Jump to content
Borris

Forester XT Sorunsalı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Borris    1
Borris

Değerli forum üyeleri,

Araçla çukur, kasis  parke yol vs. buralardan geçerken sürüş komforu çok az. Gürültülü ve tak tuk  şeklinde devam ediyor.Herşeyi hissettiriyor kısacası. Ön takım isyanı mıdır emin olamadım :) Bildiğim kadarıyla amortisörlerle ilgili bir problem yok ama durumları hakkında bir iddiam da yok. Bu arada, aracın lastikleri baya eski. Üzerinde 7-8 yaşında lastikler mevcut :( Henüz değiştiremedim.

Diğer sorun ise yolda seyir halindeyken ufak ufak zıplatıyor. Trende gidiyormuş gibi :)  Sağa sola çekme yok! Direksiyonda sertlik titreme gibi bir anormallik yok!

Yazdıklarımla ilgili fikri veya  tavsiyesi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim.  Genel olarak aracımdan memnunum ama bu tür şeyleri en kısa zamanda çözmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler. 

Araç 2005 xt  benzinli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Borris    1
Borris

Lastik-jant, olması gerken üreticinin belirlediği ölçüler. Standart dışı bir şey yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    34
Tourist

Lastik çok farkediyor

Daha önceki aracımda lastik değiştirdiğimde hem yol sesi hem de zıplatma konusunda çok iyileşme oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Borris    1
Borris

Lastikleri değiştirdikten izlenimlerimi paylaşsam daha sağlıklı olacak galiba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay

Lastikler gerçekten çok fark ediyor özellikle yanak ebatı, 8 yıllık lastik diyorsaniz zaten o artık lastik değil, plastik olmuştur. Esneklik sifiridir. Tak tuk gibi mekanik sesler de yürür aksamdan gelir, z rot, rotil, tabla burçları vs amortisör kuleleri de benzer ses yapar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    0
Osmançlşkn

Mitsubishi Subaru vs japon araçları genelde tıkırtılar oluyor :) maalesef öncelikleri yalıtımdan ziyade motor mekanik aksam. Alt takımın civatalırını elden geçirtin , tabiki lastikte önemli. Michelin markalar pahalı ama ciddi fark yaratır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş