Jump to content
Halukcan

Subablarım Gitti Galiba : )

Tavsiye Edilen Mesajlar

Halukcan    6
Halukcan

Merhaba forumdaşlarım.

2017 Ekim ayında LPG taktırdım aracım 1440000 km deyken

Şu an 192500km deyim.

48000km  olmuş yaklaşık taktıralı.

Ve artık araç rolantide çok kötü sarsılıyor, motor sapıtttı anlayacağınız.

Araç 2009 model. 

Subapları er geç yakacak bu, uzun yola çıkıcam ve korkuyorum subap yakınca ne olur araçta, ne yapmalıyım ilk müdahele olarak.

Subap ayarınıda yaptıracağım. tahmini maliyet ne kadar olur?

Motor inmişken Trigger zincirinide değiştircem, 192500 km olmuşken araç.

Usta tavsiyesniz var mı? Istanbul ya da ankarada yaptırcam tamiri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    341
Subim

tahminen sadece sübap ayarı yaptırman yetecektir, ben hiç sübap ayarı yaptırmadım, usta tavsiyesinde bulunamayacağım. (lpg sizlik cahilliktir :)) ) triger bencede değiş bir daha açılıp takılması ekstra külfet olacaktır. açılmışken kapak conta setini de değiştirip kafanı rahata erdirmende fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    37
Aydın Gündüz

1 yılda 48bin km baya iyi yol yapmışsınız,

aracımız model yıl aynı, ben 3,5 yılda 53 bin km yaptım, ankara da neredesiniz titreme farklarını karşılaştırmak isterim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.020
Erçay

Ayar da kurtarabilir ama aracı fakirde kullanmaya devam ederseniz o ihtimal ortadan kalkar. Bilinen ustaları gezip, aklına yatana yaptırman da fayda var, kime sorsan herkes kendi gittiği ustayı tavsiye eder. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    37
Aydın Gündüz
06.10.2018 at 16:03, Halukcan :

Merhaba forumdaşlarım.

2017 Ekim ayında LPG taktırdım aracım 1440000 km deyken

Şu an 192500km deyim.

48000km  olmuş yaklaşık taktıralı.

Ve artık araç rolantide çok kötü sarsılıyor, motor sapıtttı anlayacağınız.

Araç 2009 model. 

Subapları er geç yakacak bu, uzun yola çıkıcam ve korkuyorum subap yakınca ne olur araçta, ne yapmalıyım ilk müdahele olarak.

Subap ayarınıda yaptıracağım. tahmini maliyet ne kadar olur?

Motor inmişken Trigger zincirinide değiştircem, 192500 km olmuşken araç.

Usta tavsiyesniz var mı? Istanbul ya da ankarada yaptırcam tamiri.

gelişme var mı dostum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halukcan    6
Halukcan
15 saat önce, Aydın Gündüz :

gelişme var mı dostum

Subaplar değişti

Motor inmişken triger seti filan da değişti.

Ağır bakımlar

10 bin lira masrafı oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    37
Aydın Gündüz
10 saat önce, Halukcan :

Subaplar değişti

Motor inmişken triger seti filan da değişti.

Ağır bakımlar

10 bin lira masrafı oldu.

güle güle uzun km ler binmek nasip olsun, ben de ~25bin km sonra benzer süreç yapıcam gibi,  umarım sübap değişmeden hallolacak

siz lpg yi nerede taktırmıştınız, bu ağır bakımı nerede yaptırdınız memnun musunuz sonuçtan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    38
AhmetKadir

Son sorunun cevabını ben de merakla bekliyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halukcan    6
Halukcan
yanıtlandı (düzenlendi)
2/1/2019 at 11:58, Aydın Gündüz :

güle güle uzun km ler binmek nasip olsun, ben de ~25bin km sonra benzer süreç yapıcam gibi,  umarım sübap değişmeden hallolacak

siz lpg yi nerede taktırmıştınız, bu ağır bakımı nerede yaptırdınız memnun musunuz sonuçtan

LPG Ankara Şaşmazda takıldı yeri unuttum Atiker Gold

Subap değişimi JASPA'da yaptırdım, sonuçtan memnunum diyebiliriz.

Memnun olmadığım şey bu Subaru'nun çıkardığı kendine özgü enteran sorunlar.  Geçen hafta motor keçesi patladı rasgele farkettim, araba yağ kaçırıyormuş, az kalsın yağ bitecekti ve motoru elime alacaktım.

Subarunun bir özelliği var, motor yatak sarmadan yağ azaldı lambası yanmıyor : ))))

Es kazara kaçağı benzinlikteki pompacı arkadaş farketmesi motoru elime alcaktım bi 20 bin masraf daha çıkacaktı 45 bin liraya aldığım arabada.

Bmw 320d sahibiydim eskiden, bakımdan bakıma yetkili servise giriyordum çok sert kullanmama rağmen aracı. 

Ha herşeye rağmen araçtan memnunmuyum, memnunum. Konuyu açtığımda 192bin km deydi, şu an 209 binde

2.5 yılda 100 bin km yaptım, keçe patlaması dışında öngörülmez bir arızası olmadı. Subab değişimi zaten lpg taktırdığım için olacaktı er geç.

Ama sıkıntı şu, sahibinden.com da  devamlı legacy ilanları inceliyorum, ilanların yarısında abartmıyorum araca 15-20 bin lira masraf edildi yeni motor yapıldı yazıyor. Bunların yazdığı araçlara bakıyorum çoğu 200-250 bin km arası.

Bu kadar çok rektefiye gören subaru olması ilanlarda beni derin düşüncelere sevkediyor marka hakkında.

Kıçı kırık eralar bile rektefiye görmeden rahat 300-400 bin kilometre yapıyor en adi şartlarda kullanılıp(taksiler))

Ben çok şanslıyım aldığım araç konusunda, resmen acemi şansı yüzüme gülmüş. Aldığım araç ilk sahibindendi, ve hiç LPG takılmamış cillop gibiydi..

Çevremde kimseye ikinci el subaru almayı tavsiye etmem, rus rulet oyna yaşama şansın daha fazla olur.

Neden mi?

Neredeyse satılık bütün subarular adeta saatli bomba.

Adam lpg taktırıyor 40-50 bin km biniyor, subab ayar değişim zamanı gelince de tek uyanık o ya, satıyor aracı.

Yeni sahibi alıyor, bi bakıyor araba çekişten düşüyor, servise götürüyor, servis kol gibi faturayı geçiriyor.

61 tane legacy ilanı var malüm sitede, sadece 3-4 tanesi alınabilir nitelikte, gerisi çöp. 

2/1/2019 at 09:38, Erçay :

uzun süre ağız tadıyla binmek nasip olsun 

Teşekkür ederim.

Halukcan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş