Jump to content
Frht1015

Bogaz Kelebeği Adaptasyonu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Frht1015    3
Frht1015

Merhaba abiler bir sorum olacak 1.5 active aracim var bu araca bogaz kelebegine adaptasyon yaptirmak istiyorum.mümkünmüdür ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lamec061    3
lamec061

2007 1.5 impreza aracim 1500-2000 devir araliginda silkeleme yapmaya baslamisti. Bogaz kelebegi ve hava akismetere sokulerek balata spreyi ile temizlendi ve takildi. Hersey normale döndü. Ilk calistirmada yuksek devirde calisri. Sonra adaptasyonu otomatik ayar yapti ve normal calisma araligina düştü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Balata spreyi Boğaz kelebeği için hadi neyse de (benzin ile temzilesen daha iyi olurdu) akış metre için iyi değil, aşındırıcı olduğu için tavsiye edilmez 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist
5 saat önce, Erçay :

Balata spreyi Boğaz kelebeği için hadi neyse de (benzin ile temzilesen daha iyi olurdu) akış metre için iyi değil, aşındırıcı olduğu için tavsiye edilmez 

Yağsız kontak spreyi MAF için güzel çözüm. :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Frht1015    3
Frht1015

Bunlarin hepsi temizlendi hatta maff sensoru orjinal alindi  sorun gene ayni park ederkende bazen stop ediyor arac   sabit hafif bir gazda giderkende patırdatiyor egsoz ama tam gaz verdimi sorun yok ozellikle sabahlari cok sorun oluyor  egsozda delikte yok subaplarda iyi   yokus yukari cikarken birden gazi kesip sonra firlatiyor. Sorunu kimse cozemedi  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Frht1015    3
Frht1015

Bobinlere sanirim bakilmadi. Birde arac titresimli calisiyor rolantide titriyor ama marsa falan basinca bikerede aliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Aracınızdaki belirtiler ateşleme sistemiyle alakalı gibi duruyor. Sanki bir silindirde ateşleme olmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Frht1015    3
Frht1015

Ariza tespitinde ariza gostermiyor   subaplar 2ay önce degisti.  Acaba gene subap yakmis olabilirmi veya sizin dediginiz gibi  atesleme sıkıntısımi var biryerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay
3 saat önce, Frht1015 :

Ariza tespitinde ariza gostermiyor   subaplar 2ay önce degisti.  Acaba gene subap yakmis olabilirmi veya sizin dediginiz gibi  atesleme sıkıntısımi var biryerde

Ateşleme sorunu ihtimal dahilindedir. Ateşleme zayıf olduğu durumlarda arızaya düşmemesi de muhtemeldir. Subablar yapıldığında contalar da değişti mi acaba, araç bir yerden hava alıyorsa yine bu dediğiniz sorunlar ortaya çıkar. İki ihtimal de kontrol edilmeli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    13
sel61_87

ferhat artık egzozu sök kardeşim :) bunlar hep onun yüzünde :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yunus emre yağan    0
Yunus emre yağan

Problem neredeymis nasıl çözüldü. Benimde başımda varda çok benzer birsey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ynstkr    0
ynstkr

Merhaba,

Araçta LPG var mıdır? söylediğiniz belirtiler manifold kaçağına da benziyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yunus emre yağan    0
Yunus emre yağan

Var. Olabilir ben anlamıyorum ama bayadir uğraşıyoruz. Bu arada bir takım sibop ve sibop lastiği lazım. Var i tavsiye edebileceğiniz alabileceğim bir yer.

Araba ilk çalışırken çalışmıyor bayağı gaz pedaliyla oynayarak sürekli tekrar Mars'a basarak ancak çalışıyordu. Hatta enson iki ay önce uğraşırken aküyü bititmisim. Araba düne kadar yatiyordu. Çalıştıktan sonrada gaz ibresi 0 a düşüyor rolantide araba sallama yapıyor bazense istop ediyor du. Dün akü aldım çalıştırdım 10-20 km sonra bı ışıkta yavaslayinca stop etti. Tanıdık bı usta var ama subarucu değil ,Kütahya'da subarucu yok. Yada ben bilmiyorum. Usta motora birşey kaçmış ve zarar vermiş dedi bir takım sibop ve sibop lastiği lazım dedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş