Jump to content
Sign in to follow this  
Erçay

Hibrit WRX'in 2020'de Gelmesi Planlanıyor

Recommended Posts

Erçay    2,334
Erçay

Yeni hibrit WRX’in 2020’de gelmesi planlanıyor.

Yeni Subaru Forester en azından başlangıçta birçok şanzıman seçeneği ile sunulacak. Otomobil üreticisi modelin üretim hacminin yalnızca yüzde 3 ila 5’ini manuel şanzımanın oluşturduğunu ve bunun giderek düştüğünü belirtiyor. Peki bu yeni jenerasyon WRX’in manuel şanzımandan vazgeçeceği anlamına mı geliyor? Bereket versin ki hayır.

Yeni WRX büyük olasılıkla daha sıkı emisyon standartlarını karşılamak için gelişmiş bir hibrit güç aktarma organına geçecek olsa da, maneul şanzımanın seriden kaldırılması için bir neden bulunmuyor.

Subaru Kuzey Amerika CEO'su Tom Doll, 2018 New York Otomobil Fuarı sırasında Drive'a, “Hayır, bu yalnızca Forester için geçerli. Performans serimizde WRX gibi modellerde manuel şanzıman sunmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

Bu arada hibrit sistem, Subaru’nun WRX’te meşhur dört tekerlekten çekiş sistemini tutacağı anlamına geliyor. 2020’de gelmesi planlanan yeni jenerasyon, ön aksında 2.0 litrelik turbo boksör tipi motora ve arka aksta da elektrikli motora yer verecek. Otomobil tasarım ilhamını, Viziv Performance konseptinden alacak.

Bu arada firma yetkilileri, CVT'nin SUV'lar için en verimli güç aktarım organı olduğuna inandıklarını ve yeni vites kutusu seçenekleri geliştirmeye yönelik bir planları olmadığını da ifade etti.

Kaynak: Drive, motor1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  ×