Jump to content
GencSamet

2008 HB 1.5 AWD/Farklılıkları Nasıl Anlarım

Tavsiye Edilen Mesajlar

GencSamet    1
GencSamet

Arabalar konusunda pek bir bilgim yok açıkcası ilk araba olarak 1.5 awd düz vites düşünüyorum.

ilanlarda 1.5 awd ye tıkladıgımda paket seçeneği çıkmıyor.

Fotoğraflarda kiminin direksiyonunun iki tarafında tuşlar varken kiminin tek tarafında var. Kiminde ise hiç yok.

Hiç tuşu olmayanlarda hız sabitleyici olmuyor sanırım. Bunu ekstra olarak taktırabiliyormuyuz, maliyeti ne kadar olur.

Bu model araçlara bakarken nelere dikkat etmeliyim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

AWD diye aratmayın, 1,5 motor seçeneği ve 2008 üstü şeklinde bakın. En dolu olan model elegancedır. 8 hava yastığı, koltuk ısıtma ve katlanır ayna, kapı kolları gövde rengiyle aynı olur. Hız sabitleme ve müzik kontrol tuşları sonradan montajlanabilir. Yazılım felan istemez, tuşları takınca direkt çalışır. Forumda konusu var. Yine aynı şekilde sadece hız sabitleme olan modele de muzik kontrol tuşu ayrıca montajlanabilir. 

Rutin araç bakımı dışında çok dikkat etmeniz gerek birşey yok. Motorunu subaru tecrübesi olan birine gösterirseniz iyi olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud

2008 model impreza awd hb aracımın baz model olduğunu biliyorum ancak ruhsatta comfort elegance vs. yazmiyor. Baz modellerin ismi ne olarak geçiyor. Direksiondan ses kontrol koltuk isitma vs yok.abs airbag elektrikli ayna cdli radyo mevcut.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud

Katlanir degil, aynanın ayari elektrikli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud

Silecek isitma yok. AWD all wheel drive demek degilmiydi? Paket ismimi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

Sileceklerin altında resistans olmadığına emin misiniz? All Wheel Drive demek aynı zamanda da paket ismi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud

Pardon yanliş anladim sanirim.Arka camda silecek altinda resistance var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay
22 saat önce, pigeaud :

Pardon yanliş anladim sanirim.Arka camda silecek altinda resistance var

Yok herhalde doğru anlamışsınız, ön camda sileceklerin durduğu yerde resistans var mı diye sormuştum? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

comfort'tur o zaman ama hız sabitleme olması ilginç, opsiyon olarak pakete ekletilmiş herhalde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim
59 dakika önce, Erçay :

comfort'tur o zaman ama hız sabitleme olması ilginç, opsiyon olarak pakete ekletilmiş herhalde

ön cam dışardan yan sanayi değiştirilmiş ise aynı kasa olduğu için comfort camını awd ye takmış olabilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud
4 saat önce, Erçay :

Hiz sabitleme yok zaten.sanirim imprezanin en boşu 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim
Bir saat önce, pigeaud :

Hiz sabitleme yok zaten.sanirim imprezanin en boşu 

hız sabitleme yoksa awd değildir. comforttur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud

2008 kasa imprezanin katalogu sizde  pdf olarak var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

Forum içinde aratırsanız çıkması lazım, direksiyonda hiç tuş yoksa comforttur. Hız sabitleme ve müzik tuşlarını sipariş ederek, bu özelliklere sahip olabilirsiniz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud
2 saat önce, Erçay :

Forum içinde aratırsanız çıkması lazım, direksiyonda hiç tuş yoksa comforttur. Hız sabitleme ve müzik tuşlarını sipariş ederek, bu özelliklere sahip olabilirsiniz 

teşekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş