Jump to content
HarunNurah

Subaru Forester Radyatör Problemi

Tavsiye Edilen Mesajlar

HarunNurah    1
HarunNurah

Arkadaşlar Merhaba,

Radyatörümde çatlak vardı, radyatürümü değiştirdim. Usta elinde orjinal radyatör olmadığı için universal radyatör taktı. Universal radyatörde su deposundan gelen su için 2 adet giriş yeri var , fakat bildiğiniz gibi forester da sadece 1 yerden su girişi var. Usta 2inci su giriş kısmını körledi ama su kaçağı oluyor. Şöyle yaptı:

5cm lık bir hortum aldı, bir ucunu radyatör tarafına takti ve kelepçe ile sıktı, diğer boşta kalan ucunada metrik vida taktı ve kelepçe ile sıktı. Fakat vida takılan yerden su damlatıyor. :(

Radyatörün üzerindeki 2inci giriş yerini başka nasıl körleyebilirim? Bu konuda bana destek olabilirmisiniz?

Teşekkür ederim, 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HarunNurah    1
HarunNurah

Geri vermem çok zor gibi görünüyor. 

Arabanın aciliyetinden dolayı yaptığı çözüm hoşuma gitmişti ama problem çıkınca pişman oldum. 

Şimdi ise çıkan problemi çözmeye çalışıyorum, çünkü uyguladığı yöntem uygun değil.

Aslında aklıma ilk gelen kör uclu 5cm lik bir hortumu radyatöre kelepçelemek. Vidadan iyidir diye düşünüyorum ama  başka çözümler olmalı diye düşünüyorum.

HarunNurah tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay

İade etme şansınız varsa eğer orjinal radyatörünüzün üst kapağı çatladıysa orayı aliminyum ile kaplayabilirler. İlla değişmek isterseniz kale marka radyatör alabilirsiniz uyum sorunu olmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HarunNurah    1
HarunNurah

işin kötüsü alternatif radyatör takıldı, parasınıda verdim,  artık geri dönüşü yok. Bundan sonra yapabileceğim körleme için bir yöntem bulmak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş