Jump to content
Ozan doğan

Yeni XV CVT Şanzıman Tutukluğu Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ozan doğan    11
Ozan doğan
10 saat önce, Ozan doğan :

Yeni güncellemeyi takip edeceğim tek sıkıntım bu sarsıntı giderek artması veya ileride daha farklı problemlere yol açması olacak cvt şanzıman nede olsa! Aslında abi bende boya koruma yaptırmayı çok istedim bir kaç yerle konuştum bizim özellikteki araçlar için en uygunu pvc kaplama olur gibi ! Ancak fiyatları biraz yüksek 4.5 gibi ! Ama Subaru alıp çizik olmayan arabaya ben Subaru demem :)))))) 

Bu arada boya kadar husunda haklIsınız benim araçta basit nedenlerden çok çiziliyor okadar güçlü katmanlı boya olduğunu düşünmüyorum ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aykut2018    0
aykut2018
4/7/2018 at 12:39, Ozan doğan :

Öncelikle ilk aklıma gelen şey şu oldu kullanıcılar arasında cvt şanzımanda benim kadar olmasada az bu ve benzeri problemler yaşayıp ciddiye alınmayıp veya anlaşılmıyormu eğer bu şekilde ise üzücü! Sattıkları araç sayısı içerisinde tek benim karşılaştığımı farz edelim şanssızlık diyip geçmem imkansız bence Subaru xv şanzıman problemli gözüyle bakarım! Subaru Çekmeköy servisi bu problemleri biliyor başka araçlarında geldiğini söylemişti hatta bu konuyla ilgili Japonya bir yazılım gönderip format attıklarını söylediler düzelme olasılığı %70 deselerde şanzıman problemi beni hep korkutur. Usa forumlarında bu problemleri yaşayan İnan’ın çok kişiyi okudum!  Subaru Türkiye işe konuştuğumda onlarda problemi kabul ettiler ! Tabiki servise danışın cevabı aldım. Benim öğrendiğim 2017 ve 2018 üretim yılı olan lar içinde bu problemler olduğu!. Eğer 1000 araç içinde atıyorum 1 araç isem cidden can sıkıcı bir durum insan ister istemez bir çok emsale bakıp rahatsız oluyor umarım düzelir pazartesi gidip sonrasına bakacağım düzelmez ise hakkımı aramam gerekecek can sıkıcı işler inşallah hiç bir Subaru kullanıcısının başına gelmez . Onun haricinde cidden çok güzel keyifli bir araç .

( olayı acaba Benin büyütüyorum dedim ama bazen İnan’ın öyle bir kendini tutup geri çekiyorki duracak gibi ve titremeler cabası birde durduğunda çalışır vaziyette bir titreme sallanma oluyor buda ilginç ) 

teşekkür ederim . 

aynı problemi bende yaşıyorum ve aracı çok sevdiğim halde kullanmaktan çekiniyorum. daha 1.500 km yapmış olmama rahmen çok güzel bir araç.

ayrıca , böyle bir sorunu bilerek araçları satmaya devam ediyorlarsa yazıklar olsun. derhal satışının durdurulup problem giderildikten sonra satışa başlamaları gerekir. bu tamamen bilerek problemli araç satmak ve tüketiciyi kazıklamaktır.

umarım problemimizi kısa sürede çözerler.

zaten çözmezlersede dünya kadar para verip severek aldığım bir aracı, her türlü yasal hakkımı kullanarak satıştan çektirmek için gerekli elimden gelen herşeyi yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan
4 saat önce, aykut2018 :

aynı problemi bende yaşıyorum ve aracı çok sevdiğim halde kullanmaktan çekiniyorum. daha 1.500 km yapmış olmama rahmen çok güzel bir araç.

ayrıca , böyle bir sorunu bilerek araçları satmaya devam ediyorlarsa yazıklar olsun. derhal satışının durdurulup problem giderildikten sonra satışa başlamaları gerekir. bu tamamen bilerek problemli araç satmak ve tüketiciyi kazıklamaktır.

umarım problemimizi kısa sürede çözerler.

zaten çözmezlersede dünya kadar para verip severek aldığım bir aracı, her türlü yasal hakkımı kullanarak satıştan çektirmek için gerekli elimden gelen herşeyi yapacağım.

Merhaba

malesef bu sorunun yayılmasını engelliyorlar ve bir çok kişide bu problemin olduğunu biliyorum şuan konuşup beraber hareket ettiğim bir kaç kullanıcı dostum var son durum şu satıcılar problemi biliyor ve satışı durduracak gibi ciddi bulmuyorlarki bir adım atmıyorlar sorun 2017 den beri var ve bununla ilgili bir yazılım gönderdiler ancak bu yazılım çözüm olmadı yeni yazılım gelecek deniyor. Ama gün verilmiyor zaten gelen yazılım düzeltirmi o ayrı konu evet sorun bence büyük arkadaşlar İle beraber şuan ortak bir avukat bulup şirketi mahkemeye vereceğiz çünkü subaruya yakışmayan bir durum bu şekilde arabama güvenemiyorum sizde ve beni burada duyup aynı sorunu yaşayan Subaru XV sahipleri var ise WhatsApp gurubumuza davet ediyorum ortak hareket etmekte fayda var yasal süreç 6 ay çünkü !!!

saygılar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan

Bilinen bir problemi 2 yıldır Subaru çözemiyor ise söylenecek laf bulamıyorum bu sadece ülkemizdeki araçlar için geçerli değil global satışlardaki problem aynı . Subaruyu çok seviyoruz ancak bu şekilde insanları kullanmamalılar! Sorduğumuzda aldığımız tek yanıt merak etmeyin çözülecek Subaru yarı yolda bırakmaz tabi satıcı bunu söylemek zorunda ama 2 yıldır bir problem çözülemiyor ise bence problem büyük ! Neyse canınızı sıkmayayım ama hukuki yola gideceğim! 

Canımı ailemi taşıyor bu araç ...! 

Saygılar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oxi-gen    1
oxi-gen

Ozan bey ; whatsapp gurubu ,çin tel numaranızı mesaj olarak bana yollayabilir misiniz ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan

Tabiki Burak bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS

Merhaba,

Ben de araçta özellikle düşük hızlarda çok sarsıntılı vites geçişleri yaşıyorum. Sanki dişliler hangi aralığı seçeceğine bir türlü karar veremiyormuş gibi birkaç saniye zorluyor. Kullanıcı ve şikayet miktarının artmasıyla birlikte çözüm bulma adına yetkili servisler biraz daha fazla konu üzerine eğileceklerdir diye düşünüyorum. Umarım yazılım ile çözülebilecek veya en azından minimum seviyeye indirilebilecek bir durumdur. Şahsen henüz bu konu ile ilgili servise aracı götüremedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan

Mehmet Bey merhaba 

ben aracı alalı 2 ay oldu o gümden beri kendimce baya uğraştım  zaten yukarıda uğraşlarımı yazdım ! Maalesef bir çözüm bulamadım! Gittiğim gittiğimiz Sevislerin ortak cevabı: problem var evet dert etmeyin sizi yarı yolda bırakmaz çözecektir Japonya! Gülelim ağlayalım :) 2 yıldır bu problem global çapta yaşanıyor ve şuana kadar çözüm sadece yazılımla giderilmeye çalışılıyor servis 2. Yazılımı beklediklerini söylemekte gün verilmiyor ilerisi için büyük bir probleme yol açar ve garanti kapsamında çıkar ise vah halimize ! Şu artık netleşti bu adamlar araçların bu problemle olduğunu bilerek satıyorlar! Hukuki yol kişiye kalmış bir durum ülkemizde ne sonuç verir bu ortamda bilmiyorum ! Herkesin Subaru Türkiye ye Baskı servislere baskı yapması lazım ! Şahsen ben bunu yapıyorum ama sonuç bekleyin! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aykut2018    0
aykut2018

Arkadaşlar,

Bugün ilk defa arabamı test etme fırsatı buldum.

Aşağı yukarı 450 km yol yaptım.

300 km otoban

150 km bozuk zemin köy yollari ve arazi. X-mode dahil

Kısaca izlenimlerim:

Arabamı gerçekten çok ama çok sevdim.

( 1000-2000 devir arası sarsıntısı dışında, 30-40 km sürat arası dur kalklarda)

Yol tutuş mükemmel

Eye sight teknolojisinin keyfi bambaşka

Tüm özellikleri ile; adaptive cruise control, şerit takip uyarı ve direksiyona müddehale etmesi, arkadan gelen araçlar için uyarı lambaları vs.. çok haşuma gitti.

170 km sürate kadar çok rahat ve zorlanmadan çıktım.

Arazide müthiş , hele “x-mode” harika (denemenizi tavsiye ederim)

Ekranları, multimedya sistemi, her türlü sürüş vs... bilgiye ulaşım, andrid auto ve tüm diğer özellikleri çok memnun edici.

Yağmur sensörleri, far ve aydınlatma sensörleri her şey sorunsuz çalışıyor.

Bana göre eksileri

Atak olmaması ( zaten alırken biliyordum ve beklemiyordum)

Benzin tüketimi ( bunu da bilerek aldım)

Bunun dışında fabrikasyon olarak hatalı olan yazılım. ( düzelirse hiç sorunum kalmaz)

Sadece kısa bir yolculuktaki aracım ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim.

( bu arada arka çamurluklardaki unutulmuş denen vida boşlukları şu lastik paçalık veya çamurluk takmak için bırakılmış vida yerleriymiş)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan
14 saat önce, aykut2018 :

Arkadaşlar,

Bugün ilk defa arabamı test etme fırsatı buldum.

Aşağı yukarı 450 km yol yaptım.

300 km otoban

150 km bozuk zemin köy yollari ve arazi. X-mode dahil

Kısaca izlenimlerim:

Arabamı gerçekten çok ama çok sevdim.

( 1000-2000 devir arası sarsıntısı dışında, 30-40 km sürat arası dur kalklarda)

Yol tutuş mükemmel

Eye sight teknolojisinin keyfi bambaşka

Tüm özellikleri ile; adaptive cruise control, şerit takip uyarı ve direksiyona müddehale etmesi, arkadan gelen araçlar için uyarı lambaları vs.. çok haşuma gitti.

170 km sürate kadar çok rahat ve zorlanmadan çıktım.

Arazide müthiş , hele “x-mode” harika (denemenizi tavsiye ederim)

Ekranları, multimedya sistemi, her türlü sürüş vs... bilgiye ulaşım, andrid auto ve tüm diğer özellikleri çok memnun edici.

Yağmur sensörleri, far ve aydınlatma sensörleri her şey sorunsuz çalışıyor.

Bana göre eksileri

Atak olmaması ( zaten alırken biliyordum ve beklemiyordum)

Benzin tüketimi ( bunu da bilerek aldım)

Bunun dışında fabrikasyon olarak hatalı olan yazılım. ( düzelirse hiç sorunum kalmaz)

Sadece kısa bir yolculuktaki aracım ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim.

( bu arada arka çamurluklardaki unutulmuş denen vida boşlukları şu lastik paçalık veya çamurluk takmak için bırakılmış vida yerleriymiş)

Merhaba AykutBey

aracınızın keyfini sürmeniz dileğimle.

evet en büyük sıkıntı alt devir çekişindeki tutulma! Konuyu çok özetledim yukarıda o yüzden daha üzerinden geçmeye gerek Yok sadece Bayraktar araçların arkasında durmadı ilgi alaka sıfır bu tizden bazı kullanıcı arkadaşlar ihtarname çektler hukuki yola gideceğiz hayırlısı bakalım yazık bu güzel araçları böyle satmaları !!!

Belki haddime değil ancak bir Subaru sahibi ve severi olarak aldığımız araçların bize kalırsa bir çoğunda bu hata var ve maalesef bir çok kullanıcı görmemezlikten gelmekte ileride nasıl bir probleme yol açacağı bilinmez! Bu şekilde araçlar satılmaya devam edilmesi çok ayıp !!! Arac ların ilk 6 ayda ihtarname veya hukuki yolla satıcıya dava açma hakları var bu süre geçer ise sorun uzayacaktır amacım bu değil ancak aracım düzelmiyor ve bekleyin deniyor yeni bir yazılım gele ekmiş 2 yıldır bilinen problem ve Japonya düzeltmediyse artık başka nedenler ararım! Neyse her koyun kendi bacağından asılır diyip kullanıcı olarak dikkatinizi çekmek amacım !

inşallah bundan sonra subarunun adını kirletmezler !!!!! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    11
Ozan doğan

Belki haddime değil ancak bir Subaru sahibi ve severi olarak aldığımız araçların bize kalırsa bir çoğunda bu hata var ve maalesef bir çok kullanıcı görmemezlikten gelmekte ileride nasıl bir probleme yol açacağı bilinmez! Bu şekilde araçlar satılmaya devam edilmesi çok ayıp !!! Arac ların ilk 6 ayda ihtarname veya hukuki yolla satıcıya dava açma hakları var bu süre geçer ise sorun uzayacaktır amacım bu değil ancak aracım düzelmiyor ve bekleyin deniyor yeni bir yazılım gele ekmiş 2 yıldır bilinen problem ve Japonya düzeltmediyse artık başka nedenler ararım! Neyse her koyun kendi bacağından asılır diyip kullanıcı olarak dikkatinizi çekmek amacım !

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak Sünter    0
Burak Sünter
16.05.2018 at 12:32, Ozan doğan :

Mehmet Bey merhaba 

ben aracı alalı 2 ay oldu o gümden beri kendimce baya uğraştım  zaten yukarıda uğraşlarımı yazdım ! Maalesef bir çözüm bulamadım! Gittiğim gittiğimiz Sevislerin ortak cevabı: problem var evet dert etmeyin sizi yarı yolda bırakmaz çözecektir Japonya! Gülelim ağlayalım :) 2 yıldır bu problem global çapta yaşanıyor ve şuana kadar çözüm sadece yazılımla giderilmeye çalışılıyor servis 2. Yazılımı beklediklerini söylemekte gün verilmiyor ilerisi için büyük bir probleme yol açar ve garanti kapsamında çıkar ise vah halimize ! Şu artık netleşti bu adamlar araçların bu problemle olduğunu bilerek satıyorlar! Hukuki yol kişiye kalmış bir durum ülkemizde ne sonuç verir bu ortamda bilmiyorum ! Herkesin Subaru Türkiye ye Baskı servislere baskı yapması lazım ! Şahsen ben bunu yapıyorum ama sonuç bekleyin! 

Merhaba Ozan Bey,

benim aracımda 50-60 la giderken anlık titreme yapıyor. Bazen bunun yoldan kaynaklı olduğunu düşünüyordum. ilk yazılım atıldıktan sonra sizin aracınızda hiç bir düzelme olmadı mı? vereceğiniz bilgiye göre bugün bende bayiye gidip aynı şikayeti dile getirmek istiyorum. teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
omergrg    16
omergrg
22.05.2018 at 10:07, Ozan doğan :

hocam siz beklemeyin bence ben olsam hukuki yollara başvurmuştum bile. süreci hızlandırmanız sizin için daha iyi olacak. diğer yazılımla da olmazsa yinemi bekleyeceksiniz. ben kesinlikle servislerin söylediklerine inanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş