Jump to content
guney

Triger ve birkaç sensör arızası

Tavsiye Edilen Mesajlar

guney    0
guney

Merhaba KKTC de öğrenciyim burada JDM sağ direksiyonlu önden çekişli 2007 model 1.5 subaru impreza aldım. Aracım 109000 kilometrede daha önce trigeri hiç değişmemiş kilometreden dolayı triger setini değiştirmek istiyorum ama kktc de subaru parçalarına çok yüksek fiyat istiyorlar bu yüzden Türkiyeden sipariş vereceğim. Triger setini değiştirirken su pompasını da değiştirmek mi gerekiyor? marka olarak (gates dayco vs.) ne tavsiye edersiniz? ve Türkiyede nereden sipariş edebilirim? 2. sorum ise aracımın motor lambası yanıyor arıza kodlarında egzoz tarafındaki oksijen sensörü ve egzantrik pozisyon sensörü ile ilgili hata veriyor. bu sensörleri yan sanayi olarak alsam sıkıntı olur mu? ve marka olarak ne tavsiye edersiniz?

5c01e2963d883_WhatsAppImage2018-11-22at15_03_36.thumb.jpeg.ba8d2e1d8980939abc0db926748d0c75.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

Triger seti olarak Gates tavsiye ederim. O2 sensörünü Çin’den alıp takan ve memnun kalan da var haftasında bozulan da var. Ben Çin’den sipariş verirken Ruslar en çok hangi üstüne olumlu yorum yapmışsa onu alırım. O2 sensörü iki tane var eğer 2.sı arızalıysa o çok önemli değil.  egzantrik sensörü arızası var, aracınız marş alması nasıl ? Tek seferde alıyor mu ?  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
guney    0
guney

Aracımın 2. O2 sensörü arızalı. Araç tek seferde marş alıyor ama biraz geç çalışıyor 2 saniye kadar sürüyor çalışması. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

o zamn altına pul koyup biraz yukarı kaldırırsanız arıza ışığı söner, ikinci sensör 1. sensörün okuduğunu teyit amaçlı işlev görür. olmasa da olur yani :) kranck açı sensörünün söküp yağsız kontak spreyi ile temizleyin, eğer önüne pislik gelmişse, çalışmayı geciktirir veya hiç çalıştırmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
guney    0
guney

Yardımınız için teşekkür ederim yarın ilk fırsatta dediklerinizi deneyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş