Jump to content
beyzbolcu

Radyatör Üfleme Yapiyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

beyzbolcu    1
beyzbolcu

Öncelikle herkese kolay gelsin aracimla ilgili sorunuma yardimci olucaklara cok tesekkur ederim şimdiden 

soruna gelicek olursa

aracimi radyatoru delindiginden dolayi su komple bitip yolda kaldim ve hararek 100 lere cikmis ti araç kendini saten gaz yememeye baslayip istop ettiriyordu oyle kenara cektim Ve yoldaykende yağ kokusu geliyordu aracimi cektirerek getirdik eve yeni bir radyator alindi ve denendiginde

egzozdan duman gelmiyor

yağ cubuğundan üfleme yapmiyor 

egzozdan su gelmiyor 

sadece radyatordeki su fokurduyor gibi üfleme yapiyor aracin sorununun conta yanmasi olduğu tahmin ediliyor baska bir sebebi varmidir sizce ??

şimdiden yardimlariniz icin tesekkurler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.975
Erçay

Radyatör kapağını orjinali ile değişin, termostat ve devirdaimi kontrol ettirin, bunlardan çare bulamazsanız contaya baktırın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

@Erçay radyatör delikmiş, motor suyu bittikken sonra hararet yapmış, conta yanmış olma ihtimali yüksek. motor suyu soğukken radyatör kapağını açın, aracı çalıştırın, devir daim suyu çevirirken bir ses gelir ama bu ses homurdanma gibi değildir, borudan geçen suyun akıntı sesidir. eğer su soğukken homurdanma (fokurdama) gibi ses geliyorsa, sudan baloncuklar çıkıyorsa conta yakmışsınızdır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

Araç komple üflüyor abi suyu dişari atiyor yani diger

dediklerinizede bakicam gelişmeleri bildiririm tesekkur ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

motor suyu soğukken suyu dışarı atacak kadar üflüyorsa contadaki delik yada kaçak değil direk pistonun ta kendisi :)  :) :) 

geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

deme ya ne olmusturki piston a :-[:-[

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

piston işi şaka, demek istediğim; contadaki yanık sızdıracak şekilde küçük değil ciddi büyük bir kaçak var, bir an evvel yaptırman gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

hem kapak çatlakta olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

Valla abi cok korktum ha O0 silindir kapak contasi degişse işlem olur o zaman baska bir sorun kalmiyo demi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

problem sadece silindir kapak contasında olabilir. ama açılıp üst kapakta kontrol edilecek. çatlak olabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

Anladim abi sagolasin cok yardimci oldu soyledikleriniz :) işlem tamamlandiginda sorunu belirticem sorunu yasiyan arkadaslarda bilgilensinler hem :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oğuz kaplan    9
Oğuz kaplan

Gecmisolsun araciniz stop edecek kadar yada düzensiz calisacak kadar ve hatta yag kokacak kadar hararet yepti ise conta zaten girtmistir ama conta icin acilinca mutlaka bir rektefiyeciyi cagirip piston gomlerklere baktirin  daha once polo ile boylebir tecrubem oldu .Arkadasim hararet yaptirmisti conta degisti ,kapak taslandi amma velakin pistonlar kacirdigi icin duzensiz calisma hava ufleme ortaya cikti ve tektar motor actirmak zorunda kaldim ikikere masraf ve can sikintisi.Gecmis olsun tekrardan Allah kazadan beladan korusun bu tur sikintilar bi sekilde cozuluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

Sagolun cok tesekkur ederim allahim kimseye vermesi kaza bela araba gaz yememeye baslayip baslayip saten kenara biz cekiyorduk bir sure sonra calisiyordu hala ama dei gibi radyator su kaciriyordu motorda herhangi hir sorun yok gibi yag kacirma yag cubugunda uflleme pistonlara kactima filan ama dediginiz gibi baktiricam hatirlatmaniz cok iyi oldu tork garaj i aradigimda havada yapmis olabilir diyor yada conta dir ditor havasini alicaz ins sorun odur ilginiz icin cok tesekkur ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

Cok sukur aracin havasini aldik yeni radyator taktigimiz dan dolayi ve darkli sebeblersen solayi hava uapmis  havasini aldik ve suan hic bir sorunu yok cok sulur bilgileriniz ve yardimlariniz icin tesekkurler :)))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

Açıkcası hava yapıp uzun süre öyle fokur fokur hava çıkaracağını pek beklemiyordum, kesin contadır dedim. İnşallah bu şekilde kurtarmış olursunuz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    1
beyzbolcu

Bende oyle dusunuyordum ama oyle degilmis şuan şişme filanda yok borularda ilk calistiginda fokurdama da yok gayet iyi durumda performanssa düşüş yok 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş