Jump to content
kursad

Bu Araç Hakkındaki Düşünceleriniz?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Osmançlşkn    19
Osmançlşkn

Araç temiz gözüküyor.. ama şu 1.5 lt araçların 2.0 lt gibi yakması sinir bozucu.. ederi hakkında pek bilgim yok maalesef

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat    113
Serhat

Merhabalar;

Eski aracımı yenisi için sattım o arada da temiz bir subaru bulamadım diye gittim temiz bir 3008 aldım. 
Şimdi bunu satıp yine Forester alacağım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-2010-subaru-forester-2.0-awd-limited-150bg-cam-tavan-deri-isitma-689373987/detay/

Bu biraz aklıma yattı. LPG takmayacağım için benzinli olması hoşuma gitti.

Özel bir renk ve bu renkte çok araç olduğunu sanmıyorum.

Aranızda bu araç kimindir nedir bilen var mıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.145
Erçay

Aracın tam linki yok kürşadım, 3 araç çıkıyor linkte 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MrKarga    0
MrKarga

Merhabalar,

2015 105bin km de dizel sport forester 

2017 8bin km Levorg sport plus(eyesightli) modelleri arasinda kararsiz kalmis durumdayim. Ikiside ayni fiyattalar hemen hemen. Birisi sw digeri suv, kafami karistiran konu kilometrelri ve model yillari sizin fikirleriniz nedir acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    55
AhmetKadir

Aradaki farki tamamen sizin kullaniminiz belirleyecektir. Dizelin vergisi, benzinlinin yakiti fazla olucak. Yilda kac km yaparsiniz hangi yollarda yaparsiniz konfor mu ararsiniz performans mi vs vs

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.145
Erçay
21 saat önce, AhmetKadir :

Aradaki farki tamamen sizin kullaniminiz belirleyecektir. Dizelin vergisi, benzinlinin yakiti fazla olucak. Yilda kac km yaparsiniz hangi yollarda yaparsiniz konfor mu ararsiniz performans mi vs vs

Aynen katılıyorum. Ben yüksek araç sevmem mesela, Forester ağzıyla kuş tutsa tercihim yine Levorg olurdu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
leondede    13
leondede
02.10.2019 at 08:49, MrKarga :

Merhabalar,

2015 105bin km de dizel sport forester 

2017 8bin km Levorg sport plus(eyesightli) modelleri arasinda kararsiz kalmis durumdayim. Ikiside ayni fiyattalar hemen hemen. Birisi sw digeri suv, kafami karistiran konu kilometrelri ve model yillari sizin fikirleriniz nedir acaba? 

Kesinlikle Levorg tercih edin derim. 2.0 Dizel motorun vereceği keyiften fazlası var Levorg da. Eyesight donanımı  olması da Levorg"u bir adım daha öne çıkartıyor. 180.000 KM Outback kullandım. Sehirlerarası yakıt ortalaması 6,5 lt civarı. Şehiriçi 8 lt. Bir de Levorg"umuz var eşim kullanıyor, sehirlerarası 8 lt sehiriçi 10lt. Aradaki yakıt farkına değer. Dizel mi benzinli mi sorusuna ben artık benzin diye cevap veriyorum. DPF vsr mevzulardan ötürü dizel çok cazip gelmiyor. Ağırlıklı olarak kısa mesafeli, sehiriçi kullanım olacaksa net bir şekilde dizel almayın derim. Outback i sattıktan sonra Eyesight lı Levorg almayı da çok düşündüm ancak evde halihazırda bir tane olunca izin çıkmadı... Görsel olarak da Levorg hala ilgi çeken bir araç. Ses sistemi berbat, biraz masrafla bunu düzeltebilirsiniz... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    431
Ferhat23

Araç güzel görünüyor, ancak mutlaka bir Subaru servisine göstermek lazım. En önemlisi de Outback 2.0 D'lerin kronik sorunu olan dizel partikül filtresinin (DPF) durumunu sormak gerekiyor. Eğer sık sık olduğu gibi tıkanıyorsa veya DPF arıza ışığı yakıyorsa almamakta fayda var. Çünkü DPF iptali+yazılım derken bir 3.000 TL'yi gözden çıkarmak gerekecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
arif ziya ar    2
arif ziya ar

Teşekkürler ferhat bey. 140 150 binde tamamen tıkanmaz heralde . Şanzuman amörtisor vs. sıkıntı çıkaran yerleri var mı? özel dikkat edelim oralara cvt pek sorun çıkarmaz heralde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    19
Osmançlşkn

Cvt sorun çıkarmaz , delirtir adamı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    431
Ferhat23
23 saat önce, arif ziya ar :

Teşekkürler ferhat bey. 140 150 binde tamamen tıkanmaz heralde . Şanzuman amörtisor vs. sıkıntı çıkaran yerleri var mı? özel dikkat edelim oralara cvt pek sorun çıkarmaz heralde. 

Bir gün mutlaka tıkanır. Özellikle uzun süre şehir içi kullanırsanız kesin tıkanır. Ama eğer çoğunlukla şehirlerarası sürüş yapıyorsanız tıkanmayabilir. CVT ise kesinlikle sorunsuz, ancak bir o kadar da sıkıcı bir şanzımandır. Performans almak için yazılım+sprint booster şart. Yoksa ara hızlanmalarda tedirgin olursunuz (özellikle sollama yaparken).

Bir de CVT konusunda birşey keşfettim. Gazı kökleyince (kick down yapınca) pek tepki vermiyor; ancak biraz sakince gaz pedalına yarısına kadar bastığınızda, araç çok daha iyi tepki veriyor. Yani Outback dizel CVT araçlarda kick down aracın gaz pedalının yarısına kadar bastığınızda meydana geliyor. Outback kullanıcılarına duyurulur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş