Jump to content
gkhnelvan

Stop Etme ve Rolanti Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

gkhnelvan    1
gkhnelvan

Arkadaşlar merhaba 2007 1.5 AWD Mt kullanıcısıyım aracımın bakımları tam ve yapılıdır, geçenlerde aracımla ızmırden denizliye giderken motor arıza lambası yandı hemen sanayide baglatıp p0130 o2 sensörü hatası aldım, ardından aracım özellikle ışıklarda stop etmeye başladı , özellikle son bir kaç aydır da ilk çalıştırmada zaman zaman beyaz duman egzozdan çıkıyor ve 30 sn sonra kayboluyordu, devrim  çok değişken sürekli birin altına iniyor ve bazen 0a yaklasıyor LPG sistemim vıkars diye bi marka çok iyi değil haliyle ne yapmalıyım,hem lpgde hem benzinde araç stop edıyor?  Teşekkürler 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

Hava filtresi kutusu ve devamında kelebeğe kadar hava kaçağı var mı kontrol edin. Aracın boğaz kelebeğini ve hava akış metresini temizleyin. Bunu yapmadan önce akü kutup başını da sökün ki ecu bi resetlensin. Temizlik sonrası devir yüksek olacaktır korkmayın adaptasyonunu kendi yapar bir süre sonra normale döner. Araçta su eksiltme var mı kontrol edin. Mümkünse bir kaç gün benzinde kullanın. Bir gözlemleyin düzelme var mı? Düzelme olmazsa sensör ve kompresyon testi yapmanız gerekebilir. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
gkhnelvan    1
gkhnelvan

Hocam teşekkürler ayrıntılı bilgi için benzınde kullandım hiç bir sıkıntı yok, LPGyı söktürüp atacağım, dediklerinizide daha sonra yapacağım.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş×