Jump to content
kursad

Bu Araç Hakkındaki Düşünceleriniz?

Tavsiye Edilen Mesajlar

İtekin    2
İtekin

Sertan bey aracımı ilana koymadım beğendiğim bir araç olursa takasa girmek istiyorum . Orijinal kalmış araç tavsiyeniz araçla vakit geçirmek modifikasyonla kendim uğraşmak için mi  ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    52
AhmetKadir

Wrx ozellikle hb kasada tutulmadi. Butceniz ne civarda? size temiz ilan disi biseyler bulmaya calisalim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İtekin    2
İtekin
yanıtlandı (düzenlendi)

Aracımın üzerine 10-15 bin daha vererek almayı düşünüyorum Ahmet bey ( benim hesabıma göre 100-115 lira arası toplam değer ) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 

İtekin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    46
foresterist
12.07.2019 at 21:47, İtekin :

Sertan bey aracımı ilana koymadım beğendiğim bir araç olursa takasa girmek istiyorum . Orijinal kalmış araç tavsiyeniz araçla vakit geçirmek modifikasyonla kendim uğraşmak için mi  ? 

Niyetiniz kesinleşmemiş anlaşılan, aracınızdan da aslında memnunsunuz ve macera arıyorsunuz.

Modifiye edilmiş motorların durumunu kontrol etmeniz çok zor çünkü bir standardı yok, haliyle alınca yaptığı ilk arızada motoru indirmek zorunda kalabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İtekin    2
İtekin

Evet Aracımdan çok memnunum aslında ama hep bir Subaru sahibi olma isteğim de var . Daha önce evin 2.aracı olarak 1.5 hb impreza arayışım vardı kısmet olmadı başka bir araç aldım . Bugünlerde gene dediğiniz gibi bir macera arayışım var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    7
bcakir
21 saat önce, ali61 :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-pazar-otodan-2014-mdl-subaru-forester-2.0-premium-05425203215-710667845/detay

slm arkadaşlar bu aracın sol diz hava yastıgı acmış bu aracın tahmini maliyeti ne olur bilgi verebilen biri olurmu acaba

Hocam bu tarz araçlar aslında görünenden çok daha ağır hasrlı oluyor. aracın elini yüzünü toparlayıp hafif hasar almış gibi gösteriyorlar. Torpido ve direksiyon hava yastıkları açmadan diz hava yastığı açması bana pek mantıklı gelmedi. İçini boş şekilde kapatmış olabilirler. Bu tarz hasarlı alım satım dan araç almanızı pek tavsiye etmem. Direk sigortadan alabiliyorsanız hem aracın gerçek hasarını görürsünüz hem de aradaki karcıyı çıkarmış olursunuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali61    3
ali61
Bir saat önce, bcakir :

Hocam bu tarz araçlar aslında görünenden çok daha ağır hasrlı oluyor. aracın elini yüzünü toparlayıp hafif hasar almış gibi gösteriyorlar. Torpido ve direksiyon hava yastıkları açmadan diz hava yastığı açması bana pek mantıklı gelmedi. İçini boş şekilde kapatmış olabilirler. Bu tarz hasarlı alım satım dan araç almanızı pek tavsiye etmem. Direk sigortadan alabiliyorsanız hem aracın gerçek hasarını görürsünüz hem de aradaki karcıyı çıkarmış olursunuz

teşekkürler hocam tavsiyaniz için

burda eğer bu işin servis işini yapan biri varsa ununla bakıp yaptırırız diye düşünmüştüm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    7
bcakir
20 saat önce, ali61 :

teşekkürler hocam tavsiyaniz için

burda eğer bu işin servis işini yapan biri varsa ununla bakıp yaptırırız diye düşünmüştüm

Forum pek aktif değil hocam bir de onarımını yapanı bulmanız çok zor. Dediğim gibi ben bir kez tecrübe ettim bu şekilde araç aldım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Dediğim gibi tanıdık vasıtası ile sigorta şirketlerinin ihalelerine girebilirseniz çok daha uygun rakama, aracın gerçek hasarını görerek üstü kapatılmadan alırsanız daha sağlıklı olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali61    3
ali61

Arkadaşlar ankarada forester baktirip almak için işinin ehli bir usta tavsiye edermisiniz kime gitmem gerekir

Yardımcı olursaniz çok malbul olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.132
Erçay

Kompresyon testi yaptırırsanız motoru hakkında en net fikri elde edebilirsiniz ama onun için de motorun soğuması gerek, satın alacağınız kişi bekler mi o kdr bilemem :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali61    3
ali61
11.08.2019 at 00:12, Erçay :

Kompresyon testi yaptırırsanız motoru hakkında en net fikri elde edebilirsiniz ama onun için de motorun soğuması gerek, satın alacağınız kişi bekler mi o kdr bilemem :) 

Yaptiracak olduğum neresi vardır tavsiye edebilecek bir yeriniz varmı

A dan z ye herşeyini bakabilecek bir yer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali61    3
ali61
15 saat önce, Erçay :

yer neresi 

Ben tebzondayim baktirip amak istediğim araç ankarada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali61    3
ali61

yokmu ankarada bilindik kaliteli bir subarucu bir ekspertiz yaptırmaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    13
Osmançlşkn
14 saat önce, serhat01 :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-nadir-bulunur-temizlikte-az-kullanilmis-legacy-2.0r-full-plusfull-708763528/detay

Bu araç hakkında bilgisi olan var mı daha önce baktıran vs. Almayı düşünüyorum. 

yorumlara bakma bence , malüm lpg li araç..  motorunu iyi bir servise yada ustaya baktır. masrafı yoksa bence alınır. birde servis geçmişi önemli varsa onlarada bakmanı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01
17 dakika önce, Osmançlşkn :

yorumlara bakma bence , malüm lpg li araç..  motorunu iyi bir servise yada ustaya baktır. masrafı yoksa bence alınır. birde servis geçmişi önemli varsa onlarada bakmanı tavsiye ederim.

Servis geçmişine bugün batıracam sahibinin söylediği 130.000 km en son yetkili servise girdiği km sonraki bakımları mercedes servisinde yaptırmış daha detaylı konuşacam. Belki benden önce baktırıp bir sıkıntı gören olmuştur diye bi sorayım dedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lamec061    3
lamec061
19.08.2019 at 08:39, serhat01 :

Servis geçmişine bugün batıracam sahibinin söylediği 130.000 km en son yetkili servise girdiği km sonraki bakımları mercedes servisinde yaptırmış daha detaylı konuşacam. Belki benden önce baktırıp bir sıkıntı gören olmuştur diye bi sorayım dedim

Merhaba

İlandaki legacy e baktirdiniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01
17 saat önce, lamec061 :

Merhaba

İlandaki legacy e baktirdiniz mi?

Servisten baktırdım hocam araç en son servise 52.000 km de kaza için girmiş kazası da ufak değil arka diferansiyele kadar değişmiş serviste 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    13
Osmançlşkn

Arabanın temizi birşekilde bulunurda. Dürüst satıcı maalesef çok Ender rastlanır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01
9 saat önce, Osmançlşkn :

Arabanın temizi birşekilde bulunurda. Dürüst satıcı maalesef çok Ender rastlanır..

Evet maalesef ki öyle böyle giderse istemeyerek de olsa subaru almaktan vazgeceçem. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş