Jump to content
Miskinkalamar

Alpine ILX-700

Tavsiye Edilen Mesajlar

Miskinkalamar    3
Miskinkalamar

Merhaba,

Daha once Jeep Renegade aracim icin aldigim ama araci satarken sokturdugum ILX-700 Model Apple Carplay ozellikli Alpine multimedia cihazim icin dun Bayrampasa Alpine Turkiye Ofisinde montaj islemi yapildi. Oncelikle Ozkan ve Savas Beylere cok tesekkurler.

Eger 2018 oncesi model bir xv kullaniyorsaniz. Uzerinde gelen starlink sistemiyle cesitli sikintilar yasiyor olmaniz muhtemel. Benim yasadigim 2 sikinti vardi. Birincisi bluetooth baglanti sorunu. Ikincisi de hepimizin ortak sorunu olan cizirtili ve/veya kotu performansli radyo. Benim icin asil ana sorun bluetooth problemiydi. Araci calistirdigim zaman baglanmiyordu ve elle iki kere tekrar deneyince baglaniyordu. 

ILX-700 eski bir model artik 702 ler var onlar cok daha iyiymis ama ben zaten elimde oldugu icin tekrar masraf etmek istemedim acikcasi. Apple ekim ayinda guncelleme yaptiktan sonra sadece apple in kendi haritasi degil google ve yandex haritalari da kullanilabilecegi icin de yakin zamanda cihazdan cok daha guzel yararlanabilecegim. Ayrica tunein radyo ile web yayini olan radyolari dinleyebiliyorum. Spotify ile de radyo bagimsiz muziklerimi dinleyebiliyorum. Bu tarz bir islem yaptirmak isterseniz kesinlikle Alpine Turkiyeyi tavsiye ederim. Ozellikle cihazin aracla tam uyumlu olmadigi durumlarda guzel cozumler uretiyorlar. Mesela bizim 2106-2017 XV lerde onde bulunan 2 usb portumuz starlink icin ozel bir devreyle kullaniliyor o nedenle baska bir cihaza bagladiginiz zaman uyumsuzluk gosterebiliyor. Ayni skinti benim usb portlarinda da oldu. Bunu cihazin kendi usb portunu hemen vites onundeki bolmenin uzerindeki bosluktan herhangi bir delme kesme islemi yapmadan gecirdik. Tabi ilx-700 hacim olarak daha kucuk bir cihaz oldugu icin cercevenin de degismesi gerekiyordu. Onu da piano black bir cerceve ile hallettik. Fotografini asagiya ekliyorum. 

Kendimce sizlerle paylasmak istedim. Yakin zamanda daha once baska bir uye tarafindan uygulanan sis farlarinin yanina yapilan gunduz farlarimin montajini yapip hem baglanti semasini hem de nasil yapildigini anlatan bir baslik da acmak niyetindeyim. 

Hayirli Gunler

WhatsApp Image 2018-06-25 at 16.23.15.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erd3m    8
Erd3m

Miskincim hayırlı olsun. Seni tekrar bi subaru ile aramızda görmek sevindirici. 

Bende car playli bir pioneer aldım çok memnunum alphine hiç aklıma gelmedi açıkcası. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş