Jump to content
basscanabi

P0304 Problemi ve Çözümü

Tavsiye Edilen Mesajlar

basscanabi    19
basscanabi

Merhaba 

Aracım daha önce de uzun yokda bu arızayı verdi ve yol zehir oldu. Hem benzin hem lpg de; sarsıntı, güç kaybı, stop etme gibi sorunları vardı. Sorunun kaynagı buji sökülünce anlaşıldı. Buji yanmış ve kablonun izolasyonu da bozmuş. (Ngk marka) İkisi de değişti sorun çözüldü. 

Aradan bayağı zaman geçti. Yine aynı durum oluştu fakat bu sefer araç ilk çalışmada yani benzindeyken ısınıncaya kadar yapıyor. Lpgye geçince sorun kalmıyordu. Çözüm olarak yine buji kaynaklı olacağını düşündüm ve Ngk laser Lpg bujisi aldım ama sorun gitmedi. Kabloların yeri değişti yine gitmedi. Yolum Bektaşoğlu Garaja düştü. Ateşleme bobinleri test edildi ama nafile. Mehmet Bektaş ile araca binip dolaştık ve sorunun yakıt sisteminde olduğunu anladık. Depoda 8 litre civarında benzin vardı. Üzerine 1 litre etanol ve 150ml ( yarım şişe) Würth enjektör temizleyici döktüm. Sonuç şok edici oldu. Araç toplamda 10 metre gitmeden tüm semptomlar uçup gitti. O deponun üzerine 15 litre daha benzin aldım ve arızadan eser kalmadı.  

İyi günler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    82
bougoss

geçmiş olsun, bilen arkadaşlar teknik olarak detaylandırabilir mi bu durumu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş