Jump to content
alychd

Justy İçin Silindir Kapak Contası

Tavsiye Edilen Mesajlar

alychd    1
alychd

Merhaba arkadaslar silindir kapak contasını patlattim contanın markası nipparts idi acaba subaru justy icin daha iyi bir marka takım contaya nereden ulasabilirim tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    797
SequentiaL

Merhaba

Bende iki ayrı Justy ile uğraştım. İkiside AWDydi. Yılda belki 1-2 hafta kar olacakda keyif yapacaz diye. Onda da zaten bu kış kar yağmadı. Yaptığımız keyif toprak çimen o da bir iki sefer. Ama çektiğimiz eziyet? İki justy de en az 6 ay yattı çeşitli nedenlerle. Tamirat tadilat sürecinde bir sürü sıkıntı stres yaşattı. Keyfine değdi mi soranlara cevabın kesin ve net olur.

-Hayır, asla

Bir daha bir Justy projesine girişirsem kesinlikle iyi bir etüd ile çok verimli ve justy motorundan daha sağlam bir başka motor ile swap düşünür böyle bu işe girişirim. Mesela yapacağım hesaplar ile 1.4 tdci fiesta motorunu biz bu Justyye swaplarız dersem ancak o zaman bir daha Justy alırım. Yani kısacası bir daha tövbe.

Ben ille de bu aracı yürütecem dersen Japon parçası yok. Parası neyse verecem arkadaş dersen bile orjinali yok. Çini var Koresi var. Senin izleyeceğin yol orta kalite kore markalarını tercih etmek. İyi marka bulursan tabiki almak. Aksaray'daki Tokyo Otomotivi öneririm. Fiyatlar makul. Elinde fazla Justy parçası kaldımı bilemem aramakta fayda var

Tokyo Otomotiv harita ve iletişim linki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    351
kmvolkan
6 saat önce, SequentiaL :

-Hayır, asla

:D :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    797
SequentiaL
1 saat önce, kmvolkan :

:D :D :D

E ama öyle :-X

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alychd    1
alychd

Emre abi contayı değistirdim 2. Defa patladi iliģimi kuruttu justy neden patlıyor bu silindir contası anlamadim dün degistirdim bugun conta patladi 

yaza geldik geleli fanin çaliştigini gormedim hararet gostergesi de fazla yükselmiyor bir arkadas soyledi bana termostati sök diye ben de termostati söktum  son bi kez contayi tekrar degistiricem yardimci olursan çok sevinirim ayrica fan mişürünü bulamadim sanirim benim arabada fan mişürü yok (bide rektefeciye gittik silindir üstü bloğunda çatlak yok en ufak eğrilik te yok )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    797
SequentiaL

Teşhisi neye göre koydunuz. Yağa su karıştığı için mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alychd    1
alychd

Evet abi yağa su karıstırıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    797
SequentiaL

Evet Ali. Neler yaptın. Nedir son durum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş