Jump to content
buhrani

Outback Sıfır Far Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

buhrani    2
buhrani

Herkese merhabalar, 

Yeni aldığım aracımın sağ xenon merceğinde bir sorun olduğundan sağ taraf aydınlatmıyor. Sorunun ampülden olduğunu düşündüm ancak denedik,  düzelmedi. 
Ayrıca hafiften su alma durumu da oluyor. Kendimce aşağıdaki hesabı yaparken, aliexpress'de sıfır farların satıldığını gördüm. Hem de gündüz farları da var. Bu farları sipariş etsem, montajını kolaylıkla ve sorunsuz yaptırabilir miyim? 

Sıfır far linki: Aliexpress

Olmama ihtimali olursa, mevcut farın temizlik ve xenon mercek tamirini nerede/nasıl yaptırabilirim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.147
Erçay

Montajı kolay da Vergisiyle birlikte büyük paraya denk geliyor. Onarma ya da çıkma far bulmayı deneyin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
symmetrical    6
symmetrical

Burhan Merhaba,

Aynı problem benim aracımda da mevcut. Araştırıp öğrendiğime göre Subaru'nun kullandığı japon koito markasının lens aynası plastik ve zaman geçtikçe kararma yapıp ışığı iyi yansıtmamaya başlıyor. Tek çözüm lens setinin hella intemo bi-xenon gibi kaliteli bir set ile değiştirilmesi. Youtube ta birçok video mevcut. İstanbul'da bu işi yapan yerler var, tavsiye edilen yerlerden biri ilker's garage 
Bende değiştirmek istiyorum fakat bir türlü fırsat bulamadım. Xenon farlar %30 performansla çalışıyor diyebilirim, Led sisler sürekli açık geziyorum.

YOUTUBE

symmetrical tarafından düzenlendi
link düzeltme

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    43
bahcekapiliyavuz
23.10.2018 at 16:55, buhrani :

Herkese merhabalar, 

Yeni aldığım aracımın sağ xenon merceğinde bir sorun olduğundan sağ taraf aydınlatmıyor. Sorunun ampülden olduğunu düşündüm ancak denedik,  düzelmedi. 
Ayrıca hafiften su alma durumu da oluyor. Kendimce aşağıdaki hesabı yaparken, aliexpress'de sıfır farların satıldığını gördüm. Hem de gündüz farları da var. Bu farları sipariş etsem, montajını kolaylıkla ve sorunsuz yaptırabilir miyim? 

Sıfır far linki: Aliexpress

Olmama ihtimali olursa, mevcut farın temizlik ve xenon mercek tamirini nerede/nasıl yaptırabilirim?

Her iki farda sökülüp far dizaynı yapan bir yerde komple mercek değişimi yapılacak istenirse gündüz ledi uygulaması da yapılabilir. İsterseniz özelden bir arkadaşın iş yaptırdığı yerin numarasını gönderebilirim. Sormak lazım. Yurt dışı işi çok sıkıntılı hocam. Gelirmi gelmez mi gelirse ne kadar vergisi olur tam muamma. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş