Jump to content
foresterist

2010 Forester O2 Sensör Hatası Nasıl Gideriliyor?

Tavsiye Edilen Mesajlar

foresterist    18
foresterist

Herkese iyi forumlar. Araştırmalarıma göre O2 sensör arızası yaşadım. TEM de sabit 100 km/s hızla giderken hız sabitleyici devreden çıkıp cruse ışığı yanıp sönmeye başladı, aynı anda esp ve motor ışıları da yandı sonra yaklaşık 120 km yol yaptım hız sabitlemeden herhangi bir sorun yok fakat hız sabitleyici çalışmıyor ve ışıklar yanmaya devam ediyor. Şu an için bu şekilde devam etmek istiyorum bir sıkıntı olur mu?

Sanırım 2010 sh kasa forester ların kronik arızalarından biri O2 sensörü.

Yakıt kaynaklı olduğu söyleniyor fakat özellikle subaruların yakıt seçmesi enteresan geldi bana yemek seçen bir çocuğum varmış gibi hissettim. Zaten aldım alalı derdi bitmedi ya neyse.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Ben aldığım yakıtı değiştirince sorun çözülecek mi? Başka ne işlemler yapmam gerekecek, tahminen kaç para tutar?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis
48 dakika önce, foresterist :

Ben aldığım yakıtı değiştirince sorun çözülecek mi? Başka ne işlemler yapmam gerekecek, tahminen kaç para tutar?

O ışık bildiğim kadarıyla arada yanar.Acil değil.Sizi de talihsizlikler bırakmadı.Benzinde kullanıyordunuz sanırım.Motor ışığı sarı yanıyor demi?

Aracınızı iyi bir ustaya kontrol ettirdiniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Evet sarı. En son bakımları subaru ömür de yapıldı. Ama bu arıza yeni henüz kontrol ettirmedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Bakalım ne çıkacak?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

Rakım farkı olan  bir yolculuk yaptıysanız, araç fakir veya zengin karşımdan ötürü arıza yakmış da olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

İstanbul içinde rakım farkı en çok 100 m olur, bence karın ağrısı başka ama ustamın cenazesi varmış ona gösterince belli olacak inşaallah. Bu arada forester la rakım farkı yaşayamayacaksam niye aldım ki, dağlara çıkıp inemeyeceksem. Hiç öyle sorunsuz arızasız sağlam araba değil bu forester hatta kronik arıza ve sorunları var. Çok üzdü beni çook.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

rakım farkı ile zengin/fakir karışımın sebebiyet verdiği arıza ışığı zaten bir müddet sonra kendiliğinden geçer. bir masraf kalemi oluşturmaz sizin için. Hata kodu olarak ne aldınız 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Hata kodunu öğrenince paylaşacağım inşaallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Herkese selamlar, yurtdışı sitelerden araştırdığıma göre benzin depo kapağı gevşek olunca da aynı hatayı veriyormuş, ben de kontrol edeyim dedim ki ne göreyim kapak gevşek ve sıktığımda torklu ve ayarlı bir kapak olduğunu gördüm. Pompacılar aracı tanımadığı için midir nedir kapağı sıkmaya korkmuşlar gevşek bırakmışlar çünkü sıkınca çıt çıt diye ses verip boşa dönüyor onlar da sanırım kırarız diye korkuyor ve sıkmıyor ki biraz daha bekleyeceğim bakalım arıza ışıkları sönecek mi?

Yani o2 sensör hatası olmayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Hataları silecek bir aletim yok maalesef, sanırım subaru kullananlar kendine bir de arıza tespit cihazı alıyor, kendi aracının ustası oluyor mecburen çünkü çok nazlı arabalarmış burdan bunu anladım. Hele ki benim hayal ettiğim gibi vur dağa taşa arabası hiç değiller.

Dağa taşa çekici çağırtırlar o derece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

Hata kodunu ogrenmeye silmeye 50 lira alıyorlar, bunu yapan alet ise 40 lira, nazla felan ilgisi yok yani :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist
yanıtlandı (düzenlendi)

Sık arıza yanmasa kim uğraşır alet almakla hocam lütfen anlayalım artık birbirimizi. Aşkın gözü kör olur subaru bir sevdadır seven her nazına katlanır. Aracı sevdik beğendik aldık hala seviyoruz ancak burada güzel yönlerinden çok sıkıntı yaşadığımız yanlarını paylaşıp yardımlaşıyoruz. Geçen hafta sonu piknik alanında bir yoldan indim ailecek yürüsem oradan inemeyebilirdim ama sıkıntı yaşamadım, aynı şekilde de geri çıkabildim sanki düz yolda gider gibi.

foresterist tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    34
Fores

Siz aracı bence tez elden satın ve kurtulun bu araçtan, her yazınızda memnun olmadığınızı söylüyorsunuz.

Biraz şansızlık ve geçmişi kötü araç almış olabileceğiniz için bu sıkıntılarınız var bence...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Yazıyı tamamlayamadan hastam geldi şimdi düzelttim burak bey. Yanlış anlaşılmayalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist
23 saat önce, Fores :

Siz aracı bence tez elden satın ve kurtulun bu araçtan, her yazınızda memnun olmadığınızı söylüyorsunuz.

Biraz şansızlık ve geçmişi kötü araç almış olabileceğiniz için bu sıkıntılarınız var bence...

Sizin araç hala satılmadı mı?

Satılık listesinde gördüm.

Fores

• Subaru_Katilimci.png.e30d10138b3f9de8124
  • Fores
  •  33
  • 309 ileti
  • Burak TEKİN
  • Eskişehir
  • 2010
  • Forester -Kiremit Kırmızı
  07.02.2018 at 04:28, karabatak :

hayırlı olsun

Benim araç duruyor, Doctor satmış aracını :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    34
Fores

Yok satılmadı, sahibinden üzerinden 20-25gün kadar bekledi kaldırdım daha sonra, Eylül sonunda yurtdışı durumumuz netleşecek, olursa satıcam, olmaz ise 5yıl daha binerim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay
07.09.2018 at 16:35, foresterist :

Sık arıza yanmasa kim uğraşır alet almakla hocam lütfen anlayalım artık birbirimizi. Aşkın gözü kör olur subaru bir sevdadır seven her nazına katlanır. Aracı sevdik beğendik aldık hala seviyoruz ancak burada güzel yönlerinden çok sıkıntı yaşadığımız yanlarını paylaşıp yardımlaşıyoruz. Geçen hafta sonu piknik alanında bir yoldan indim ailecek yürüsem oradan inemeyebilirdim ama sıkıntı yaşamadım, aynı şekilde de geri çıkabildim sanki düz yolda gider gibi.

Hocam ben de birbirimizi anlayalım isterim. Hata kodunu silmeye 50 lira istiyorlar, onu silen alet ise 40 lira, ben de var o aletten, 2.5 yıl kullandım (impreza-Legacy) sadece bir kere ihtiyaç duydum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Bu fiyat güncel mi? Ben 40 tl ye bir alet bulamıyorum.

Link filan varsa atar mısın hocam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    31
Aydın Gündüz

https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-supermini-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-P137270642

ben 33 e almıştım, şimdi 50 olmuş ama memnunum gerektiğinde torgue uygulaması ile kullanıyorum

https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-super-mini-bluetooth-v21-obd2-P229420857

aynısı 33 e de var

HATA P0037  ise aramıza hoşgeldin, kronik 02 sensör hatası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Siparişi verdim bakalım hata kodumuz kaç olacak?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Yok  Asus kullanıyorum, android yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    31
Aydın Gündüz
57 dakika önce, Erçay :

iphone kullanıyorsanız linkteki ürünleri kullanamazsınız

bak bunu bilmiyordum, eywallah