Jump to content
Dmeric

Legacy ve Audi A4 Arasında Kaldım

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dmeric    0
Dmeric

Merhabalar arkadaşlar,aranızda yeniyim,kısa zaman içerisinde mevcut aracım olan golf 4 otomatik aracımı değiştirmek istiyorum, Audi A4 ile Legacy arasında kaldım, yakın çevrem Audi almam konusunda ısrarcı Legacy'nin parça ve satışının sıkıntılı olduğunu LPG ile tam uyumlu olmadığını, söylüyorlar ve bu subab ayarı olayı var motor komple iniyormuş galiba bir hayli de masraflı oluyormuş beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim tecrübelerinize ihtiyacım var. Sakaryadayim bu arada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.958
Erçay

Hangi kasa Legacy bakıyorsunuz veya kaç model diye sorayım? 99-2006 arası olan Legacyler Soch motor, bunların subap ayarında motor inmez, ayar maliyeti 250-400 arasında, 2006 sonrasında doch motora geçildi, üstten çift egZantirikli olduğu için komple indirilip ayarı bu şekilde yapılır maliyeti 900-1200 arası,

subab sorunu Subaruya has bir durum değildir.Lpgli araçlarda yaşanan bir hadise, hemen hemen tüm LPG’li araçlar için geçerli çünkü çoğunun subabları magnezyum alaşımlıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dmeric    0
Dmeric

Teşekkür ederim geri bildirim için,2007model 2000 motor buldum.cok hoşuma gitti ilk sahibinden tavan hariç boyalı ama değişen yok,tupte yok.2000 modeline binmistim hayran kaldım 1senedir bakıyorum nihayet almaya karar verdim fakat arkadaşlar ve babam Sakarya'da servis olmadığı için pek tavsiye etmediler.sizce doğru bir seçim yapmış olurmuyum.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2007-model-subaru-legacy-2.0-sedan-540824465/detay araba bu ilanda bu arada...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sermis    62
sermis

Dinçer bey merhaba. pazartesi günü itibariyle 2,5 yıldır kullandığım 1.5 2008 impreza hb olan aracımı  sattım. Evet malesef sakaryada tam manasıyla subarudan anlayan bir usta yok fakat bize 40 km mesafede (ki bu karasuda outran birinin adapazarına olan uzaklığından daha da az) yetkili servis bulunuyor. Ben aracıma yetkili serviste komple motor yaptırdım. Vİzkoz arızasını hallettim şanzımanda oluşan bir sorunumu hallettirdim. Uzun lafın kısası kocaeli deki yetkili servis sizing aracınızda oluşabilecek sıkıntılarınızı halletmenize yardımcı olur. Fiyat politikalarıda neredeyse yetkili servis değilde sanayi düzeyinde. Ben periyodik bakımlarımda da oraya gittiğim için belki bana bu şekilde davranıyordular bilemem fakat servis müdürü müşteri ile çok ilgili biri. Sakaryadan Subaru kullanıcısı arkadaşlarla da birbirimize yardımcı oluyoruz. Karar tabiki sizing fakat Subaru digger araçlardan çok farklı imkanınız varsa bu deneyimi mutlaka yaşamanız gerekir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.958
Erçay

Baktığınız araç doch motor 165 hp, hiç lpg görmediği için subabsal sıkıntısı en azından sizde oluşmaz, bu seride kronik sorun sekonder valfidir, aracı incelerken gözönünde bulundurun, eğer arızalı ise pazarlığı ona göre yapın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dmeric    0
Dmeric
6 dakika önce, Erçay :

Baktığınız araç doch motor 165 hp, hiç lpg görmediği için subabsal sıkıntısı en azından sizde oluşmaz, bu seride kronik sorun sekonder valfidir, aracı incelerken gözönünde bulundurun, eğer arızalı ise pazarlığı ona göre yapın

Kıymetli yorumlariniz için teşekkür ederim,kafamda birseyler oturdu şimdiden,iyi ki üye olup sizlerle tanismisim seviyeli hoş sohbet için ayrıca teşekkürler,golf 4 gençlik hayalimdi fakat Subaru orta yaş hayalim oldu sanırım,büyük ihtimalle legacy alacağım,golf beni çok fazla tatmin etmemeye başladı,lpgsiz alıp kendim yaktırmak istiyorum malum subaplardan dolayı.herkeze hayırlı geceler,araç aldığımda görseli paylaşırım sizinle,hemşerim sanada çok teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.958
Erçay

LPG konusunda kitten daha önemli olan montajın kimin yaptığıdır. İyi bir usta bulun bulamazsanız Ankara'ya bekleriz :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigittt    4
yigittt

Aynı aracı 40küsür bin km kullandım km orjinal ve gerçekten ilk sahibindense alınır. Bende lovato obd II kit vardı. Prins tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş