Jump to content
drakyuz

İmpreza Su Eksiltme

Tavsiye Edilen Mesajlar

drakyuz    18
drakyuz

2008 1.5 manuel impreza 126 bin km de, aldığımda su ve yağı bitme noktasindaydi, radyatör kaçakları tespit edildi, radyatörü değiştirdik, su eksiltme azalmakla beraber hala sürüyor, günde 1 lt eksilme 3 günde 1 litreye düştü.. suda ufak partiküller var ama ilk aldığımda da vardı..

Sebebi hakkında bilgisi olan var mı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    12
sel61_87

günaydın . radyatörünüz yeniyese hergun aracın altına bakın su kaçağı için. hortumları kontrol edin. sonuçta suyun gidiceği yer bellı ya hortumdan kaçacak yada motora girecek. motora  girdiği zaman  su taşırma kabını sık sık kontrol edın .bildiğiniz suya yağ karısınca  olay olur.   inşallah bulursunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

Motora kacsa hararet olmaz mı, bir de bu kadar az eksilir mı, o yüzden motora kaçacağını pek düşünmedim, tamircide lifte aldık, heryere baktık, gene de altını kontrol ederim hergun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    30
Tourist

bu impreza larda hararet göstergesi var mı?

ufak oynamalar yapar conta ise

onu da sadece ışıkla göremezsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    12
sel61_87
16 saat önce, drakyuz :

Ondan çok korkuyorum zaten

abi günaydın. hararetin beli daima kırık şekilde durur. gözün göstergede olsun . bence hortumlarda  birkaçak var, uçuyor  . yağda eksiltiyormuş yenı gordum. sık sık kontrol abı  baktın devam ediyor. baya eksiltme varsa sıkıntı buyumeden baktırın. motor sogukken yagı kontrol edın  duz bır zemınde.. ayrıca motor sıcakken bi arkadas gaz verip bıraksın motoru gozlemleyin, radyator kapağı cevresı ve giriş  ve alttakı cıkıs hortumu gibi.. radyatör ne marka  garantılı bır maldır ınsallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

Radyatör Kale, yağ eksiltme susuz kalmasından dolayı olur mu ki, ama motorun sesinde hiçbir sıkıntı yok,tamircide epey baktılar hiçbir kaçak göremedik, yağda şimdilik eksilme yok ama zaten bir hafta oldu yağ bakımı,izlemeye devam edeceğiz, hararet lambası hiç yanmadi, yolda bir iki saniye sıkıştırdığim zaman yandı, gazı kestim usulca gittim kalan yolu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz
yanıtlandı (düzenlendi)

Ya haberler kötü bugün baktım hafifçe yağ da eksik , suda yağ yüzüyor, feci kaziklandik dostlar

Acaba conta değişimi yeterli gelir mi, uykular im kaçtı valla

drakyuz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    12
sel61_87
14 saat önce, drakyuz :

Ya haberler kötü bugün baktım hafifçe yağ da eksik , suda yağ yüzüyor, feci kaziklandik dostlar

Acaba conta değişimi yeterli gelir mi, uykular im kaçtı valla

abi kimden aldın galeriden  mi ? yada sahıbındn uygun mu aldın ? conta ile bence kurtarırssınız teshıs doğruysa çünkü komple motora su girse radyatode ve soğutma sistemınde pekmez gbi olurdu. zararı neresınden donersenız kardır bence baktırın kafanız rahat bının.. sırayla  subau servislerini arayın fiyat alın  bence conta ile kurtarrsınız. önce bı kompresyon testı yaptırın. motorun subap durumunu ogrenın derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    30
Tourist

geçmiş olsun

bence açılmışken süpap da değişir tertemiz binersiniz

fazla kullanmayın bu halde bence

conta giderek dağılıyor çünkü

yakında ekzozdan da gelir su

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    27
Fores

Geçmiş olsun, heves kırıcı bir durum. Umarım en az maliyet ile halledersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz
3 saat önce, sel61_87 :

abi kimden aldın galeriden  mi ? yada sahıbındn uygun mu aldın ? conta ile bence kurtarırssınız teshıs doğruysa çünkü komple motora su girse radyatode ve soğutma sistemınde pekmez gbi olurdu. zararı neresınden donersenız kardır bence baktırın kafanız rahat bının.. sırayla  subau servislerini arayın fiyat alın  bence conta ile kurtarrsınız. önce bı kompresyon testı yaptırın. motorun subap durumunu ogrenın derim

Kompresyon testi kesin çıkarır mı ortaya sorunu, Fethiye de de yoktur bı araştırayım, maalesef forumdan aldım aracı, arkadaşın suçu yok,forumdan diye güvendim baktirmadim, baktırmak lazımmış

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    12
sel61_87
19 saat önce, drakyuz :

Kompresyon testi kesin çıkarır mı ortaya sorunu, Fethiye de de yoktur bı araştırayım, maalesef forumdan aldım aracı, arkadaşın suçu yok,forumdan diye güvendim baktirmadim, baktırmak lazımmış

kompresyon ölçümü subabların durumu ve motor durumu için harika sonuç verir. . vardır abi,  bujileri sökecek göstergeli cihazı çalıştırıcak marşa basacak piston basınçlarını ölçecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

Hasip ustayi aradım radyatör kapağını degistirmemi söyledi, biraz daha bekleyeyim, sık kontrol yapacağım, olmazsa Hasip ustaya goturecem

Wed Jul 04 2018 at 09:44, sel61_87 :

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    12
sel61_87
1 dakika önce, drakyuz :

Hasip ustayi aradım radyatör kapağını degistirmemi söyledi, biraz daha bekleyeyim, sık kontrol yapacağım, olmazsa Hasip ustaya goturecem

abi sorun su eksiltmesi ise radyatör kapaktanda kacırabılır tabıkı. bak sagına soluna kacan su buhar ı vs  iz yapar. radyatör yeni sonucta, eskı olsa diycem alttan usten patlıyor plastıkten kronık ama rad. yeni.  kompresyon testi ile silindir basınclarını ölçelim ki bellı eder motor çünkü.

conta yanıksa zaten yagı suyu karıstırı bırbırıne , belırtılerı suda köpürme olur yağ olur.taşırma kabına bak mesela abi.. bu arada yola cıkarsan da gözün harartte olsubn

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

Ya anlamadığım önceden su depo suyu eksilmiyor motor suyu eksiliyordu, radyatörü değiştirdikten sonra yedek depo suyu eksiliyor, radyatör deki su azalması iyice azaldı,klima şu tüketir mi devamlı klima çalışıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.909
Erçay

Tüketmez. Genleşme kabında yağ varsa conta yanıktır. Orası da temizse o zaman kaçağı bulmak işin hortumlar, varsa lpg tesisatının hortumları (T bağlantı noktası özellikle) devirdaim kontrol edilmeli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş