bozuk olanları da o tamırcıye satın,o tamırcıyı kendı sılahıyla vurun o sızden degıl sız ondan para kazanın

Yıllarca hep söyledim yıne dıyorum subarunun arka amortısorlerı tamır tutmaz baska bır uygulama da yapsanız get farklı amortısor vs. aynı konforu aynı yukseklıgı aynı ozellıklere sahıp olmaz

Kullanıcılar da haklı şu sıralar fıyatlar ıyıce arttı ama zamanında herkese soyledım sıfır alın degıstırın dıye o zamanda 1300 tl ıdı fıyatı ama ustalar her zaman oldugu gıbı para kazanakları ıcın bız tamır ederız hallederız gıbı farklı yontemler buluruz dıye yıllarca kandırmaya devam ettıler halen daha devam edıyorlar hiç kullanıcıları yada subaru markasını dusunmedıler hep ceplerını doldurmaya devam ettıler ayrıca  o yıllarda degısmeyıp tamır ettırenler şu ankı ıkıncı el forester satın alanlar da ceremesını cekıyorlar

Subaru Forester ıkıncı el satın alıcaklar muhakkak yetkılı servısten amortısorlerın degısıp degısmedıgını kontrol etsınler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Forester66    16
Forester66

Arkadaşlar ali expireste var 1100 tl çifti ordan getiririn

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    68
ceyhunugur

Link var mi inceleyebiliriz

1100 tl ye imkanı yok çifti gelsin yanlış görmüşsünüzdür yada ayarlı değildir normal amortisordur 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
soleilartajans    15
soleilartajans
27.04.2019 at 14:07, ceyhunugur :

Link var mi inceleyebiliriz

1100 tl ye imkanı yok çifti gelsin yanlış görmüşsünüzdür yada ayarlı değildir normal amortisordur 

Merhaba. Benim de amortisörleri değiştirmem gerekiyor. Bu konuda öneriniz tam olarak nedir? Bilindik Subaru konusunda deneyimli bilgili ustalar mı yoksa kendi servisi mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

Bu tarz parçaların değişimi için subarudan anlayan bir usta bulmanız Veya servise  gitmeniz şart değil. İyi bir amortisörcü ve ya iyi bir usta işinizi görecektir. Arka amortisörler self level özelliği var mı? Yoksa kafanıza göre değişebilirsin KYB iyi alternatiflerden biridir. Self level özelliği varsa ve daha önce tamir görmemişse, tamir ettirebilirsiniz çünkü sıfırları çok pahalı.  Yok ben bu özelliği kullanmasam olur derseniz değişebilirsiniz pek ala. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
soleilartajans    15
soleilartajans
4 saat önce, Erçay :

Bu tarz parçaların değişimi için subarudan anlayan bir usta bulmanız Veya servise  gitmeniz şart değil. İyi bir amortisörcü ve ya iyi bir usta işinizi görecektir. Arka amortisörler self level özelliği var mı? Yoksa kafanıza göre değişebilirsin KYB iyi alternatiflerden biridir. Self level özelliği varsa ve daha önce tamir görmemişse, tamir ettirebilirsiniz çünkü sıfırları çok pahalı.  Yok ben bu özelliği kullanmasam olur derseniz değişebilirsiniz pek ala. 

Açıkcası o özellik nedir bilmiyorum. Aracı alırken ustaya gösterdim. Arka amortisörlerin değimesi gerekiyor yorgun dedi. Sol arka da patlak. Yani yağ kaçırıyordu. Takım olarak mı değişmesi gerekiyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

Bahsi geçen özellik, yüke veya yokuşa göre amortisörün yüksekliği ayarlamasıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL    74
Abdulkadir Enes KIRAL
18 saat önce, Erçay :

erçay hocam bu özellik araçla beraber fabrikasyon mu geliyor. kafamıza göre açıp kapatabileceğimiz bir sistemmidir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

açıp kapatma yok tamamıyla fabrikanın koyduğu  amortisörün özelliği 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
7 dakika önce, Erçay :

açıp kapatma yok tamamıyla fabrikanın koyduğu  amortisörün özelliği 

her araçta oluyor yani değil mi. benim ki sg kasa. şeyi anlamadım sonradan millet ucuza kaçmak için mi o özelliksiz alıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    68
ceyhunugur

Subaru nun forester outback tribeca xv nin arka amortisorleri self leveling ozelligi vardır bazılarında dıştan tüp seklinde gorebilirsiniz bazilarinda içten montajı yapılmıştır. 

Sadece yük ve dolu iken özelliği yok diyemeyiz aracın sürüş performans hakimiyet ozelliklerini de çok büyük etkisi var aynı ozellikte olmayan bir amortisor taktığınız da aracın on taraf yukarı kalkıyor arka taraf düşük kalıyor, buda aracın butun her yerine etki yapıyor viraj kabiliyeti performans awd yapısı yakıt konfor ani hizlanmalar vs. 

Subarunun arka amortisorlerini muhakkak orijinal almalısınız 

Diger türlü çok zararını görürsünüz

Tamir onarım get koymak yayları değişmek yada başka birsey çözüm olmuyor verdiginiz paralar çöpe gidiyor 

Takım olarak değişmesi daha iyi olur yeni amortisoru degistikten sonra sağlam olana baskı artacağı için yenisi zarar gormesin diye takım değişmek cebinize cok buyuk katki sağlar ayrıca zaten digeri de yakın bir zamanda patlayacaktir once birini alın maddi durumunuzu bilmiyorum özür dilerim maddiyat iyi oluncada diger tarafi da alırsınız

Ucuza kaçmak isteyenler hep zarar ediyor yada arabalarını satışa koyanlar tamir ettiriyor 

Yan sanayi bir parça alacak kadar zengin değilim lafı tam da bu konuda gündeme geliyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
soleilartajans    15
soleilartajans
4 saat önce, ceyhunugur :

Subaru nun forester outback tribeca xv nin arka amortisorleri self leveling ozelligi vardır bazılarında dıştan tüp seklinde gorebilirsiniz bazilarinda içten montajı yapılmıştır. 

Sadece yük ve dolu iken özelliği yok diyemeyiz aracın sürüş performans hakimiyet ozelliklerini de çok büyük etkisi var aynı ozellikte olmayan bir amortisor taktığınız da aracın on taraf yukarı kalkıyor arka taraf düşük kalıyor, buda aracın butun her yerine etki yapıyor viraj kabiliyeti performans awd yapısı yakıt konfor ani hizlanmalar vs. 

Subarunun arka amortisorlerini muhakkak orijinal almalısınız 

Diger türlü çok zararını görürsünüz

Tamir onarım get koymak yayları değişmek yada başka birsey çözüm olmuyor verdiginiz paralar çöpe gidiyor 

Takım olarak değişmesi daha iyi olur yeni amortisoru degistikten sonra sağlam olana baskı artacağı için yenisi zarar gormesin diye takım değişmek cebinize cok buyuk katki sağlar ayrıca zaten digeri de yakın bir zamanda patlayacaktir once birini alın maddi durumunuzu bilmiyorum özür dilerim maddiyat iyi oluncada diger tarafi da alırsınız

Ucuza kaçmak isteyenler hep zarar ediyor yada arabalarını satışa koyanlar tamir ettiriyor 

Yan sanayi bir parça alacak kadar zengin değilim lafı tam da bu konuda gündeme geliyor 

Çok değerli, bilgiler Çok teşekkür ederiz....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

bende sıkıntılandım bu konu üzerine hemen servisi aradım dedi ki gözle kontrol edebilirsiniz. bende hemen kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor çok şükür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Forester66    16
Forester66

TRY 1,221.88 | 2 adet Subaru Forester 2008-2013 için Arka Şok Emiciler 20365SC030 20365SC045 20365SC010 20365SC072 20365SC043 20365SC070
https://s.click.aliexpress.com/e/Yw5SdqdDv

ALmak isteyen ordan satici ile konusup cin hava yolu ile gonderim isterseniz kargo ucreti cikmaz arkadaşlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

ben o konuyu cumartesi hallettim çok şükür. türker usta'nın yanına gittim. baktı inceledi pamuk pamuk dedi hiçbir şeyi yok. çok şükür aklımdan da çıkmış oldu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
soleilartajans    15
soleilartajans
13 saat önce, Abdulkadir Enes KIRAL :

ben o konuyu cumartesi hallettim çok şükür. türker usta'nın yanına gittim. baktı inceledi pamuk pamuk dedi hiçbir şeyi yok. çok şükür aklımdan da çıkmış oldu. 

Darısı başıma!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    68
ceyhunugur

Zaten simdi get koydugunuz icinde amortisor bir nebze rahatlıyor 

Çoğu subaru arac kullanıcılari get koyup arabalarini yukseltenler arka amortisorleri kolay kolay patlamiyor bir etkisi var ama nasil bir etki verdigini bende bilmiyorum bilen de yok sanırım 

Yurt disindakiler de aynı konudan sevinçliler 

Aracimi yukselttim amortisorler artık sağlam diye paylaşım açıyorlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
soleilartajans    15
soleilartajans
7 saat önce, ceyhunugur :

Zaten simdi get koydugunuz icinde amortisor bir nebze rahatlıyor 

Çoğu subaru arac kullanıcılari get koyup arabalarini yukseltenler arka amortisorleri kolay kolay patlamiyor bir etkisi var ama nasil bir etki verdigini bende bilmiyorum bilen de yok sanırım 

Yurt disindakiler de aynı konudan sevinçliler 

Aracimi yukselttim amortisorler artık sağlam diye paylaşım açıyorlar 

Peki bu işin. toplam bedeli nedir? Orijinal yedek parça kullanma taraftarıyım ben ama faaliyetler ciddi farklı. BU denli farklı olması zaten beni zorluyor karar verme aşamasında. 

Toplam masrafınız ne olsu ve orijinal mi kullandınız... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    106
bougoss

Bugün arkaları değiştim

Kullandığım parçalar amortisor kyb 334344 334345 / helezon subaru 20380SA060

https://eksiup.com/p/7c13230ir9hc

Yükseklik tam kıvamında oldu, genel itibariyle biraz sert gibi geldi bana. Kullanıma etkisini zamanla test edeceğiz.

Amortisörleri aloparca.comdan (Çok yardımcılar parça seçiminde, sipariş vermeden mutlaka iletişime geçilmeli)

Helezonları yender otomotivden aldım (Bu firma da ayni sekilde ilgili/ama ödeme seçeneği yalnızca havale).

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
11 saat önce, bougoss :

Bugün arkaları değiştim

Kullandığım parçalar amortisor kyb 334344 334345 / helezon subaru 20380SA060

https://eksiup.com/p/7c13230ir9hc

Yükseklik tam kıvamında oldu, genel itibariyle biraz sert gibi geldi bana. Kullanıma etkisini zamanla test edeceğiz.

Amortisörleri aloparca.comdan (Çok yardımcılar parça seçiminde, sipariş vermeden mutlaka iletişime geçilmeli)

Helezonları yender otomotivden aldım (Bu firma da ayni sekilde ilgili/ama ödeme seçeneği yalnızca havale).

hadi bakalım hayırlısı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş