Jump to content
fyfy

2007 Forester 2.0 ZL (P0430-P0021-P0172)

Tavsiye Edilen Mesajlar

fyfy    1
fyfy

Öncelikle herkese Ankara'dan merhaba. Aracım 2007 Forester 2.0 ZL 280 Bin Km de Lpg de kullanmaktayım.  Araç bir kaç ay önce sabahları zor çalışmaktaydı. Lpg beyni komple değiştirdim. düzeldi. Performansında gözle görülür iyileşme oldu.  Enjektörde de kısmen sorun olduğu idare edebileceği söylendi onuda prins enjektörle değiştireceğim.  Şu an araçta lpg bitince (P0430-P0021-P0172) hatasını vermekte. daha öncede lpg yi bitirince P0021-P0172 veriyordu 1 depo harcayınca gidiyordu. ama su an ek olarak P0430 verdi. Yine bi müddet bekleyeceğim gecmesi için ama neden böyle birşey yapıyor? Lpg yi genellikle Bp den alıyorum. ilk zamanlar shelden aldığımda istinasız 3 defa aldım hepsinde anında motor ışığı yaktı.  Aracta genel olarak performan sıkıntısı yok. Devirli kullanıyorum sayılır. Rolanti sorunum var yaklasık  20 bin km önce serviste subablar değişmiş. ama rolanti sorunu bazen gidiyor (çalıştığı hissedilmiyor neredeyse)  bazen stop edecek düzeyde geliyor. (Subab ayarı yaptırmayı düşünüyorum) unutmandan bunlarla alakası varmıdır bilemiyorum bir kaç gündür sabahları çalıştırdığımda aracın altından sanki pervane varmışta bir yerlere çarpıyormuş gibi ses geliyor 1 dk sonra gidiyor. kabutu açtım ses ordan gelmiyor gibi.

6a1ec393-0b6d-4730-80cf-4f551c8c2871.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    13
sel61_87

sübap ayaarı için

rolantıde belirgin derece sallanma oluyor. ayrıca subap ayarı demek subapların gitmiş demektir abi. sen kompresyon 

testi yaptır abi baktın değerler biribirinden farklı tamama ozaman. lap diye yaptırma hemen. çekişde de sıkıntı yok diyorsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fyfy    1
fyfy

Açıkçası kompresyon testi yaptırdım bundan yaklasık 10 ay öce preblem var dediler.  idare edeyim bir müddet dedim sonra bir kaç ay önce emin olmak için tekrar farklı bi yere yaptırdım yok dediler arada kaldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fyfy    1
fyfy

Bugun aracı calıstırdıgımda P0172 hatası gitti. Geri kalan 0430 ve 0021 hatalarınıda telefon uygulamasından sildim. Motor ve cruse ısıkları söndü. Sonrasında ankara k.kale yolunda yuksek devirde aracı benzinde kullandım şimdilik ısıklar yanmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fyfy    1
fyfy

Aracı 260 km benzinde uzun yolda kullandım (160 tl yaktı) yolun yarısında motor + cruse ışıkları yaktı (P0172) maalesef.  araç sanki biraz gaz yememeye başladı. Ankara elmadağ rampasında devir  5000 i gererek ancak çıktı yolda yığılma yapıyor. Aracı bugün gaza aldım rolanti sorunu tekrar çoğaldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş