Jump to content
ersan

Egzozdan Çok Çiğ Yakıt Atıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

ersan    1
ersan

Egzoz muayenesi için gittiğimde çok fazla çiğ yakıt atıldığını gördük. Normal değerin nerdeyse 2- 3 katı.  Usta 2-3 ay benzinde  kullan düzelir dedi. Buji ler yeni değişti. Yağ bakımları filan komple değişti.  Triger seti filan  değişti. Sizin bi öneriniz varmı dir 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
sel61_87    13
sel61_87

egzozdan siyahımsı duman da gelmıyorsa bencede biraz benzinde binin ve yine test edin,  klasik muhabbet yakamıyor makıne yakıtı. takipteyim. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Erçay    1.958
Erçay

Egzozdan çiğ yakıt atılması çoksa bunun nedeni hava-yakıt karışımı ideal dengede olmamasıdır. Silindir içine az hava geliyorsa iyi bir yanma olmaz, hava filtresi elemanları kontrol edilmeli, oran düzgün ateşleme zayıf olduğunda yine düzgün yanma gerçekleşmez ve çiğ yakıt egzozdan atılır, ateşleme elemanları kontrol edilmeli, en enejktörlerde sızdırma vardır, hava düzgün, ateşleme düzgün ama yakıt fazla, haliyle yine yanmayan çiğ yakıt egzozdan atılır. Aslında herşey olması gibi ama oksijen sensörü arızalı ve ecuya yanlış karşım bilgisi gönderiyor, bu durumda da çiğ yakıt atılması ortaya çıkar. Sonuç olarak, hava filtresi ve kutusu, ateşleme elemanları (bujiler değişti demişsiniz 2006 legacy'de buji kablosu olmadığından bobinleri, enjektörlerini kontrol edin), oksijen sensörünü kontrol etmekte fayda var. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
ersan    1
ersan

Teşekkürler. O2 sensörünu orjinali ile degiseli yaklaşık 15ay oldu. Sanırım sıkıntı enjektör gibi görünüyor. Şimdi içinde çok az bi gaz bitince benzin ile binicem. Yazarım buradan yine.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
viento    1
viento

aracınızın bujilerini orjinali ile mi değiştirdiniz? Başıma geldiği için söylüyorum benim aracıma farklı buji takmışlardı çiğ yakıyordu bujileri numarasına göre değiştirince düzelmişti.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş×