Jump to content
Ozan doğan

Yeni XV CVT Şanzıman Tutukluğu Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ozan doğan    16
Ozan doğan

Arkadaşlar merhaba 2018 model XV 15 günlük aracım ile yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum daha öncesinde bu sorun ile karşılaşan varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim.

15 gün önce aldığım ve şu an 2000 km de olan aracım özellikle 30.40.50 km/h ile sakin sayılabilecek bir hızda ilerlerken bir üst devire çıkacağım zaman ayağımla dip gaz yaptığım anda cvt şanzıman kendini bir an tutuyor kasıntı varmış gibi sonrada kendini ileri arıyor bazen de titremeler oluyor bunu bir kaç defa yaşadım. Bugün aracı aldığım Çekmeköy Subaru bayisine danıştığımda bir kaç aracın bu şekilde geldiğini ve Japonya’nın bilgisi dahilinde olduğunu ve bir yazılımla halledildiği söylendi. Pazartesi servise bırakacağım ve umarım dedikleri gibi yazılımla çözülür, doğrusu beklemediğim bir şeydi Japonya’ya belli çok  problemler gitmiş. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Teşekkür ederim umarım halledilir kötü düşünmek istemiyorum ama hayalini kurup aldığım aracın motorunda bu problem olunca canım sıkılmadı değil . Bir yazılımlık ise bu kadar basit ise çok soru sorasım gelmiyor değil! İnşallah yazılımlıktır! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.939
Erçay

Yani 0 araç alıp böyle bir durumun ortaya çıkması gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Lakin içinizi ferah tutun. Neden derseniz Zaten olduğunu kabul etmişler, haliyle çözüm bulmak zorundalar ama basit ama meşakkattli. Dilerim mağduriyetiniz çok kısa sürer ve yazılımla halledrilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Teşekkür ederim çok sağol 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Arkadaşlar sitede yeni xv kullanıcıları benim yaşadığım problemi yaşayan olup cevap layan olur ise sevinirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Merhaba 

pazartesi için randevu verdi servis bende merak İle bekliyorum yazılım İle düzelir mi diye ! Kendimce bazı araştırmalar yaptım ülkemizde maalesef bu konularda çok konuşulmuyor! Usa ve bazı ülkeler sitelerinde 2017/2018 cvt şanzımanlarda bir çok kişi bu problemi yaşadığını servislerin absürt cevaplar verdiklerini hatta 50 km/h da pek kullanmayın bu cvt nin özelliğinin olduğu gibi saçma cevaplar verildiğini okudum umarım bende böyle cevap almam bu araç bu şekilde kullanılmaz! Benim şansızlığım işte. Subaru Türkiye İle konuştum onlarda bu problemin olduğunu yazılımla düzeldiğini söyleselerdi  ben nedense bu cevaplara uzak bakıyorum 20 yıldır cvt kullandığım için ! Pazartesi girdikten sonrasına bakacağım eğer devam ederse ne olursa olsun haklarımın peşinde koşacağım ! İnşallah düzelir maalesef insan arabadan soğuyor severek almıştım ve gerçekten çok iyi araba ! Ama ama ama ... sanırı sitede pek kişi aktif değil benzer problemler bir çoğumuzu aydınlatacak ama kimse Yok siz haricinde teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Bu arada gördüğüm bir hatayı söyleyeyim starling ekranın sağ alt köşesi birleşme Yeri açık merak edip diğer sıfır araçlara da baktım hepsi aynıydı bu ilginç! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.939
Erçay

Yani sizinle empati kurduğumda haklarımı arama noktasında üst sınır neresiyse oraya kadar zorlarım. XV kullanan arkadaşlar var olmasına var da bu sorunu ilk defa sizden duyuyorum. Bu sorun başlarına gelmediği için herhalde konuya uzak kaldılar. Siz sıfır aldınız acaba yeni peydah olan bir sorun mudur bu? Yurtdışında edindiğiniz bilgilerde bu sorunu yaşayan kişilerin araç model yılları hangi aralıkta acaba buna dikkat ettiniz mi? 2016 öncesi Böyle bir sorun yok şikayetler hep 2017 ve 2018 yılları içinde gibi bir tespitiniz oldu mu?

@berkemalHocam sizin araçta böyle bir sorun var mı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
berkemal    0
berkemal

Hayır olmadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Öncelikle ilk aklıma gelen şey şu oldu kullanıcılar arasında cvt şanzımanda benim kadar olmasada az bu ve benzeri problemler yaşayıp ciddiye alınmayıp veya anlaşılmıyormu eğer bu şekilde ise üzücü! Sattıkları araç sayısı içerisinde tek benim karşılaştığımı farz edelim şanssızlık diyip geçmem imkansız bence Subaru xv şanzıman problemli gözüyle bakarım! Subaru Çekmeköy servisi bu problemleri biliyor başka araçlarında geldiğini söylemişti hatta bu konuyla ilgili Japonya bir yazılım gönderip format attıklarını söylediler düzelme olasılığı %70 deselerde şanzıman problemi beni hep korkutur. Usa forumlarında bu problemleri yaşayan İnan’ın çok kişiyi okudum!  Subaru Türkiye işe konuştuğumda onlarda problemi kabul ettiler ! Tabiki servise danışın cevabı aldım. Benim öğrendiğim 2017 ve 2018 üretim yılı olan lar içinde bu problemler olduğu!. Eğer 1000 araç içinde atıyorum 1 araç isem cidden can sıkıcı bir durum insan ister istemez bir çok emsale bakıp rahatsız oluyor umarım düzelir pazartesi gidip sonrasına bakacağım düzelmez ise hakkımı aramam gerekecek can sıkıcı işler inşallah hiç bir Subaru kullanıcısının başına gelmez . Onun haricinde cidden çok güzel keyifli bir araç .

( olayı acaba Benin büyütüyorum dedim ama bazen İnan’ın öyle bir kendini tutup geri çekiyorki duracak gibi ve titremeler cabası birde durduğunda çalışır vaziyette bir titreme sallanma oluyor buda ilginç ) 

teşekkür ederim . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.939
Erçay

Milyonda bir de olsanız hakkınızı sonuna kadar aramaktan imtina etmeyin tabi ki...Sorunu kabul etmiş olmaları, sorunu çözecekleri anlamına geliyor. Bu süreç umuyor ki sancısız bir şekilde atlatılsın. Gelişmelerden haberdar edersiniz. Tekrar geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Tabiki ederim görüşürüz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Merhaba arkafaşlar

yaşadığım problem İle ilgili bugün İstanbul Çekmeköy servisine aracımı götürdüm konutla alakalı araca güncelleme format atıldı yaklaşık 45 dk sürdü çok fazla sürme imkanım olmadı sonrasında sadece gaz pedalı biraz sert leşmiş şuana kadar problemle karşılaşmadım umarı. Böyle devam eder !

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    800
SequentiaL

bununla geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
31 dakika önce, SequentiaL :

bununla geçmiş olsun

Teşekkür ederim inşallah diğer arkadaşlarda kurtulur ! Şimdilik karşılaşmadım inşallah devam etmez iyi ki xv almışım diyorum buna rağmen 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Merhabalar sevgili xv severler diyim artık 2 hafta önce bin bin beşyüz alt devirlerde hissettiğim sarsıntı tutukluk problemi için gittiğim serviste atılan format 2 hafta dayana Bilgi bu gün yine fazlasıyla hissettim paylaşmak istedim sizlerle .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    46
silvershadow

Forumda aratırsanız ona benzer olay benim başıma gelmişti. Benimkisi araç soğukken yapıyordu ve uzun kullanımdan sonra kesiliyordu. Benimkisi de güncelleme ile giderildi. Nadirde olsa bazen yapıyor ama çok takmıyorum artık :) Anladığım kadarı ile program bazen kafayı sıyırıyor sanırım :) İlk olaydan beri yaklaşık 3 sene geçti. Sıkıntısız biniyorum. Eğer sürekli olan birşey değilse çok üzerinde durmayın derim. Bazen 1 sene boyunca hiç duymuyorum bile. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Aslında insanın kabullenmediği olay da bu zaten okadar para verip sonra sürüş zevkini törpüleyen bir olayla karşılaşmak çok keyif kaçırıyor yoksa içinde orası açık burası açığa takmıyorum aöa söz konusu cvt şanzıman ise Çan’ımı çok sıkıyor her zaman olan bir olay olmasada tek düşüncem ya hep olsa sonrası farklı problemlere yol açıp önemsemeyip garantisi dışında elimde kalsa bu yüzden takıyorum :) biraz daha deneyeceğim artar ise yine gideceğim bakalım servisin tepkisi ne olacak gerçi servisi hiç güven vermesede insan ilk defa Subaru alıp ulan bunun şanzımanı böyle derse Almanlara boşa laf attım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oxi-gen    1
oxi-gen
6 saat önce, Ozan doğan :

Aslında insanın kabullenmediği olay da bu zaten okadar para verip sonra sürüş zevkini törpüleyen bir olayla karşılaşmak çok keyif kaçırıyor yoksa içinde orası açık burası açığa takmıyorum aöa söz konusu cvt şanzıman ise Çan’ımı çok sıkıyor her zaman olan bir olay olmasada tek düşüncem ya hep olsa sonrası farklı problemlere yol açıp önemsemeyip garantisi dışında elimde kalsa bu yüzden takıyorum :) biraz daha deneyeceğim artar ise yine gideceğim bakalım servisin tepkisi ne olacak gerçi servisi hiç güven vermesede insan ilk defa Subaru alıp ulan bunun şanzımanı böyle derse Almanlara boşa laf attım :)

Ben de 8,5 yıl kullandığım VW Tiguan marka aracımı satıp  yeni kasa XV aldım bahsettiğiniz durum benim aracımda da oluyor özellikle çok düşük devirlerde güncelleme yapıldı fakat yine de ara sıra yapıyor bunun dışında araçtan çok memnunum , bu durum yabancı forumlarda da belirtilmiş sanırım bir sorun çıkarmaz , dsg şanzımanlarda dahi benzer durum olabiliyor ben genel olarak memnunum tereyağ gibi gidiyor servise götürüp bir daha güncelleme yapılması birseyi değiştireceğini sanmıyorum karakteristik bir özellik olabilir bu lineartronic cvt de 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan

Evet bahsettiğiniz gibi global bir sorun var bunun farkındalar geliştirdikleri yazılım etkili değil yeni bir yazılım bekleniyor sanırım beklemek zorunda kalacağız ikinci defa girenlerde yine devam etmiş ama insan bunu kabullenmiyor bende 20 sene cvt şanzıman araba kullandım İnan’ın hiç böyle durum yaşamadım bendeki çok can sıkıcı araç çok sarsıntı ve kendini tutup savuruyor beşik gibi maşallah . yani okadar para ver bunu yaşa ben elimden geldiğince üzerlerine gitme taraftarıyım adam gibi ilgilenip araç üretsinler Subaru’ya hiç yakıştırmıyorum bir Mazda iki Subaru benim için çok özel araçlar bakalım inşallah çözüm üretilir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oxi-gen    1
oxi-gen

Çok haklısınız Ozan Bey  , bende  tabii ki takip edeceğim yeni bir yazılım olur ise  yükleme yaptıracağım bunun dışında araca resistAll diye bir firmanın ( Subaru distribütörün kendi markası) boya korumasını yaptırttım hiç memnun değilim kuş pisliğini sulu sünger ile çıkartmaya kalktım kuş pisliği boyayı çizdi ve her seferinde epey derin bir şekilde çiziyor ya boya çok ince ve kalitesiz yada koruma faydadan çok zarar veriyor resistAll yetkilisi ile konuşacağım , yeni güncelleme yaptırırsanız haber verirseniz sevinirim . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    16
Ozan doğan
10 saat önce, oxi-gen :

Çok haklısınız Ozan Bey  , bende  tabii ki takip edeceğim yeni bir yazılım olur ise  yükleme yaptıracağım bunun dışında araca resistAll diye bir firmanın ( Subaru distribütörün kendi markası) boya korumasını yaptırttım hiç memnun değilim kuş pisliğini sulu sünger ile çıkartmaya kalktım kuş pisliği boyayı çizdi ve her seferinde epey derin bir şekilde çiziyor ya boya çok ince ve kalitesiz yada koruma faydadan çok zarar veriyor resistAll yetkilisi ile konuşacağım , yeni güncelleme yaptırırsanız haber verirseniz sevinirim . 

Yeni güncellemeyi takip edeceğim tek sıkıntım bu sarsıntı giderek artması veya ileride daha farklı problemlere yol açması olacak cvt şanzıman nede olsa! Aslında abi bende boya koruma yaptırmayı çok istedim bir kaç yerle konuştum bizim özellikteki araçlar için en uygunu pvc kaplama olur gibi ! Ancak fiyatları biraz yüksek 4.5 gibi ! Ama Subaru alıp çizik olmayan arabaya ben Subaru demem :)))))) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş