Jump to content
ssever

Direksiyon Kutusu Değişimi ve Rot Balans

Tavsiye Edilen Mesajlar

ssever    0
ssever

Merhaba

Daha önceden burada paylaştığım steering hatası nedeniyle acilen direksiyon kutusunu değiştirmek zorunda kaldık. Koç direksiyon'a götürmüş arkadaş orada önce tamir için bakmışlar ama çözemeyince değiştirmişler orjinalle değiştirdik dediler ama servis kağıdında 'direksiyon kutusu değişti rev.' yazmışlar. Arıza olarak da tork sensörü ve modülün arızalı olduğunu belirtmişler fakat işlemden sonra rot - balans yaptır demişler arkadaşa yaptırmamış sanıyorum direksiyon sola çekiyor virajlarda ve yokuş aşağı giderken problemler oluyor. Bugün kış lastiği değişimi ile bakım da yaptıracak ama ara ara yine tam sertleşmese de direksiyonda kendiliğinden sertleşmeler oluyor. Direksiyoncu iyi bir yer rot balansla düzelmezse getirin dedi 1 sene garanti veriyorlar işlerine ama muallak bir konu olduğu için bayraktar çekmeköy ve bazı servislerde ön takımı da analiz eden sistemler olduğunu işittim. Önerileriniz beni çok mutlu eder teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.966
Erçay

Öncelikle geçmiş olsun isterseniz önce bir rot ve balans ayarını yaptırın, daha sonraki duruma göre bir yol haritası çizin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş