Jump to content
Ozan doğan

Yeni XV CVT Şanzıman Tutukluğu Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ozan doğan    16
Ozan doğan
10 saat önce, Ozan doğan :

Yeni güncellemeyi takip edeceğim tek sıkıntım bu sarsıntı giderek artması veya ileride daha farklı problemlere yol açması olacak cvt şanzıman nede olsa! Aslında abi bende boya koruma yaptırmayı çok istedim bir kaç yerle konuştum bizim özellikteki araçlar için en uygunu pvc kaplama olur gibi ! Ancak fiyatları biraz yüksek 4.5 gibi ! Ama Subaru alıp çizik olmayan arabaya ben Subaru demem :)))))) 

Bu arada boya kadar husunda haklIsınız benim araçta basit nedenlerden çok çiziliyor okadar güçlü katmanlı boya olduğunu düşünmüyorum ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aykut2018    1
aykut2018
4/7/2018 at 12:39, Ozan doğan :

Öncelikle ilk aklıma gelen şey şu oldu kullanıcılar arasında cvt şanzımanda benim kadar olmasada az bu ve benzeri problemler yaşayıp ciddiye alınmayıp veya anlaşılmıyormu eğer bu şekilde ise üzücü! Sattıkları araç sayısı içerisinde tek benim karşılaştığımı farz edelim şanssızlık diyip geçmem imkansız bence Subaru xv şanzıman problemli gözüyle bakarım! Subaru Çekmeköy servisi bu problemleri biliyor başka araçlarında geldiğini söylemişti hatta bu konuyla ilgili Japonya bir yazılım gönderip format attıklarını söylediler düzelme olasılığı %70 deselerde şanzıman problemi beni hep korkutur. Usa forumlarında bu problemleri yaşayan İnan’ın çok kişiyi okudum!  Subaru Türkiye işe konuştuğumda onlarda problemi kabul ettiler ! Tabiki servise danışın cevabı aldım. Benim öğrendiğim 2017 ve 2018 üretim yılı olan lar içinde bu problemler olduğu!. Eğer 1000 araç içinde atıyorum 1 araç isem cidden can sıkıcı bir durum insan ister istemez bir çok emsale bakıp rahatsız oluyor umarım düzelir pazartesi gidip sonrasına bakacağım düzelmez ise hakkımı aramam gerekecek can sıkıcı işler inşallah hiç bir Subaru kullanıcısının başına gelmez . Onun haricinde cidden çok güzel keyifli bir araç .

( olayı acaba Benin büyütüyorum dedim ama bazen İnan’ın öyle bir kendini tutup geri çekiyorki duracak gibi ve titremeler cabası birde durduğunda çalışır vaziyette bir titreme sallanma oluyor buda ilginç ) 

teşekkür ederim . 

aynı problemi bende yaşıyorum ve aracı çok sevdiğim halde kullanmaktan çekiniyorum. daha 1.500 km yapmış olmama rahmen çok güzel bir araç.

ayrıca , böyle bir sorunu bilerek araçları satmaya devam ediyorlarsa yazıklar olsun. derhal satışının durdurulup problem giderildikten sonra satışa başlamaları gerekir. bu tamamen bilerek problemli araç satmak ve tüketiciyi kazıklamaktır.

umarım problemimizi kısa sürede çözerler.

zaten çözmezlersede dünya kadar para verip severek aldığım bir aracı, her türlü yasal hakkımı kullanarak satıştan çektirmek için gerekli elimden gelen herşeyi yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
4 saat önce, aykut2018 :

aynı problemi bende yaşıyorum ve aracı çok sevdiğim halde kullanmaktan çekiniyorum. daha 1.500 km yapmış olmama rahmen çok güzel bir araç.

ayrıca , böyle bir sorunu bilerek araçları satmaya devam ediyorlarsa yazıklar olsun. derhal satışının durdurulup problem giderildikten sonra satışa başlamaları gerekir. bu tamamen bilerek problemli araç satmak ve tüketiciyi kazıklamaktır.

umarım problemimizi kısa sürede çözerler.

zaten çözmezlersede dünya kadar para verip severek aldığım bir aracı, her türlü yasal hakkımı kullanarak satıştan çektirmek için gerekli elimden gelen herşeyi yapacağım.

Merhaba

malesef bu sorunun yayılmasını engelliyorlar ve bir çok kişide bu problemin olduğunu biliyorum şuan konuşup beraber hareket ettiğim bir kaç kullanıcı dostum var son durum şu satıcılar problemi biliyor ve satışı durduracak gibi ciddi bulmuyorlarki bir adım atmıyorlar sorun 2017 den beri var ve bununla ilgili bir yazılım gönderdiler ancak bu yazılım çözüm olmadı yeni yazılım gelecek deniyor. Ama gün verilmiyor zaten gelen yazılım düzeltirmi o ayrı konu evet sorun bence büyük arkadaşlar İle beraber şuan ortak bir avukat bulup şirketi mahkemeye vereceğiz çünkü subaruya yakışmayan bir durum bu şekilde arabama güvenemiyorum sizde ve beni burada duyup aynı sorunu yaşayan Subaru XV sahipleri var ise WhatsApp gurubumuza davet ediyorum ortak hareket etmekte fayda var yasal süreç 6 ay çünkü !!!

saygılar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Bilinen bir problemi 2 yıldır Subaru çözemiyor ise söylenecek laf bulamıyorum bu sadece ülkemizdeki araçlar için geçerli değil global satışlardaki problem aynı . Subaruyu çok seviyoruz ancak bu şekilde insanları kullanmamalılar! Sorduğumuzda aldığımız tek yanıt merak etmeyin çözülecek Subaru yarı yolda bırakmaz tabi satıcı bunu söylemek zorunda ama 2 yıldır bir problem çözülemiyor ise bence problem büyük ! Neyse canınızı sıkmayayım ama hukuki yola gideceğim! 

Canımı ailemi taşıyor bu araç ...! 

Saygılar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oxi-gen    1
oxi-gen

Ozan bey ; whatsapp gurubu ,çin tel numaranızı mesaj olarak bana yollayabilir misiniz ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Tabiki Burak bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS

Merhaba,

Ben de araçta özellikle düşük hızlarda çok sarsıntılı vites geçişleri yaşıyorum. Sanki dişliler hangi aralığı seçeceğine bir türlü karar veremiyormuş gibi birkaç saniye zorluyor. Kullanıcı ve şikayet miktarının artmasıyla birlikte çözüm bulma adına yetkili servisler biraz daha fazla konu üzerine eğileceklerdir diye düşünüyorum. Umarım yazılım ile çözülebilecek veya en azından minimum seviyeye indirilebilecek bir durumdur. Şahsen henüz bu konu ile ilgili servise aracı götüremedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Mehmet Bey merhaba 

ben aracı alalı 2 ay oldu o gümden beri kendimce baya uğraştım  zaten yukarıda uğraşlarımı yazdım ! Maalesef bir çözüm bulamadım! Gittiğim gittiğimiz Sevislerin ortak cevabı: problem var evet dert etmeyin sizi yarı yolda bırakmaz çözecektir Japonya! Gülelim ağlayalım :) 2 yıldır bu problem global çapta yaşanıyor ve şuana kadar çözüm sadece yazılımla giderilmeye çalışılıyor servis 2. Yazılımı beklediklerini söylemekte gün verilmiyor ilerisi için büyük bir probleme yol açar ve garanti kapsamında çıkar ise vah halimize ! Şu artık netleşti bu adamlar araçların bu problemle olduğunu bilerek satıyorlar! Hukuki yol kişiye kalmış bir durum ülkemizde ne sonuç verir bu ortamda bilmiyorum ! Herkesin Subaru Türkiye ye Baskı servislere baskı yapması lazım ! Şahsen ben bunu yapıyorum ama sonuç bekleyin! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aykut2018    1
aykut2018

Arkadaşlar,

Bugün ilk defa arabamı test etme fırsatı buldum.

Aşağı yukarı 450 km yol yaptım.

300 km otoban

150 km bozuk zemin köy yollari ve arazi. X-mode dahil

Kısaca izlenimlerim:

Arabamı gerçekten çok ama çok sevdim.

( 1000-2000 devir arası sarsıntısı dışında, 30-40 km sürat arası dur kalklarda)

Yol tutuş mükemmel

Eye sight teknolojisinin keyfi bambaşka

Tüm özellikleri ile; adaptive cruise control, şerit takip uyarı ve direksiyona müddehale etmesi, arkadan gelen araçlar için uyarı lambaları vs.. çok haşuma gitti.

170 km sürate kadar çok rahat ve zorlanmadan çıktım.

Arazide müthiş , hele “x-mode” harika (denemenizi tavsiye ederim)

Ekranları, multimedya sistemi, her türlü sürüş vs... bilgiye ulaşım, andrid auto ve tüm diğer özellikleri çok memnun edici.

Yağmur sensörleri, far ve aydınlatma sensörleri her şey sorunsuz çalışıyor.

Bana göre eksileri

Atak olmaması ( zaten alırken biliyordum ve beklemiyordum)

Benzin tüketimi ( bunu da bilerek aldım)

Bunun dışında fabrikasyon olarak hatalı olan yazılım. ( düzelirse hiç sorunum kalmaz)

Sadece kısa bir yolculuktaki aracım ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim.

( bu arada arka çamurluklardaki unutulmuş denen vida boşlukları şu lastik paçalık veya çamurluk takmak için bırakılmış vida yerleriymiş)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
21.05.2018 at 18:12, aykut2018 :

Arkadaşlar,

Bugün ilk defa arabamı test etme fırsatı buldum.

Aşağı yukarı 450 km yol yaptım.

300 km otoban

150 km bozuk zemin köy yollari ve arazi. X-mode dahil

Kısaca izlenimlerim:

Arabamı gerçekten çok ama çok sevdim.

( 1000-2000 devir arası sarsıntısı dışında, 30-40 km sürat arası dur kalklarda)

Yol tutuş mükemmel

Eye sight teknolojisinin keyfi bambaşka

Tüm özellikleri ile; adaptive cruise control, şerit takip uyarı ve direksiyona müddehale etmesi, arkadan gelen araçlar için uyarı lambaları vs.. çok haşuma gitti.

170 km sürate kadar çok rahat ve zorlanmadan çıktım.

Arazide müthiş , hele “x-mode” harika (denemenizi tavsiye ederim)

Ekranları, multimedya sistemi, her türlü sürüş vs... bilgiye ulaşım, andrid auto ve tüm diğer özellikleri çok memnun edici.

Yağmur sensörleri, far ve aydınlatma sensörleri her şey sorunsuz çalışıyor.

Bana göre eksileri

Atak olmaması ( zaten alırken biliyordum ve beklemiyordum)

Benzin tüketimi ( bunu da bilerek aldım)

Bunun dışında fabrikasyon olarak hatalı olan yazılım. ( düzelirse hiç sorunum kalmaz)

Sadece kısa bir yolculuktaki aracım ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim.

( bu arada arka çamurluklardaki unutulmuş denen vida boşlukları şu lastik paçalık veya çamurluk takmak için bırakılmış vida yerleriymiş)

Merhaba AykutBey

aracınızın keyfini sürmeniz dileğimle.

evet en büyük sıkıntı alt devir çekişindeki tutulma! Konuyu çok özetledim yukarıda o yüzden daha üzerinden geçmeye gerek Yok sadece Bayraktar araçların arkasında durmadı ilgi alaka sıfır bu tizden bazı kullanıcı arkadaşlar ihtarname çektler hukuki yola gideceğiz hayırlısı bakalım yazık bu güzel araçları böyle satmaları !!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Belki haddime değil ancak bir Subaru sahibi ve severi olarak aldığımız araçların bize kalırsa bir çoğunda bu hata var ve maalesef bir çok kullanıcı görmemezlikten gelmekte ileride nasıl bir probleme yol açacağı bilinmez! Bu şekilde araçlar satılmaya devam edilmesi çok ayıp !!! Arac ların ilk 6 ayda ihtarname veya hukuki yolla satıcıya dava açma hakları var bu süre geçer ise sorun uzayacaktır amacım bu değil ancak aracım düzelmiyor ve bekleyin deniyor yeni bir yazılım gele ekmiş 2 yıldır bilinen problem ve Japonya düzeltmediyse artık başka nedenler ararım! Neyse her koyun kendi bacağından asılır diyip kullanıcı olarak dikkatinizi çekmek amacım !

inşallah bundan sonra subarunun adını kirletmezler !!!!! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak Sünter    0
Burak Sünter
16.05.2018 at 12:32, Ozan doğan :

Mehmet Bey merhaba 

ben aracı alalı 2 ay oldu o gümden beri kendimce baya uğraştım  zaten yukarıda uğraşlarımı yazdım ! Maalesef bir çözüm bulamadım! Gittiğim gittiğimiz Sevislerin ortak cevabı: problem var evet dert etmeyin sizi yarı yolda bırakmaz çözecektir Japonya! Gülelim ağlayalım :) 2 yıldır bu problem global çapta yaşanıyor ve şuana kadar çözüm sadece yazılımla giderilmeye çalışılıyor servis 2. Yazılımı beklediklerini söylemekte gün verilmiyor ilerisi için büyük bir probleme yol açar ve garanti kapsamında çıkar ise vah halimize ! Şu artık netleşti bu adamlar araçların bu problemle olduğunu bilerek satıyorlar! Hukuki yol kişiye kalmış bir durum ülkemizde ne sonuç verir bu ortamda bilmiyorum ! Herkesin Subaru Türkiye ye Baskı servislere baskı yapması lazım ! Şahsen ben bunu yapıyorum ama sonuç bekleyin! 

Merhaba Ozan Bey,

benim aracımda 50-60 la giderken anlık titreme yapıyor. Bazen bunun yoldan kaynaklı olduğunu düşünüyordum. ilk yazılım atıldıktan sonra sizin aracınızda hiç bir düzelme olmadı mı? vereceğiniz bilgiye göre bugün bende bayiye gidip aynı şikayeti dile getirmek istiyorum. teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
omergrg    17
omergrg
22.05.2018 at 10:07, Ozan doğan :

Belki haddime değil ancak bir Subaru sahibi ve severi olarak aldığımız araçların bize kalırsa bir çoğunda bu hata var ve maalesef bir çok kullanıcı görmemezlikten gelmekte ileride nasıl bir probleme yol açacağı bilinmez! Bu şekilde araçlar satılmaya devam edilmesi çok ayıp !!! Arac ların ilk 6 ayda ihtarname veya hukuki yolla satıcıya dava açma hakları var bu süre geçer ise sorun uzayacaktır amacım bu değil ancak aracım düzelmiyor ve bekleyin deniyor yeni bir yazılım gele ekmiş 2 yıldır bilinen problem ve Japonya düzeltmediyse artık başka nedenler ararım! Neyse her koyun kendi bacağından asılır diyip kullanıcı olarak dikkatinizi çekmek amacım !

inşallah bundan sonra subarunun adını kirletmezler !!!!! 

hocam siz beklemeyin bence ben olsam hukuki yollara başvurmuştum bile. süreci hızlandırmanız sizin için daha iyi olacak. diğer yazılımla da olmazsa yinemi bekleyeceksiniz. ben kesinlikle servislerin söylediklerine inanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
called07    92
called07

Merhaba, 2014 XV ile  benzer  bir  problem  yaşamıştım. Sorun motorla alakalıydı ama servisler iş  emri açmadan işlem  yaptıkları için mahkemeye başvuramamıştım. Haklarınızı bilmenizde  fayda var ve  aracınızı  servise  teslim etmeden mutlaka belge  isteyin. Ayıplı malı geri almak, ve  yenisiyledeğiştirmek zorundalar  ama bunun  şartları var .  Aynı arızadan 3 defa veya farklı  arızalardan 4 defa  1 yıl  içerisinde servise  aracınızı teslim ettiğinizi belgelemeniz gerekiyor. 

ben sorunumu  çözene kadar  15 defa aracımı servisegötürüp  hem  sinir  olmuştum  hemde  işten  güçten  kalmıştım...

mutlaka  belge alın ve belgeye  sorununuzu doğru  bir  şekilde  işletin... garanti kapsamında  gerek yok  falan gibi  laflara sakın  inanmayın...

geçmiş  olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
23.05.2018 at 08:32, Burak Sünter :

Merhaba Ozan Bey,

benim aracımda 50-60 la giderken anlık titreme yapıyor. Bazen bunun yoldan kaynaklı olduğunu düşünüyordum. ilk yazılım atıldıktan sonra sizin aracınızda hiç bir düzelme olmadı mı? vereceğiniz bilgiye göre bugün bende bayiye gidip aynı şikayeti dile getirmek istiyorum. teşekkürler

Burak Bey merhaba

artık şundan çok Emin’im Bayraktar bu araçları bilinçli olarak satıyor! Evet ilk yazılımdan sonra eskisi gibi sık sık yapmadı ancak arada sırada olsa sorun devam ediyor bu çok sinir bozucu ! İkinci defa gittiğimde yeni yazılım geleceği söylendi ne gün verildi nede çaresi olacakmı oda net değil ! Bazı arkadaşlar bayraktara ihtarname gönderdi bende bu hafta içi en geç haftaya göndereceğim çünkü bu adamlar sattıkları araçların asla asla arkasında durmayıp Subaru ismini kirletiyorlar ! 

23.05.2018 at 14:47, omergrg :

hocam siz beklemeyin bence ben olsam hukuki yollara başvurmuştum bile. süreci hızlandırmanız sizin için daha iyi olacak. diğer yazılımla da olmazsa yinemi bekleyeceksiniz. ben kesinlikle servislerin söylediklerine inanmıyorum.

Kesinlikle haklısınız Subaru servisleri kendinden habersizler ! İnşallah en geç haftaya ihtarname gönderip başlayacağım bir kaç kullanıcı arkadaş gönderdi bu adamlara birileri dur demeli yazık günah piyasaya sunmaları ! Teşekkürler 

Bir saat önce, called07 :

Merhaba, 2014 XV ile  benzer  bir  problem  yaşamıştım. Sorun motorla alakalıydı ama servisler iş  emri açmadan işlem  yaptıkları için mahkemeye başvuramamıştım. Haklarınızı bilmenizde  fayda var ve  aracınızı  servise  teslim etmeden mutlaka belge  isteyin. Ayıplı malı geri almak, ve  yenisiyledeğiştirmek zorundalar  ama bunun  şartları var .  Aynı arızadan 3 defa veya farklı  arızalardan 4 defa  1 yıl  içerisinde servise  aracınızı teslim ettiğinizi belgelemeniz gerekiyor. 

ben sorunumu  çözene kadar  15 defa aracımı servisegötürüp  hem  sinir  olmuştum  hemde  işten  güçten  kalmıştım...

mutlaka  belge alın ve belgeye  sorununuzu doğru  bir  şekilde  işletin... garanti kapsamında  gerek yok  falan gibi  laflara sakın  inanmayın...

geçmiş  olsun

Merhaba kesinlikle haklısınız 

adamlar sorunu biliyor araçları bu şekilde satıyorlar ! Çözüm yok bir defa yazılıma girdim ve bir çok kişide ! 2. Yazılıma bilerek sokmuyorlar yeni yazılım gelecekmiş tabi bu sadece geçiştirme gün ve çaresi olurmu bilinmez bu yüzden bende ihtarnememi göndereceğim inşallah! Servis raporu tabiki bilerek vermediler mahkeme aşamasında verirler tabi o aşamaya inşallah gidilmez ama bu adamlar ilgi alaka Yok yazık subaruyu bu hale getiriyorlar suçlu Bayraktar ve Japonya yazık Subaru bu hale geldi ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak Sünter    0
Burak Sünter
12 saat önce, Ozan doğan :

Burak Bey merhaba

artık şundan çok Emin’im Bayraktar bu araçları bilinçli olarak satıyor! Evet ilk yazılımdan sonra eskisi gibi sık sık yapmadı ancak arada sırada olsa sorun devam ediyor bu çok sinir bozucu ! İkinci defa gittiğimde yeni yazılım geleceği söylendi ne gün verildi nede çaresi olacakmı oda net değil ! Bazı arkadaşlar bayraktara ihtarname gönderdi bende bu hafta içi en geç haftaya göndereceğim çünkü bu adamlar sattıkları araçların asla asla arkasında durmayıp Subaru ismini kirletiyorlar ! 

Ozan bey tekrar merhaba verdiğiniz cevap ve bilgi için teşekkürler. Ben aracımı kullanırken çok fazla sıkıntı hissetmiyorum, bu arıza genel bir problem olmayabilir mi? Sizin kadar araba ve yürüyen aksam bilgim olduğunuda sanmıyorum. Tam olarak bu durumu tespit etmek için ne yapmalıyım? Bayraktardan başka gidilebilecek bir servis yok mudur? Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
2 saat önce, Burak Sünter :

Ozan bey tekrar merhaba verdiğiniz cevap ve bilgi için teşekkürler. Ben aracımı kullanırken çok fazla sıkıntı hissetmiyorum, bu arıza genel bir problem olmayabilir mi? Sizin kadar araba ve yürüyen aksam bilgim olduğunuda sanmıyorum. Tam olarak bu durumu tespit etmek için ne yapmalıyım? Bayraktardan başka gidilebilecek bir servis yok mudur? Teşekkürler

Burak Bey

teşekkür ederim bende bişgi sahibi değilim ! Sadece aracı iyi okumaya çalışıyorum birazda araştırdım! Özetle: yeni xv ler 2017/18 üretim yılı araçlarda bu problem güncel olarak devam ettiği ve Japonya nın belliki bu konuda bir çözüme ulaşmadığı! Sadece bir yazılımla çözüleceği söylensede! 2 yıldır çözüm için doneler tüm ülkelerde toplanıp Hale’n çözülmediyse ya problem büyük yada araçları geri çağırmak istemediklerinden. Yabancı bir çok formda bu problem anlatılıyor herkes aynı şekilde mağdur ve satıcılar arkasında durmuyor maalesef Subaru ülkemizde Bayraktar Baytur beraberinde getirmekte ve kendi tecrübemle asla arkasında durmuyorlar ilgi alaka sıfır. Bilgisizlik diz boyu. Yeni platformdan kaynaklanan bir problemidir bilinmez! Japonya’da yakın tarihte Subaru son kontrol aşamasında bilgisiz kişilere yetki verdiği bundan dolayı araçlardaki problemler göz ardı edilerek piyasaya sürüldüğü Japonya hükümetince tescillenip ceza uygulanmış ! Benimki yorum bundan kaynaklanıyor gibi! Güzelim marka araç böyle kirletilmez 2018 şubatta aldığımda çok uygun fiyattaydı özellikleri çok tam istediğim gibi ama bu alt devir sarsıntısı az veya çok kullanıcıya göre değişir benim düşüncem güven vermiyor misli ile değiştirilmesi talebinde bulunacağım ! Maalesef Bayraktar haricinde Yok sadece cadde motor var Subaru servisi onlar daha iyi ! Ama sonuçta herkes Japonya ne derse o kafada? Aracın garantisi biterse sonra sorun çoğalırsa işte vah halimize! Sizi tedirgin etmeyeyim ancak o araç ve en ufak şanzıman vs problem ilerisi için beni tedirgin ediyor! Bende ihtarname çekip tepkilerine bakacağım çünkü adamlar gamsız! Uzun yazdım belki ama amacım her xv kullanıcısı bilsin! Bu problem yüzünden yağmur sensörünün çakışmaması sol ön kapı deri bölmesinin içe göçük olması radyonun çok cızırtılı çalışması bunları dile getirmeme rağmen servisin cevabı sorun değil garantisi var abi lafa bakınya bu adamlar servis!!!!! Radyo için bile yazılım istendi göya Japonya’dan ! 

Subaru seviyorum seni ama çok zorluyorsun sınırımı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gumush    1
gumush

Radyo ile ilgili sanirim birde DAB ozelligi olan digital radyolari dener misiniz ? Anladigim kadariyla turkiyede azda olsa kanalda bu varmis. En azindan bu sekilde sorun ile ilgili biraz daha fazla bilgimiz olabilir. 

Birde klavuzda 7.8'de 

"Nadiren de olsa, ani kalkış veya ani hızlanmalarla gaz pedalına süratle basılırsa, motorda geçici vuruntu meydana gelebilir. Bu bir arıza değildir." 

seklinde bir kisim var ama sizdeki durumu tam olarak aciklamiyor degil mi ? 

Birde merak ettigim sizdeki soruna sahip olmayan araclar var mi ? Yoksa herkesde olan bir durum mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
4 saat önce, gumush :

Radyo ile ilgili sanirim birde DAB ozelligi olan digital radyolari dener misiniz ? Anladigim kadariyla turkiyede azda olsa kanalda bu varmis. En azindan bu sekilde sorun ile ilgili biraz daha fazla bilgimiz olabilir. 

Birde klavuzda 7.8'de 

"Nadiren de olsa, ani kalkış veya ani hızlanmalarla gaz pedalına süratle basılırsa, motorda geçici vuruntu meydana gelebilir. Bu bir arıza değildir." 

seklinde bir kisim var ama sizdeki durumu tam olarak aciklamiyor degil mi ? 

Birde merak ettigim sizdeki soruna sahip olmayan araclar var mi ? Yoksa herkesde olan bir durum mu ?

Merhaba 

evet dab radyo firekanslarını dinledim orda  sorun yok tek sorun ülkemizde yayın yapan kanallarda ilginç olanda bu zaten! Bunu aşamayacağız servis çözüm getirmiyor bende  bir elektrikçiye gidip sorunu çözeceğim! 

Bizdeki sorun ani kalkış larda gaz pedalına süratle basmakla olmuyor bazı cvt şanzımanlarda bu vuruntu var ancak bizdeki sorun alt devir olan 1/2 arasında gaza hafif veya ani basmalarda kendini tutması sarsıntı şeklinde oluyor bazen çok sert yaşanmakta ! Bu bir araçta bir kaç defa bile olsa sorun var anlamına geliyor! Bu problem global bir problem 2 yoldur araçlarda mevcut malesef yazılımla çözmeye çalışıyorlar çözülmedi.! Benim karşılaştığım 10 kişide var sanırım. Bir çok araçta az veya çok var ancak sürücüler farkında değil veya önemsemiyor! 

Araç her ne kadar güzel keyifli olsada saritıcıların vurdum duymazlığı insanı sinirlendiriyor bu şekilde devam ederler ise malesef Subaru hayal kırıklığı olacak sayelerinde ! Kullanıcı Subaru sever olarak malesef düşüncem bu . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Selam Arkadaşlar

güncel bir bilgiyi paylaşmak isterim konuyla alakalı Japonya Dan beklenen 2. Güncelleme yazılımı geçen hafta bayilere geldi dün bende yeni yazılımı yaptırdım ben ve başka araçlardaki alt devir titreme problemi şuan için yaşamadık gaz tepkisi biraz daha iyi geldi yinede sürüşlerde belli olacak. Şimdilik iyi gibi. Konuyla ilgili bayilerle görüşebilirsiniz! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.958
Erçay

son yazılım inşallah mağduriyetleri giderir, aksi takdirde hukiki yollara başvurmayı ihmal etmeyiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MehmetS    0
MehmetS
11.09.2018 at 12:45, Ozan doğan :

Selam Arkadaşlar

güncel bir bilgiyi paylaşmak isterim konuyla alakalı Japonya Dan beklenen 2. Güncelleme yazılımı geçen hafta bayilere geldi dün bende yeni yazılımı yaptırdım ben ve başka araçlardaki alt devir titreme problemi şuan için yaşamadık gaz tepkisi biraz daha iyi geldi yinede sürüşlerde belli olacak. Şimdilik iyi gibi. Konuyla ilgili bayilerle görüşebilirsiniz! 

Ozan Bey merhaba,

2. güncellemeden sonraki deneyiminiz şu ana kadar nasıldır? Benim henüz servise gitmeye fırsatım olmadı. İlk güncellemenin titreme ve tutukluk konusunda pek bir faydası olmamıştı.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
24.09.2018 at 16:33, MehmetS :

Ozan Bey merhaba,

2. güncellemeden sonraki deneyiminiz şu ana kadar nasıldır? Benim henüz servise gitmeye fırsatım olmadı. İlk güncellemenin titreme ve tutukluk konusunda pek bir faydası olmamıştı.

Teşekkürler.

Mehmet Bey merhaba

2. Güncellemeden sonra sık sık kullanma fırsatım oldu alt devirlerde yaşadığım sarsıntı şimdilik ortadan kalktı sorun yaşamadım! 2. Yazılıma giren diğer kullanıcı arkadaşlarımda şimdilik herşey iyi dediler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş