Jump to content
Sonerant

2008 Forester Benzin /Lpg / Subab Titremesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sonerant    5
Sonerant

Merhaba

2008 model forester aracıma 30.000 km önce lpg montajı yaptırdım. 15 gün önce aracım ilk çalışmada benzinde iken titreme ile çalıştığını fark ettik. Özel servise ve lpg montajı yapan firmaya gösterdim. Ve  Geçen hafta benzin ile çalışmasında 1/3 nolu subabların çalışmadığını , lpg ile sorunsuz çalıştığı tespitinde bulunuldu.

araç ilk çalışmada lpg ye geçene kadar titreme yapıyor. Lpg ye geçtiğinde titreme ortadan kalkıyor. Yani lpg de sorun yok...

özel servis 4.000 tl masraf var diyor. Yardımcı olacağınız , yönlendireceğiniz bilgilere ihtiyacım var.

antalya....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Benzin enjektörleri ve benzin pompasından olmadığına emin misiniz? Subab olsa gaz ile de titreme yapar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sonerant    5
Sonerant

hiç bir bilgim yok. lpg ustasıda aynı noktaya temas etti. lpg de hiç bir sorun yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    62
Eren YKZ
15.09.2018 at 22:23, Sonerant :

Merhaba

2008 model forester aracıma 30.000 km önce lpg montajı yaptırdım. 15 gün önce aracım ilk çalışmada benzinde iken titreme ile çalıştığını fark ettik. Özel servise ve lpg montajı yapan firmaya gösterdim. Ve  Geçen hafta benzin ile çalışmasında 1/3 nolu subabların çalışmadığını , lpg ile sorunsuz çalıştığı tespitinde bulunuldu.

araç ilk çalışmada lpg ye geçene kadar titreme yapıyor. Lpg ye geçtiğinde titreme ortadan kalkıyor. Yani lpg de sorun yok...

özel servis 4.000 tl masraf var diyor. Yardımcı olacağınız , yönlendireceğiniz bilgilere ihtiyacım var.

antalya....

Erçay doğru söylemiş kardeşim Subaplardan yapsa Benzinde yapıp Lpg'de geçmez aksine Lpg'de dahada fazlalaşır.Aracınız arıza ışığı yaktı mı yaktı ise hata koduna bakıp teşhis etmek daha sağlıklı olacaktır.Benzinde titreme yapması benzin sisteminiz ile ilgili bir sıkıntı olduğuna işaret Yakıt pompası veya Enjektörü bunlardan birinden sıkıntı yaşama ihtimaliniz daha yüksek gibi geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sonerant    5
Sonerant

teşekkür ederim. farklı markalara bakan bir kaç arkadaşımızda aynı öngörüde bulundular. benzin pompası veya enjectör veya buji kabloları . bu hafta götüreceğim usta farklı ve sonucu beraber göreceğim. bilgi paylaşacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay
9 dakika önce, Sonerant :

teşekkür ederim. farklı markalara bakan bir kaç arkadaşımızda aynı öngörüde bulundular. benzin pompası veya enjectör veya buji kabloları . bu hafta götüreceğim usta farklı ve sonucu beraber göreceğim. bilgi paylaşacağım.

senin arabada buji kablosu yok, bobin var. Bujiyle alakalı bir durum olsa zaten titreme gazdayken de olur. Yani buji, bobin vs  çıkmaz. Tam tersi olsa o zaman buji diyebilirdim, benzini yanma değeri gazdan yüksek olduğu için bujideki zayıf ateşlemeyi tolere eder ama lpg etmez. Sonucu muhakkak bildirin, tekrar geçmiş olsun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan

Merhaba

antalya....

antalyada yılmaz usta var bi baktır derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sonerant    5
Sonerant
20.09.2018 at 10:26, Erçay :

senin arabada buji kablosu yok, bobin var. Bujiyle alakalı bir durum olsa zaten titreme gazdayken de olur. Yani buji, bobin vs  çıkmaz. Tam tersi olsa o zaman buji diyebilirdim, benzini yanma değeri gazdan yüksek olduğu için bujideki zayıf ateşlemeyi tolere eder ama lpg etmez. Sonucu muhakkak bildirin, tekrar geçmiş olsun 

Merhaba

4.000 tl olan sorunu , 130 tl ye çözdüler....

EVET     130,00 TL

bujiler kontrol edildi. Ve temizlendi...

enjectörler kontrol edildi.

ve....

lpg bağlantısı yapıldığında enjectörlere giden elektrik kablolarından ek  yapılarak lpg enjektörlerine bağlantı yapılmış. Montaj doğru...

bu bağlantı noktaları oksitlenmiş . Oksitlenme benzin de çalışırken yeterli akım değerlerini almadığından doğru çalışmıyormuş , bu da arıza lambası yakarak subab arızası ikazı vermesine sebeb oluyormuş.

ali usta tüm bağlantıları lehim ve özel kaplama yaparak , oksitlenmeyi engelledi.

SORUN BİTTİ.....

BURDUR/BUCAK BEKTAŞOĞLULARI SUBARU

İşletme sahibi Hasib , Özgür ve Mehmet ustaya

Elektrik tesisatını yapan Ali ustaya

böyle ticari  ahlak sahibi evlat yetiştiren celal amca ma

TEŞEKKÜR EDERİM . ALLAH RAZI OLSUN

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sonerant    5
Sonerant

Merhaba

antalya....

Sorun 130 TL ye .....

evet doğru 130 TL 

BURDUR BUCAK BEKTAŞOĞULLARI

Böyle ticari ahlak sahibi insanlarla tanışmak bile , ayrıcalık ...

ALLAH RAZI OLSUN  

Sonerant tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
md_seyhan    9
md_seyhan

sonuç ne oldu acaba genellikle subap problemi oluyor ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş