Jump to content
msalihdemir

Motor ve Cruise Işığı

Tavsiye Edilen Mesajlar

msalihdemir    36
msalihdemir

2007 model atmosferik bir foresterimiz var. 200.000 km de motor yaptırmak zorunda kaldık. Özel serviste sıfır motor yaptırdık  aracımızda brc marka Lpg sistemi var  ve araç motor yaptırana kadar hiç arıza ışığı yakmamıştı  ama ara sıra ani kalkışlarda stop etme problemi oluyordu 

şimdi 2 problem var 

1-    2 hafta kadar önce motor ışığı yandı bununla beraber cruze ışığımız yandı. Ama trafikte ara sıra sönüyor. 

2-    Stop etme sorunumuz geri döndü. Bununla beraber Işık’larda durduğumuzda devir oynama yapıyor. Bir kaç kişi gaz kelebeği kirlenmiştir falan dedi 

neticede değerli clup üyeleri lütfen çözüm odaklı cevaplar 

Saygılar sevgiler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    184
Recidivist
9 saat önce, msalihdemir :

2007 model atmosferik bir foresterimiz var. 200.000 km de motor yaptırmak zorunda kaldık. Özel serviste sıfır motor yaptırdık  aracımızda brc marka Lpg sistemi var  ve araç motor yaptırana kadar hiç arıza ışığı yakmamıştı  ama ara sıra ani kalkışlarda stop etme problemi oluyordu 

şimdi 2 problem var 

1-    2 hafta kadar önce motor ışığı yandı bununla beraber cruze ışığımız yandı. Ama trafikte ara sıra sönüyor. 

2-    Stop etme sorunumuz geri döndü. Bununla beraber Işık’larda durduğumuzda devir oynama yapıyor. Bir kaç kişi gaz kelebeği kirlenmiştir falan dedi 

neticede değerli clup üyeleri lütfen çözüm odaklı cevaplar 

Saygılar sevgiler 

1- OBD bağlayıp arıza kodu alırsanız daha net anlaşılır, ön veya arka oksijen(lambda) sensörüyle alakalı olabilir.

2-Araç stop ediyorsa;

-Manifold civarı hortumlardan hava alıyor olabilir. (Basitçe test ediyorlar.)

-Buji ve bobinleri kontrol ettirin.

-MAF sensörü kirli ve/veya arızalı olabilir. Hava filtresi çıkışındaki hortumun hemen üstünde, iki vida tutuyor. Söküp yağsız kontak spreyi ile temizlerseniz deneyebilirsiniz. Balata spreyi kullanmayın.

-Rölanti valfi kirli/arızalı olabililir. (Idle Air Control Valve) Bunu da temizleyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    6
sel61_87

ben hava filtresınde kı  maf sensörünü elektronık temizleyici  sprey ıle bı guzel yıkadım. arıza ışıgını sondurdum bakalım tekrar yanıcakmı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş