Jump to content
ssever

Direksiyon Problemi Sıkıntılı

Tavsiye Edilen Mesajlar

ssever    0
ssever

Değerli forum üyeleri öncelikle bu foruma yeni katıldım. 2009 dan beridir Subaru Forester 2009 kullanıcısıyım yaklaşık 80.000 bin kmdir Atiker LPG ile kullanıyoruz. Aracın servisini 100.000 km bakımı ve sonrasında özel servislerde ( özel Subaru servisi olmayan orjinal parçalar ile ) yaptırıyorum. Lakin yakında karşılaştığımız bir problem can sıkıcı oldu çünkü aracı daha çok eşim kullanıyor. 

Keskin virajların olduğu bir yolda ( Sabiha Gökçen tünel inşaatının dar kavisli virajları ) Steering ışığının yanmasının hemen ardından direksiyon sertleşti. Yavaşlayarak ve kontrollü bir şekilde çok şükür kazasız belasız durabildik. Olayın üzerinden 10 - 15 dakika sonra çalıştırınca aracı sinyal söndü ve direksiyon çalıştı ama olayın paniğiyle çekici çağırdık ve bakımlarının yapıldığı Kartal Oto Sanayiye çekildi araba. 

Aynı gün ve sonrasında araç Bostancı oto sanayide yer alan Yahyalı özel servisinde kaldı. ( Buradaki usta daha önce yaşadığımız bir hararet problemini termostatı değiştirerek çözmüştü ) Direksiyon pompasına bakım yapıldığı fakat aynı problem tekrarlarsa ! değişmesi gerektiği söylendi. Ama anladığım kadarıyla bir sorun da saptanmamış. 

Yalnız benim şöyle bir tespitim var düşük hızda manevralarda direksiyon çevrildiğinde sanki bir kayış sürtmesi gibi bir ses geliyor bunu aracın içindeki hissetmiyor dışarıdayken araç manevra yaparken ben farkettim. Kullanım sırasında bir ağırlaşma ve çevirirken direksiyonda titreme ses gelmesi gibi bir problem yok. Araç 2009 ve 185000 bin kmde uzun yol yapıyor ve yoğun kullanıyoruz. Bu nedenle sizden ricam bu konuda iyi bir özel servis önerisi veya deneyimleriniz çok önemli. Aracı çok sevmemize rağmen böyle bir panik yaşadığımız için satmayı dahi düşünüyoruz :( Aynı standartlara sahip bir araç da bulamayacağımız belli. 

Şimdiden zamanınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    21
foresterist

Geçmiş olsun. Özel servis olarak Subaru Ömür Bahçelievler ist. tavsiyemdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    0
ssever

Bilgi için çok teşekkürler bir usta var mı orada irtibata geçebileceğim ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    21
foresterist

ömür usta.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş