Jump to content
MehmetS

XV Radyo Ses Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

MehmetS    0
MehmetS

Merhabalar,

2018 model XV Extreme aracımızı Nisan ayı başında teslim aldık. En önemli şikayetimiz radyo kanallarındaki cızırtılı ses konusu.

Gittiğim servis bir sorun gör(e)medi. Bu aracın radyosunun performansı budur diye düşünüyorlar. Ancak yerel radyo istasyonları dahi parazitli olarak dinlenebiliyor. Servise gelecek diğer araçların da radyolarını kontrol ederek bir fark varsa bildireceklerini belirttiler ancak bu konuda çok bir beklentim yok.

Başka forumlarda da aynı şikayeti olan kişiler gördüm. Servisten sorunun bilindiği ve bir güncelleme beklendiği yönünde cevap almışlar. Bu forumda da benzer sorun yaşayanlar varsa takibini birlikte yapabiliriz.

Not: Multimedya sisteminin diğer aksesuarlarında (USB, Bluetooth, AndroidAuto, vs.) herhangi bir ses problemi bulunmuyor. Sadece rado yayınları çok cızırtılı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Ankara'da da radyolar çoğu yerde cızırtılı, farklı araçlarda da denedim aynı yerlerde aynı radyolar cızırtılı. Radyo tuner güçlendirici bir parça görmüştüm forumda, aliexpress'te satılıyor, radyo yayınlarındaki cızırtıları giderir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS

Merhaba,

Haklısınız ancak farklı arabalar ile karşılaştırdığımızda çok ciddi fark var. Diğer aracımız VW Golf ve onda hiç bu sorunu yaşamadık.

Çevremizdeki insanların araçlarında da denediğimizde gerçekten XV'nin radyo yayını çok kötü seviyede.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    13
Ozan doğan

Merhaba Mehmet Bey

bende de 2018 xv var ve dediğiniz problemin aynısını yaşamaktayım .bunun bulunduğunuz konum frekans çekimi İle ilgili bir problemi Yok ! Aynen sadece radyo kanalları çok cızırtılı çıkmakta . İstanbul Çekmeköy subaruya bende gittim ancak kendileri bir servis olarak çözüm bile getiremediler! Bu problem anten bağlantısından kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum garantiden dolayı dokunmuyorum! Yanlız konu İle Japonya’dan bilgi istettim ve bir güncelleme gönderilecek umarım çözümler veya daha kötü olmaz! Sizde servisten yeni bir yazılım isteye bilirsiniz! Maalesef Subaru bayileri bir çözüm getiremiyor hiç bir konuda! 

Konu dışında şanzıman motor kısmında açtığım ve bazılarımızda rastlanan alt devir çekiş problemi tutukluk duraksama gibi problem sizde varmı hiç denk geldinizmi!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS

Ozan Bey merhaba,

Ben de öncelikle anten ile ilgili münferit bir hata olabileceğini düşündüm ancak sonra tüm kullanıcılarda görülen genel bir sorun olduğunu anladım. Eğer yazılım, vs. gibi bir yolla çözüme ulaşan olursa bilgileri paylaşalım isterim. Ben farklı forumlarda da konuyu takip ediyorum.

Diğer açmış olduğunuz konu hakkında ilgili başlık altına yorum yapacağım. Böylelikle konular doğru başlık altında görüşülmüş olur ve takibi kolaylaşır. Özetle, ben de düşük hızlarda sarsıntılı vites geçişi sorunu yaşıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    13
Ozan doğan

16.05.2018 at 11:00, MehmetS :

Ozan Bey merhaba,

Ben de öncelikle anten ile ilgili münferit bir hata olabileceğini düşündüm ancak sonra tüm kullanıcılarda görülen genel bir sorun olduğunu anladım. Eğer yazılım, vs. gibi bir yolla çözüme ulaşan olursa bilgileri paylaşalım isterim. Ben farklı forumlarda da konuyu takip ediyorum.

Diğer açmış olduğunuz konu hakkında ilgili başlık altına yorum yapacağım. Böylelikle konular doğru başlık altında görüşülmüş olur ve takibi kolaylaşır. Özetle, ben de düşük hızlarda sarsıntılı vites geçişi sorunu yaşıyorum.

Maalesef benim şahsi fikrim fabrika çıkış kontrolleri ciddiyetsizce yapılmış özellikle 2017/18 xv lerde olmalıki bu be benzeri sorunlar çok var zaten birkaç yıl önce Japonya bu konuyla ilgili ceza yemişti! Bu şekilde devam ederler ise bir Subaru kullanıcısını kaybedecekler özellikle Subaru servisleri ! Radyo İle ilgili sık sık servisi arıyorum gelişme Yok ! 

Sarsıntı evet artık net bence nerdeyse tüm xv lerde var ! İnanılır gibi değil konuda devam edilir ise insanları aydınlatmış olur ve Subaru Türkiye belki bir adım atar !

4 saat önce, Erçay :

Subarunun radyo performansı evvelden beridir böyle

Merhaba 

valla abi eğer bizimki gibi ise cidden sinir bozucu ! 

Bu araçların fabrikadan son kontrollerinin sağlıksız yapıldığına dair benim araç dahil bir çok showroom araçlarda gördüm örnek starling ekranın sağ alt köşesi bazılarında çok açık bendede keza öyle! Ne bilim sol kapı iç deri içe göçük bende öyle en azından benim araç öğle yemeği arasına gelmiş :))))

Aklıma gelmişken tüm gördüğüm araçlarda arka sanırım çamurluk vidaları Yok :) belki başka mantıklı nedeni vardır! Veya bazı eklenti yerleri açıklık lar var ! 

Tabi bunu görerek aldım sorun yapmıyorum ama markaya hiç yakışmıyor bazı insanlar bunlara çok takıntılı haklılar okadar para ver !!! Neyse MPİ’de bulandırmayayım ama Subaru yetkilileri artık sorunları görün takip edin yoksa işiniz zor ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gumush    1
gumush

Ozan bey cok uzuldum , umarim hem vites ile ilgili titreme sorununu hemde radio parazit sorununu cozersiniz. Bende yakin zamanda alcagim umarim sorunla karsilasmam. 

Acikcasi biraz tereddutlerle cesaret edip karar verdim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    13
Ozan doğan
21 saat önce, gumush :

Ozan bey cok uzuldum , umarim hem vites ile ilgili titreme sorununu hemde radio parazit sorununu cozersiniz. Bende yakin zamanda alcagim umarim sorunla karsilasmam. 

Acikcasi biraz tereddutlerle cesaret edip karar verdim. 

Merhaba 

maledef artık araç almak biraz piyango gibi fabrikasyon hatalarla karşılaşmamak içten değil çok tecrübem oldu xv yi çok araştırdım bence mükemmel bir araç malesef kur farkından şuan üst donanım 3 ayda 30 bin yedi inanılır gibi değil. Ben çok şanslıyım! Önemli olan motor şanzıman problemi olmaması gerisi halledilebiliyor! Buradaki sorun Subaru Baytur/Bayraktar ın ilgisiz beceriksiz liği o yüzden aldığımız aracın sorunsuz olmamasına dua etmeli ettim olmadı :))) ben bu problemi bilerek aldım umarım denk gelmem diye şans işte malesef benim gibi çok kişi var ve artık ihtarname gönderme aşamasına geldik çözüm cevap Yok ! Bakalım ne olacak. Dediğim gibi alacak kişiye bağlı. İkinci bir yazılım gelecek deniyor gelir olmaz insan nasıl güvenir bilinmez artık yordu bu sorun malesef. Ama dediğim gibi Subaru cidden güvenlik özellikleri ile ideal ama kafa yapıları ideal değil ! Umarım gönlünüze göre olur fiyat konusunda muhakkak pazarlık edin ben 18 tl indirimle almıştım Bayraktar çekmeköyden 

iyi günler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    13
Ozan doğan
yanıtlandı (düzenlendi)

Merhabalar

radyo sorunu İle ilgili Japonya’dan beklediğim güncelleme Subaru Bayraktar Çekmeköy geldi ne komik önceden konuşmakta fayda etmemişki gelen güncelleme sadece radyo kanal geçişi vs problemleri düzeltme İle ilgiliymiş! Radyo sesindeki cızırtıyı düzeltemeyecekler alt mekanik problemle ilgiliymiş. 1 yıla bu problemi çözecekmiş Subaru . vah babam vah hangi sorunla ilgili gelsem çözüm Yok yazılım gelecek deniyor! Bir an önce Bayraktar elini çek Subaru dan.......

şeytana uyup bir elektrikçiye gidip düzeltmekten başka çarem kalmadı .

Servis radyo problemlerini kabul ediyor subaruda böyle diyor bu kadar basit bir problemi çözemeyişleri işte kafama takılan bu ! Git gide soğutuyorlar ....

farklı problemi olanlar gelen güncelleme yazılımını deneye bilirler! 

saygılar. 

Ozan doğan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gumush    1
gumush

Acaba subaru'ya mi yazmak lazim. Kabul edip cozmemek biraz garip bu durumda ayipli mal durumuna duser. Oyle ileri tarihle ileride cozulecek demek gecistirmekten ibaret oluyor. Acaba US' yada farkli pazarlardaki urunlerdede sorun ayni mi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    13
Ozan doğan
3 saat önce, gumush :

Acaba subaru'ya mi yazmak lazim. Kabul edip cozmemek biraz garip bu durumda ayipli mal durumuna duser. Oyle ileri tarihle ileride cozulecek demek gecistirmekten ibaret oluyor. Acaba US' yada farkli pazarlardaki urunlerdede sorun ayni mi ? 

Tek başıma bu adamlarla uğraşmaktan sıkıldım desem yeridir insanı bezdiriyorlar benim gibi benzer problem yaşayan kullanıcılar var servislerde çözğm odaklı sonuçlar alamıyoruz tecrübesizler araca dokunmak istemiyorlar sadece Japonya’ya yazdık zaten sorun burda Japon’lar farkında ve çözğm yok 1 yıl sürer demesi ne demek dalgamı geçiyorsunuz . Evet siz uğraşmayın çözüm Yok demek ! En iyisi iyi bir elektrikçiye gidip sorunu halletmek ! 

Malesef Bayraktar subarunun adını kirletmekten başka işe yaramıyor ! Yazık bu güzel araçlara .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gumush    1
gumush
yanıtlandı (düzenlendi)

DAB destekli kanallar var mi turkiyede ? Bunlar ile deneme sansiniz oldumu ? ( Anladigim kadariyla mp3 yada farkli bir kaynaktan (bluetooth) geldiginde bir sorun yok sorun sadece radyo'da var. )

diyecektim ama diger mesajinizi simdi okudum. 

Elektrikci cozumunun ne olacagini cok cozemedim. Ozellikle anten ve baglantisi kismina bakmak gerekebilir.

gumush tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nerodale    0
nerodale

Merhaba, İstinye Bayraktar otomotivin verdiği bilgiye göre problem Türkiye'de DAB radyo sistemine henüz geçilememiş olmasıymış. 1-1,5 yıl daha bu şekilde olduktan sonra Digital yayına geçildiğinde CD kalitesinde radyo dinleyebileceğimizi, şu anda problemsiz olan diğer marka araçların ise cızırtılı yayın alacağını ve DAB destekli Teyp almak zoruda kalacaklarını ilettiler. Çok fazla araştırmadığım için doğrulluğundan emin değilim ama en azından bilgi bu şekilde geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    315
Subim

İstanbul ve Ankara'da TRT dijital radyo denemeleri yapıyordu, yeni birşey değil. Sizin radyolarda eğer TRT yayınları net ise dedikleri gibi aracınız dijitale uygun olabilir, yakında diğer radyolarda dijitale geçebilir ve eğer dijital yayına geçilirse diğer bütün araçların radyoları çöp olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    13
Ozan doğan
23 saat önce, nerodale :

Merhaba, İstinye Bayraktar otomotivin verdiği bilgiye göre problem Türkiye'de DAB radyo sistemine henüz geçilememiş olmasıymış. 1-1,5 yıl daha bu şekilde olduktan sonra Digital yayına geçildiğinde CD kalitesinde radyo dinleyebileceğimizi, şu anda problemsiz olan diğer marka araçların ise cızırtılı yayın alacağını ve DAB destekli Teyp almak zoruda kalacaklarını ilettiler. Çok fazla araştırmadığım için doğrulluğundan emin değilim ama en azından bilgi bu şekilde geldi.

Merhaba 

bilgi için teşekkür ederim Çekmeköy şubeden net bilgi alamamıştım yeni gelen yazılım bu problemi çözmeyecekmiş! Radyo firekansları İle ilgili subarunun bir problemi var Hale’n neden çözemedikleri ve yıl beklememiz gerektiğini söylemeleri ilginç ! Ozaman ülkemize uygun sistemler üretselermiş iyi olurdu diğer markalar da problem görmedim! Umarım kısa sürede çözülür radyo dinlemek biraz işkence oluyor ! İnternette dab vs dinlemek masraflı! Kısacası bir elektrikçiye bs gitmenin bir anlamı kalmadı eder böyle ise 

tekrar teşekkür ederim 

51 dakika önce, Subim :

İstanbul ve Ankara'da TRT dijital radyo denemeleri yapıyordu, yeni birşey değil. Sizin radyolarda eğer TRT yayınları net ise dedikleri gibi aracınız dijitale uygun olabilir, yakında diğer radyolarda dijitale geçebilir ve eğer dijital yayına geçilirse diğer bütün araçların radyoları çöp olur.

Merhaba

merak edip TRT radyolarına bakacağım dijital yayın larda problem Yok ise ozaman her kanalın geçişini beklemek gerekiyor 

04.06.2018 at 08:10, gumush :

DAB destekli kanallar var mi turkiyede ? Bunlar ile deneme sansiniz oldumu ? ( Anladigim kadariyla mp3 yada farkli bir kaynaktan (bluetooth) geldiginde bir sorun yok sorun sadece radyo'da var. )

diyecektim ama diger mesajinizi simdi okudum. 

Elektrikci cozumunun ne olacagini cok cozemedim. Ozellikle anten ve baglantisi kismina bakmak gerekebilir.

Merhaba 

eğer sorun başlangıcı dab destekli dijital kanallar ise evet onlarda sorun görünmüyor ancak dab destekli sadece TRT öncülük yapmış! Bu şekilde ise uzun bir süre ya yeni bir yazılım yada tüm radyoların dijitale geçmesini bekleyeceğiz! Elektrikçiden kastim aralarında problemin kaynağını söyleyecek birileri olabilir diye düşünüyorum evet anten bs basit bir problemde olabilir ! Bazen bozuk televizyonlara elimizle vururduk o aklıma geldi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gumush    1
gumush

Acaba diger arkadaslarda deneme yapip yazabilir mi en azindan ne kadar yaygin oldugunu ogrenebiliriz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gumush    1
gumush

Bu arada benimde deneme sansim oldu , dediginiz gibi radyo kanallari genelde parazitli gibi onun icin bende kullanmiyorum :(

Yazilimlada ilgili oldugunu cok sanmiyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş