Jump to content
MehmetS

XV Radyo Ses Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

MehmetS    0
MehmetS

Merhabalar,

2018 model XV Extreme aracımızı Nisan ayı başında teslim aldık. En önemli şikayetimiz radyo kanallarındaki cızırtılı ses konusu.

Gittiğim servis bir sorun gör(e)medi. Bu aracın radyosunun performansı budur diye düşünüyorlar. Ancak yerel radyo istasyonları dahi parazitli olarak dinlenebiliyor. Servise gelecek diğer araçların da radyolarını kontrol ederek bir fark varsa bildireceklerini belirttiler ancak bu konuda çok bir beklentim yok.

Başka forumlarda da aynı şikayeti olan kişiler gördüm. Servisten sorunun bilindiği ve bir güncelleme beklendiği yönünde cevap almışlar. Bu forumda da benzer sorun yaşayanlar varsa takibini birlikte yapabiliriz.

Not: Multimedya sisteminin diğer aksesuarlarında (USB, Bluetooth, AndroidAuto, vs.) herhangi bir ses problemi bulunmuyor. Sadece rado yayınları çok cızırtılı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    144
serkankucuk

Ankara'da da radyolar çoğu yerde cızırtılı, farklı araçlarda da denedim aynı yerlerde aynı radyolar cızırtılı. Radyo tuner güçlendirici bir parça görmüştüm forumda, aliexpress'te satılıyor, radyo yayınlarındaki cızırtıları giderir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS

Merhaba,

Haklısınız ancak farklı arabalar ile karşılaştırdığımızda çok ciddi fark var. Diğer aracımız VW Golf ve onda hiç bu sorunu yaşamadık.

Çevremizdeki insanların araçlarında da denediğimizde gerçekten XV'nin radyo yayını çok kötü seviyede.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan

Merhaba Mehmet Bey

bende de 2018 xv var ve dediğiniz problemin aynısını yaşamaktayım .bunun bulunduğunuz konum frekans çekimi İle ilgili bir problemi Yok ! Aynen sadece radyo kanalları çok cızırtılı çıkmakta . İstanbul Çekmeköy subaruya bende gittim ancak kendileri bir servis olarak çözüm bile getiremediler! Bu problem anten bağlantısından kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum garantiden dolayı dokunmuyorum! Yanlız konu İle Japonya’dan bilgi istettim ve bir güncelleme gönderilecek umarım çözümler veya daha kötü olmaz! Sizde servisten yeni bir yazılım isteye bilirsiniz! Maalesef Subaru bayileri bir çözüm getiremiyor hiç bir konuda! 

Konu dışında şanzıman motor kısmında açtığım ve bazılarımızda rastlanan alt devir çekiş problemi tutukluk duraksama gibi problem sizde varmı hiç denk geldinizmi!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS

Ozan Bey merhaba,

Ben de öncelikle anten ile ilgili münferit bir hata olabileceğini düşündüm ancak sonra tüm kullanıcılarda görülen genel bir sorun olduğunu anladım. Eğer yazılım, vs. gibi bir yolla çözüme ulaşan olursa bilgileri paylaşalım isterim. Ben farklı forumlarda da konuyu takip ediyorum.

Diğer açmış olduğunuz konu hakkında ilgili başlık altına yorum yapacağım. Böylelikle konular doğru başlık altında görüşülmüş olur ve takibi kolaylaşır. Özetle, ben de düşük hızlarda sarsıntılı vites geçişi sorunu yaşıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan

16.05.2018 at 11:00, MehmetS :

Ozan Bey merhaba,

Ben de öncelikle anten ile ilgili münferit bir hata olabileceğini düşündüm ancak sonra tüm kullanıcılarda görülen genel bir sorun olduğunu anladım. Eğer yazılım, vs. gibi bir yolla çözüme ulaşan olursa bilgileri paylaşalım isterim. Ben farklı forumlarda da konuyu takip ediyorum.

Diğer açmış olduğunuz konu hakkında ilgili başlık altına yorum yapacağım. Böylelikle konular doğru başlık altında görüşülmüş olur ve takibi kolaylaşır. Özetle, ben de düşük hızlarda sarsıntılı vites geçişi sorunu yaşıyorum.

Maalesef benim şahsi fikrim fabrika çıkış kontrolleri ciddiyetsizce yapılmış özellikle 2017/18 xv lerde olmalıki bu be benzeri sorunlar çok var zaten birkaç yıl önce Japonya bu konuyla ilgili ceza yemişti! Bu şekilde devam ederler ise bir Subaru kullanıcısını kaybedecekler özellikle Subaru servisleri ! Radyo İle ilgili sık sık servisi arıyorum gelişme Yok ! 

Sarsıntı evet artık net bence nerdeyse tüm xv lerde var ! İnanılır gibi değil konuda devam edilir ise insanları aydınlatmış olur ve Subaru Türkiye belki bir adım atar !

4 saat önce, Erçay :

Subarunun radyo performansı evvelden beridir böyle

Merhaba 

valla abi eğer bizimki gibi ise cidden sinir bozucu ! 

Bu araçların fabrikadan son kontrollerinin sağlıksız yapıldığına dair benim araç dahil bir çok showroom araçlarda gördüm örnek starling ekranın sağ alt köşesi bazılarında çok açık bendede keza öyle! Ne bilim sol kapı iç deri içe göçük bende öyle en azından benim araç öğle yemeği arasına gelmiş :))))

Aklıma gelmişken tüm gördüğüm araçlarda arka sanırım çamurluk vidaları Yok :) belki başka mantıklı nedeni vardır! Veya bazı eklenti yerleri açıklık lar var ! 

Tabi bunu görerek aldım sorun yapmıyorum ama markaya hiç yakışmıyor bazı insanlar bunlara çok takıntılı haklılar okadar para ver !!! Neyse MPİ’de bulandırmayayım ama Subaru yetkilileri artık sorunları görün takip edin yoksa işiniz zor ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş