Jump to content
ahmet3861

Araç Araştırması

Tavsiye Edilen Mesajlar

ahmet3861    0
ahmet3861
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Selamun Aleyküm herkese,

98 model 1.6 imprezam vardı. önceki sahibine gereksiz güvenim yüzünden yaklaşık 10 bin lira para harcadım. satarken de göbeğim çatladı. lakin halen içimde ukte kaldı. çünkü tam bi subaru hastasıyım ve subarudan vazgeçmek istemiyorum. Bu nedenle size hem sorularım hem de sizden isteğim olacak. önceki arabamda yaptığım hataları yeniden yapmak istemiyorum inşAllah da yine aynı hatayı yapmam. Bu yüzden ince eleyip sık dokuyorum.

Rüzgar sesinden yorulduğum için kesinlikle kapı çerçevesi olsun istiyorum ama Legacy de kendine çekmiyor değil. Onun için önce size şunu sormak istiyorum.

1- Legacy'nin iç sesi yani iç mekan sessizliği nasıldır?

2- Legacy mi daha mantıklı olur impreza mı? ( kullanıcı yani hitap ettiği kesim açısından)

3- 1.5 otomatik performans yakıt iyi değil diyor kullanıcıları siz ne diyorsunuz?

4- önceliğim impreza ama dediğim gibi iç mekan sessizliği nasıldır? Motor sesi çok mu rahatsız eder. Kısaca ben daha sessiz ve konforlu Subaruya binmek istiyorum biraz da.

Sizden isteğim de şudur çevrenizde Hb ya da Sedan farketmeksizin;

kesinlikle tüp takılmamış 

mümkünse servis kayıtlı ve değilse bile eveliyatından emin olabileceğimiz

kazasız veya az kazalı (kaza miktarı yazmayan kazalı araçlardan uzak duruyorum. ör; çarpma vs.)

1.5 ise manuel 2.0 motor ise otomatik veya maneul farketmeyecek şekilde bir impreza arıyorum.Önceliğim 2.0 manuel Elagance. Yardımcı olursanız sevinirim

Not: Ekonomik limitimi soracak olursanız aracın temizliğine göre kredi çekip alacağım. Araç kaçırılmayacak temizlikte ve fiyatı sınıfına göre çok uçuk değil ise kaçırmamak için elimden geleni yapacağım. 

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. ( yukarda yazdıklarımı lütfen ukalalık olarak değerlendirmeyin.dediğim gibi önceki aracımdan çok canım yandı. Acelem yok. Aradığım şartlarda ya da en yakın olacak şekilde aracı bulana kadar bekleyebilirim)

ahmet3861 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

Ben alacaktım kısmet değilmiş, pişman mıyım coook.. baktirip icinize sinrse alın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmet3861    0
ahmet3861
yanıtlandı (düzenlendi)

Drakyuz, çok teşekkür ederim. Yukarda belirtmeyi unuttum internetten hergün kontrol ediyorum.  Bahsettiğiniz araç çok güzel çok bakımlı bir araçtır belki ama km yüksek. Keza ben aldığımda Allah nasip ederse uzunca bir süre binmek istiyorum. Zaten bizim araçlar çok çabuk satılan araçlar değil. Alırken ben gözümü karartıp alıyorum ama satarken millet bilmem kaç yaşındaki arabadan çok yüksek beklentileri oluyor. O nedenle biraz km düşük olsa daha güzel olur. Satarken km benim aracımın bi tık daha önde olması demek. Çok sağolun öneriniz için

Bu arada yukarda yazdığım sorulara cevap verecek kimse yok mu?

ahmet3861 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.939
Erçay
09.07.2018 at 18:49, ahmet3861 :

1- Legacy'nin iç sesi yani iç mekan sessizliği nasıldır?

2- Legacy mi daha mantıklı olur impreza mı? ( kullanıcı yani hitap ettiği kesim açısından)

3- 1.5 otomatik performans yakıt iyi değil diyor kullanıcıları siz ne diyorsunuz?

4- önceliğim impreza ama dediğim gibi iç mekan sessizliği nasıldır? Motor sesi çok mu rahatsız eder. Kısaca ben daha sessiz ve konforlu Subaruya binmek istiyorum biraz da.

1- 2008+ imprezadan çok farkı yok 

2- Ben tercihimi 2006-2009 arası Legacy'den yana kullanırdım. Ama temizini bulmak gerçekten güç..imprezanın temizinin denk gelmesi daha muhtemel. (temizi denk gelir de siz düşük km istediğiniz için öyle yazdım aslında)

3-1.5'lerin otomatiği manule oranla fazla yakıtğı doğru, 12-13 litre ortlaması olur şehir içi, manuelin de 10-11 litre

4-Boxer sesi çok rahatsız etmez, 1.5'ler daha düşük hacimli olduğu için daha çok zorlanır, haliyle 2.0'a göre daha fazla ses verir. Sırf bu yüzden 1.5 alınır :D boxer sesi çok güzel :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

Ercay benim 1.5 manuel 9 lt yakıt s.ici, Fethiye de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.939
Erçay
9 saat önce, drakyuz :

Ercay benim 1.5 manuel 9 lt yakıt s.ici, Fethiye de

Yol bilgisayarı bende 7.8 gösteriyordu ama full'e full'de 10 çıkıyordu. Buradaki rakım Antalya'dan fazla olduğu için bi tık daha fazla yakması normal aslında. 43-44 lt lpg alıp ş.içi 425km yapıyordu benim mavi 1.5

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    11
hyuvaci

1.5 elegance ilgini çeker mi bilmiyorum ailemiz genişlediği için ben satıyorum aracımı

1.5 elegance sedan, 78 binde değişen yok,sağ tarafta kısmı boya var tüm bakımları yapılmış orjinal bir araç iletişim kurabilirsin yardımcı olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmet3861    0
ahmet3861

hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. çok sağolun ısrarla piyasadaki araçları takip ediyorum. sevgili Erçay, aslında tam olarak sormak istediğim şu, legacy de camlar çerçevesiz ya fitilden kaynaklı rüzgar sesi var mı? Legacyden uzak durmam sebebim bu aslında yoksa legacy daha oturaklı daha ağır duruyor ve daha geniş. uzun vadeli kullanım için de ideal diye düşünüyorum. ama camların çerçevesiz oluşu beni tedirgin ediyor.

Harun bey aracınızı aklımın köşesine yazıyorum. 2.0 öncelikli olmasının sebeplerinden birisi de şahsi düşüncem subaruya en az 150 hp yakışıyor olması. trafikte de ciddi anlamda can sıkıcı durumlar olabiliyor. kesinlikle trafik magandası değilimdir yapanları da sevmem. ama lazım olduğunda bastığında da gitmesi güzel olur diye düşünüyorum. siz yine de aklımdaki soruları cevaplarsanız artık temiz araç arayışımdan ötürü sizin araca yönelirsem aklımda bulunsun. çünkü bu km araç bulmam biraz zor olur. 

Lpg var mı , varsa ne zamandan beri Lpg li aracınız?

tüm bakımlarından kastınız neler? yani triger vs. ağır bakım mı yoksa yağ su filtre bakımı mı? zaten paylaşımlarınızdan anladığım kadarı ile Subarucularun yüzde doksanı gibi siz de artık kendiniz değiştiriyorsunuz ufak tefek bakım malzemelerini.

son olarak aracınızın su aldığı ile ilgili bir paylaşım yapmışsınız sorun devam ediyor mu? başka bir sorunu da var mı? olur ya size ufak tefek gelir. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-bu-kilometrede-dunyada-yok-580880075/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-spor-sedan-584730675/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2007-165ps-legacy-ss-563295753/detay

yorumlarınızı alabilir miyim? Legacy bilenlerden ve binenlerden ve de siz subaru severlerden. araçlar hakkında yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.939
Erçay

2006-2007 model legacylerde sekonder pompa ve valfler kronik arızadır alırken kontrol edin. Her Japon muhakkak içeri yol sesi alır :) Legacy için sorduğunuz rüzgar sesi konusunda gelirsek fitilleri düzgünse rahatsız edici bir ses yapmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    11
hyuvaci

triger değişimi aldığımda bursa subaru serviste yapılmıştı kayıtlı, ben aldığımda tüm kayışları yağları değiştik serviste(şanzuman ve diferansiyel yağları) motor yağı değişimini kendim yapıyorum ve orjinal malzeme kullanıyorum.Su problemi surucu tarafındaki megeslerdenmiş belki duymuşsunuzdur bu araçların airbag le ilgili geri çağırması vardı garantiden bu işlem için tüm torpido söküldü o esnada suyla ilgili problem çözildi ve tüm bağlantılar(megesler) yenilendi.Başka hiçbir sorun yok lastikler ve akü güzel camlar llumar filmli değişme sebebime gelirsek ailemiz genişledi 3 çocuk oldu ve toyota verso araç alacam nasipse.Tel paylaşırsanız resimleri atarım.

19 saat önce, ahmet3861 :

hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. çok sağolun ısrarla piyasadaki araçları takip ediyorum. sevgili Erçay, aslında tam olarak sormak istediğim şu, legacy de camlar çerçevesiz ya fitilden kaynaklı rüzgar sesi var mı? Legacyden uzak durmam sebebim bu aslında yoksa legacy daha oturaklı daha ağır duruyor ve daha geniş. uzun vadeli kullanım için de ideal diye düşünüyorum. ama camların çerçevesiz oluşu beni tedirgin ediyor.

Harun bey aracınızı aklımın köşesine yazıyorum. 2.0 öncelikli olmasının sebeplerinden birisi de şahsi düşüncem subaruya en az 150 hp yakışıyor olması. trafikte de ciddi anlamda can sıkıcı durumlar olabiliyor. kesinlikle trafik magandası değilimdir yapanları da sevmem. ama lazım olduğunda bastığında da gitmesi güzel olur diye düşünüyorum. siz yine de aklımdaki soruları cevaplarsanız artık temiz araç arayışımdan ötürü sizin araca yönelirsem aklımda bulunsun. çünkü bu km araç bulmam biraz zor olur. 

Lpg var mı , varsa ne zamandan beri Lpg li aracınız?

tüm bakımlarından kastınız neler? yani triger vs. ağır bakım mı yoksa yağ su filtre bakımı mı? zaten paylaşımlarınızdan anladığım kadarı ile Subarucularun yüzde doksanı gibi siz de artık kendiniz değiştiriyorsunuz ufak tefek bakım malzemelerini.

son olarak aracınızın su aldığı ile ilgili bir paylaşım yapmışsınız sorun devam ediyor mu? başka bir sorunu da var mı? olur ya size ufak tefek gelir. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-bu-kilometrede-dunyada-yok-580880075/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-spor-sedan-584730675/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2007-165ps-legacy-ss-563295753/detay

yorumlarınızı alabilir miyim? Legacy bilenlerden ve binenlerden ve de siz subaru severlerden. araçlar hakkında yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz nedir?

yeni gördüm bu kısmı lpg yok aracımda hiç lpgli araç kullanmadım kullanmamda kişisel bir terjih

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmet3861    0
ahmet3861

Ayrı ayrı çokça teşekkür ediyorum. Dediğim gibi önceliğim 2.0 ama aradığım temizlikte bulamazsam mutlaka size yazarım  tabii siz de o zamana kadar satmamış olursanız. Şimdilik araştırmaya devam.. 

Saygılar herkese.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
beyzbolcu    0
beyzbolcu
yanıtlandı (düzenlendi)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-110hp-impreza-2003-model-4-ceker-601750945/detay

hala satin almadiysaniz benim aracim da satiliktadir 

istediginiz sessizlik vardir arac icindeyken calistigini bile hissetmiyorsunuz titreme ses yok 

beyzbolcu tarafından düzenlendi
Daha fazla açıklama

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş