Jump to content
hyuvaci

Su Alan Farin Tamiri

Recommended Posts

hyuvaci    20
hyuvaci

Merhaba, aracimin fari su aliyorsu hem kotu bir goruntu soz konusu idi hemde far icindeki elektrik tesisati paslanmaya baslamisti, on tamponu sokerek farin tamirini yaptim.Ayni sorunu yasayan arkadaslar birkac vida sokerek kendi tamirlerini yapabilir kaportaci ile falan ugrasmayin bosa.

IMG_5137.JPG

Rebel Puppet    7
Rebel Puppet

Merhabalar; konu eski kalmış ama yeni başlıkta açmak istemedim. O yüzden buradan yazıyorum. Bende 2009 hatchback var, hem yeniyim hem de sizlere göre bilgisizim. Sol ön farımda (resimlerde görüldüğü kadarıyla) hem içten hem de dıştan kararma mevcut. Ayrıca farın iç tabanında bulunan aynalık kısmında da kararma/paslanma mevcut. 

En son bir hafta önce yağan kar ve yağmur sonrasında da maalesef sol arka farın iç kısmında su gördüm... Ancak henüz arka farımda bir sıkıntı yok.

Sıfır ön farları araştırdığımda; internette 1900 tl. civarında, serviste değiştirtmek istersek 2300 tl. civarında meblağlar çıkıyor karşıma. Konuyu sizin kadar derinlemesine bilmiyorum ama izlediğim videolarda ve okuduğum birkaç yazıda da tıpkı burada olduğu gibi bu sorunların giderilebileceği belirtiliyor. Hatta çıkma far bulunabileceği, yurtdışından getirilebileceği gibi tavsiyeler de mevcut tabi.

Ancak farın (özellikle ön far) içinin açılarak tamir edilmesinin problem yaratacağı daha da önemlisi kapatılamayacağı, kapatıldığını düşünsek bile bir kaç ay sonra bu durumun yineleneceği belirtiliyor. 

Bu konuda sizlerin tecrübelerinden ve hatta yönlendirmelerinizden faydalanmak isterim açıkçası. Yenisi ile değiştirmek mi, tamir ettirmek mi? Bu arada benim aydınlatmalarım hala sarı :) yakın bir zamanda da led aydınlatmaya geçeceğim. Konuyu ne kadar bağlıyor bilmiyorum ama bu değişimi de far ile birlikte yapmam sanırsam daha doğru olacaktır...

Yardımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

IMG-20201230-WA0030.jpg

IMG_20210128_163835545.jpg

Erçay    2,571
Erçay

Tamir yoluna gidin bence bu işi kendiniz yapamazsaniz bile çok iyi yapan yerler vardır

Rebel Puppet    7
Rebel Puppet
18 dakika önce, Erçay :

Tamir yoluna gidin bence bu işi kendiniz yapamazsaniz bile çok iyi yapan yerler vardır

Bu konuda Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

Erçay    2,571
Erçay

Hiç başıma gelen bir olay değil hocam. Tecrübe etmediğim bir olay olduğu için herhangi bir ustasına da gitmedim. 

OguzhanK    68
OguzhanK
12 saat önce, Rebel Puppet :

Bu konuda Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

Eniştemin aracına ustamın tavsiyesi üzerine şaşmazda biryerde yaptırmıştım ama dükkan ismi vs hatırımda değil numarasını istedim gelince paylaşırım.

Rebel Puppet    7
Rebel Puppet
7 saat önce, OguzhanK :

Eniştemin aracına ustamın tavsiyesi üzerine şaşmazda biryerde yaptırmıştım ama dükkan ismi vs hatırımda değil numarasını istedim gelince paylaşırım.

Çok sağolasın, Mart ortasında Ankara'da olacağım birkaç günlüğüne... Geldiğimde giderim oraya umarım. Teşekkürler.

Rebel Puppet    7
Rebel Puppet

Herkese merhabalar; Ankara'daydım geçen hafta. Daha önce bahsettiğim far problemim için Şaşmaz'da dükkanı olan aile dostumuz Ustamızın yönlendirmesi ile PEHLİVAN STOP diye bir yere gittim. Farı gösterir göstermez "hallederiz, sıfır gibi olmaz ama" diyerek gerçekten ikna edici bir şekilde anlattı yapılacakları. Farı ve stop'u teslim aldığımda açıkçası bu kadarını beklemiyordum. Sağolsunlar gerçekten, bana göre sıfır gibi yapmışlar. Kesinlikle tavsiye ederim... 

Ben derdimi hallettiğim için sizlerle de paylaşmak istedim. O yüzden ilgili bilgileri ve resimleri paylaşıyorum aşağıda. Yardımlarınız ve bilgilendirmeleriniz içinde ayrıca hepinize teşekkür ederim.

http://www.pehlivanstop.com/

WhatsApp Image 2021-03-23 at 13.19.42 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-03-23 at 13.19.42 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-03-23 at 13.19.42.jpeg

WhatsApp Image 2021-03-26 at 14.54.29.jpeg

Erçay    2,571
Erçay

Geçmiş olsun ve hayırlı olsun :)

Rebel Puppet    7
Rebel Puppet

Eyvallah, sağolasın, teşekkür ederim