Jump to content
rhayatialbayrak

Yağ Seçimi İçin Yardım

Tavsiye Edilen Mesajlar

rhayatialbayrak    42
rhayatialbayrak

2009 1.5R sedan 75000 de otm imprezam için Motul 8100 X-Clean FE 5w30 4 litre 4lt %100 Sentetik Motor Yağı hesaplı buldum .kullanabilir miyim. 4lt yeterlimi? İlk defa  servis dışında kendi imkanlarımızla değiştirecez daha önce de 5/30 kullanılmış sonra sentetik diye geçiyor uygun mudur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
F-Eren    99
F-Eren

Bende aynı yağı kullanıyorum. Güzel seçim içiniz rahat olsun fakat 4 litre yetmiyor yarım litre daha alıyor. Ben hep 5 litre aldım bir su bardağı kadar arttı. Bence başka yağ karıştırmaktansa temiz iş olsun 5 litre alın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.975
Erçay

4 lt yeterli değil, 4.33lt alıyor. 5w30 güzel tercih. Yaşanılan bölge aşırı sıcak değilse uygundur. Değişimi kendiniz yapabilirisiniz, tapa pulunu da yenileme ihmal etmeyin, yağ filtresini de aletle değil elle sıkın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rhayatialbayrak    42
rhayatialbayrak

teşekkür ederim.4lt 5 /30 motul uygun fiyat bulmuş onu almııştım .eksik kalan kısmını tamircim baska bir marka 5/30 la tamamlasa olurmu ki.Yender den de yag ve hava filtreleri ile tapa pulu aldım. 195 tl ye mal oldu.50 tlde tamircime versem 250 tl gibi mal olacak.Servisin 400-450 gibi rakamının yanında  baya uygun olacak gibi.

ya da 4 lt boşalt  4lt doldur mu desem

filtrelerim yarın gelir cuma günü değiştiririm herhalde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.975
Erçay

Yağ değişimi için ustaya 50 vereceksen geleyim Konya’ya abi :) bişe at diyecek sen de 20 lira ateşleyeceksin. Senden çıkan yağı da satacak yolunu bulacak. Başka bir 5w30 koyarsan sorun olmaz ama yerinde olsam 1 litre daha alırım. arabada yağ bulunsun eksiltir bişi olur lazım olur velev ki eksiltmedi bir dahaki bakımda kullanırım. 

Tamircinize filtreyi elle sıkmasını tembihleyin, sıkmadan önce yağ filtrenizi yağla doldurmayı ihmal etmesin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş