Jump to content
ssever

Motorun Seyir Halinde Stop Etmesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ssever    1
ssever

Değerli üyeler maalesef bizi Subaru Forester en can alıcı arızalarla sınıyor. Direksiyon kutusundan sonra bu sefer de seyir halinde motor stop etmiş ve tüm arıza ışıklarını yakmış. Araç kapatılıp açıldıktan sonra düzelmiş ve problemsiz yola devam edilmiş. Araç 2009 Forester Otomatik üzerinde Atiker LPG mevcut. 183000 km'de. Daha önce lpg filtresi değişmediği için bir motor arıza sinyali yakmış ve krank sensör arızası tespit edilmişti. Arıza silindikten sonra LPG filtresi değişince sorun kalmamıştı. Rolantide vuruntu da yapıyordu bu problem varken. Şimdi ise sanki rolantide yine hafif titreme var , bazı durumlarda gaz yememe ve hızlanmama durumu oluyor 1.5 - 2 ay ara ile de motorun stop etmesi seyir halindeyken ve kapatıp açma sonrası tekrar çalışması durumu kendini gösterdi. LPG sistemini elden geçireceğim tekrar ama merak ettiğim krank ( ekzantrik açı sensörü ) arızaları buna sebebiyet veriyormuş şikayetlerimiz uyuyor. Parça çok pahalı olmasada baya bir işçiliği var zor bir yerde. Sensör eskirse de mesela hata kodu üretiyor mu yoksa anlık hata mı veriyor ? Yani yetkili servis arabadaki problemin sensörden kaynaklandığını tespit edebilir mi ? Anadolu yakasında güvenilir bir servis tavsiyenizi de rica edeceğim. Teşekkürlerimle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist

Teknik açıdan zor araçlar... Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

sensörü yağsız kontak spreyi ile temizleyin, bir de bu sorunlar sadece lpg ile mi oluyor? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    1
ssever

Cevaplarınız için çok teşekkürler Erçay Bey ben yarın iyi bir lpg ustası tarafından kontrolünü sağlayacağım. Sensör rahat ulaşılabilecek bir yerde mi motor mekaniği konusunda maalesef pratik bilgim sınırlı :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist

Sensör bozuksa aliekspreste parça koduyla bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    1
ssever

Yardımlarınız için çok teşekkürler lpg ustasına gösterdikten sonra çekmeköy bayraktar servisine göstermeyi düşünüyorum halen hafif sağa çekme var gibi özel bir analiz sistemleri varmış orada durum daha belli olur. Aracı değiştirmeyi düşünüyorduk kampanyalar var ama sürüş ve performans açısından Subarunun yanına yaklaşabilen bir araca rastlamadık bakımları yapıp devam edeceğiz gibi gözüküyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

Bu seyir halinde stop etme sadece LPG'de mi oluyor ? sordum ama yanıt alamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    1
ssever

Haklısınız kusura bakmayın evet LPG de oldu ama periyodu uzun olduğu için sürekli benzinde test etme fırsatım olmadı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş