Jump to content
Wrc

Subaru 1.5 - 1.6 - 2.0R

Tavsiye Edilen Mesajlar

Wrc    0
Wrc

Arkadaşlar öncelikle merhaba , uzun zamandır foruma giremiyordum . GC8 alma düşüncem olmuştu konusunu açmıştım . Sonrasında gerek temiz araç bulamam üstüne herkesin olumsuz sözlerinden dolayı Malesef Subaru sevdamı uzun bir süre erteledim ve Renault Clio RS ile 2 senemi geçirdim . Kısa zaman önce de RS ile yollarımızı ayırdık , artık yaş iyice geçmeden Subaru işe tanışmak istiyorum . :)      RS den sonra baktığım modellerin yavaş geleceğini biliyorum ama bu sefer  roll koşturayım tarzı bir düşüncem olmadığı için bütçeme göre en mantıklısını almak istiyorum tecrübelerineze dayanarak . 

Çok uzatmadan konuya gelirsek 1.5 - 1.6 ve 2.0r modellerinde 30-40bin bandında 1.5 ve 1.6 modelleri bu limitin içine giriyor gibi malum siteye göre .. 

1.5 ve 1.6 motorların farkı tam olarak nedir ?

Yakıt durumları nasıldır , kimi kullanıcı piyasa araçlarına kıyasla pek fark olmadığını söylerken bir başka yorumda 2.0 almazsan 1.5 e hiç bulaşma çok yakar tarzı şeyler söyleniyor .

Performans olarak nasıllar ? Çok yakar hiç gitmez algısı ..  

Alırken nelere dikkat etmek gerekiyor ?

Açıkcası Allah nasip ederse  çok yakıp gitmese de , yokuşlarda yığılıp kalsada ben o scoop’u görüp o tahrik edici motor sesiyle zamanımı geçirecem. En azından nelerle karşılaşıcam bilmek istiyorum :)  .    Kıymetli vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist

İlk tahminim 02  sensör hatasıyla karşılaşırsınız boğaz temizliği filan yaptırırsınız ve herkes ülkemizin yakıt kalitesi kötü diye sizi teselli etmeye çalışır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay
25.11.2018 at 01:43, Wrc :

1.5 ve 1.6 motorların farkı tam olarak nedir ?

1.5 doch, 1.6 soch motordur. doch üstten çift egzantiriklidir ve daha verimlidir. soch ise tek egzantiriklidir. 1.5'ler 107 hp, 1.6'lar 90 yada 95 beygir olması lazım. doch motorda ateşleme bobin ile soch da ise buji kablosu ile yapılır. dochun subab ayarı 1000 küsür liraya soch'un ki 400 liralara yapılır :D 

Yakıt durumları nasıldır , kimi kullanıcı piyasa araçlarına kıyasla pek fark olmadığını söylerken bir başka yorumda 2.0 almazsan 1.5 e hiç bulaşma çok yakar tarzı şeyler söyleniyor .

yakıt farkı şehir içinde illaki var, 1.5 daha az yakar uzun yolda fark olmaz. 

Performans olarak nasıllar ? Çok yakar hiç gitmez algısı ..  

piyasada olan 1.5, 1.6 atmosferik herhangi bir araç ile aynılar, hatta daha da iyiler. 

Alırken nelere dikkat etmek gerekiyor ?

alırken herhangi bir araaç aldığında dikkat etmen gereken neyse onlara dikkat edeceksiniz, 1.5'ler direksiyon pompası ses yapar onu özellkle bakın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş