Jump to content
HarunNurah

Radyatör Depodan Su Çekmedi

Tavsiye Edilen Mesajlar

HarunNurah    1
HarunNurah

Herkese merhaba,

Otobanda yolculuk esnasında yaklaşık 120km gittikten sonra aracımın hararet lambası yandı . Hemen emniyet şeridine park ettim. Radyatör su tahliye deposu ağzına kadar su ile dolmuş hatta tahliye deposunun kapağından su taşmış. Sanırım radyatördeki su, su deposına tahliye olmuş ama radyatör tekrar suyu geri çekmemiş. Radyatörde su azalınca hararet yukselip lambayı yakmış. Motoru durdurdum, sadece kontakı açtım, su tahliye deposundaki tüm su bu sefer radyatöre geçti.

Sorum şu olacak sizce motor kapağında veya contada bir sıkıntı olmuş olabilir mi ? Veya hava olmuş olabilir mi ? Gece çoluk çoçuk otobanda beklemek zorunda kaldık.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hayırlı günler.

Subaru Forester Kullanıcı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

Yakın zamanda motor suyunu değiştinizse ve havasi alınmamışsa veya radyatör kapağınız gevşkse pek ala hava yapmış olabilir. Yok durup dururken oldu diyorsanız diğer nedenleri sıralamak lazım.  Radyatör tıkalı olabilir, Fan açmıyor olabilir, araç bir yerden şu kaçırıyor olabilir. Conta yakıp yakmadiginizi gözlmelyin, suya yağ karismis mi? Beyaz duman atma var mı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist

Termostat takılı kalıp açmamış da olabilir, en ucuz parçalardan biridir ve SH kasaların en büyük problemi hararetin lambadan ibaret bi göstergesi olmasının yanında motorda yapılan işlemler sonrası termostatın değiştirilmemiş olmasıdır. Şu an normale döndü filan diye es geçmeyin sakın termostatı değiştirin kafanız rahat olsun.

Yakın zamanda conta yaktığım için acısını iyi bilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş