Jump to content
Faradayfx

Trabzon'da Forester İçin LPG Ustası

Tavsiye Edilen Mesajlar

Faradayfx    6
Faradayfx

merhaba subaru sever arkadaşlar, uzun süredir formu takip ediyorum forester sahiplerinin lpg konusundaki görüşlerini usta ve marka tavsiyelerini dikkatlice okudum, ben trabzonda yaşıyorum burada çok fazla tanıdığın maalesef yok, benim foresterım 2006 model ve turbosuz 116kw modelidir yılda yaklasık 12.000 kilometre yapmaktayım, aracımın kilometresi 135.000 dedir ve benzine gelen zamlar benide etkilemeye başladı ve ciddi ciddi lpg konusunu araştırıp taktırmaya karar verdim, ama trabzonda acıkcası bir usta bulamadım tanıdıklarımın az olmasınında etkisi olabilir tabiki, sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı rica edebilirmiyim trabzonda forusterına lpg taktıran varmı yoksa ankarada anelsandan soner bey ile görüştüm ve kandisi bana atiker grand modelini önerdi ikigün dede teslim edeceğini söyledi sizinde görüşlerinizi alabilirmiyim trabzonda yapan ve memnun olan var ise öncelikli tercihim olacak. teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sakseker    60
sakseker

Merhabalar, 

Trabzonda tanıdığım yok fakat atiker grand ile ilgili bir bilgi vermek istedim, ilk aracım 2005 turbo forester idi ve atiker gold kullandım memnundum, ikinci aracım 2007 atmosferik yani sizin araçtan, buna ise atiker grand taktırdık ve baya bir problem yaşadım. En sonunda söktürdüm ve tekrar gold taktım. Sizin grand dediğiniz aslında grand gold diye geçiyor dediler ama maalesef çok problem yaşadım. Ayrıca gold taktırdıktan sonra bir çok lpg yi denedim, en sorunsuz ( ekomemik, arıza ışığı yakmama, performans gibi ) milangaz geldi ve sürekli onu kullandım, milangazı tüm total istasyonları artık satıyor.

Tam sorununuza yardımcı olamadım fakat yine de bilgi vermek istedim.

Rast gelsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

cevabınız için çok teşekkür ederim, anladığım kadarı ile atiker grand modelini taktırmayın ama atiker gold serisini düşünebilirsiniz diyorsunuz peki bunu dikkate alıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasbihal    3
Hasbihal

Merhaba, bende 2000 model atmosferik forester vardı ve Trabzonda Fatih sanayisinde Atiker bayisinde Atiker Gold marka lpg sistemi montajı yaptırmıştım.. İşçilik ve Atikerin gold modeli ile ilgili bir şikayetim olmadı, kesinlikle tavsiye ederim. Fakat burada değerlendirmeniz gerektiğini düşündüğüm bir tavsiyem olacak o da bujiler. Eğer çekişle alakalı bir sorun yaşarsanız ilk bakacağınız yer bujiler olsun. Ben yaşadım ve bu sorunu NGK1 marka buji taktırarak hallettim. Yaklaşık iki yıl en ufak bir sorun yaşamadan aracımı lpg ile keyifle bindim.. Kolaylıklar diliyorum.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx
5 dakika önce, Hasbihal :

Merhaba, bende 2000 model atmosferik forester vardı ve Trabzonda Fatih sanayisinde Atiker bayisinde Atiker Gold marka lpg sistemi montajı yaptırmıştım.. İşçilik ve Atikerin gold modeli ile ilgili bir şikayetim olmadı, kesinlikle tavsiye ederim. Fakat burada değerlendirmeniz gerektiğini düşündüğüm bir tavsiyem olacak o da bujiler. Eğer çekişle alakalı bir sorun yaşarsanız ilk bakacağınız yer bujiler olsun. Ben yaşadım ve bu sorunu NGK1 marka buji taktırarak hallettim. Yaklaşık iki yıl en ufak bir sorun yaşamadan aracımı lpg ile keyifle bindim.. Kolaylıklar diliyorum.. 

teşekkür ederim peki lpg yi taktırmış olduğunuz yerin ismini ve ustanın ismini biliyormusunuz bir görüşmek isterim buji ile alakalı söylediğiniz konuya dikkay edeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

trabzonda fatih sanayisindeki usta ile görüştüm ustanın ismi bülent, bana daha önce forester arabaya taktığını söyledi bu arabada dikkat etmemiz gereken tek şeyin 2+2 enjektör şeklinde bağlantı yapıldığında hiç bir sorun çıkartmayacağını şayet tek 4 lü enjektör şeklinde takılırsa arabada kalkışda tekleme olacağını söyledi kendisi atiker gold modeli için 2300tl istedi bir diğer konuda manifold sökme konusu kendisine durumu anlattım fakat kendisi  sökmeye gerek olmadığını ve ters matkapla bu işi yaptığını anlattı bu konu ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz teşekkürler

Faradayfx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasbihal    3
Hasbihal
12 dakika önce, Faradayfx :

trabzonda fatih sanayisindeki usta ile görüştüm ustanın ismi bülent, bana daha önce forester arabaya taktığını söyledi bu arabada dikkat etmemiz gereken tek şeyin 2+2 enjektör şeklinde bağlantı yapıldığında hiç bir sorun çıkartmayacağını şayet tek 4 lü enjektör şeklinde takılırsa arabada kalkışda tekleme olacağını söyledi kendisi atiker grand modeli için 2300tl istedi bir diğer konuda manifold sökme konusu kendisine durumu anlattım fakat kendisi  sökmeye gerek olmadığını ve ters matkapla bu işi yaptığını anlattı bu konu ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz teşekkürler

Evet bülent ustaydı montajı yapan kişi.  Enjektörün dizilimini hatırlamıyorum ancak manifold konusunda ben sorun yaşamadım. Benim aracıma da manifold sökülmeden montaj yapılmıştı.. Doğrusu budur diyemem ama biraz da şans işi.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

evet dediğiniz gibi birazda şans işi araştırmaya devam ediyorum anladığım kadarı ilede bülent usta galiba çok sökmek istemiyor manifoldu, olmadı ankarayıda düşünüyorum anelsan soner bey manifoldun mutlaka sökülmesi gerekiyor diyor trabzonda soner usta gibi sökmek isteyen bir lpg ustası bulurum umarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

merhaba subaru severler; sizlere dört sorum olacaktı ;

1; lpg siztemi yaptırırken manifoldunu söktürüp ters matkap ile enjektörlerini bağlatan varmı.?

2; var ise nasıl memnunlarm.?

3; bu ters matkap nasıl birşey gerçektek açığa çıkan metal talaşı yada çapağı dışarı atıyormu?

4; ters matkap ile manifolt deldirmelimiyim yoksa söktürmelimiyim.? başar trabzon sökersem 200tl ni alırım dedi.

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

manifoldu söktürmeden montaj yaptırmayın, 200 liradan kaçıp motoru ele almak var. Manifold söküldüğünde ters matkap ile delmeye gerek kalmıyor. Ters matkap manfoldu sökmeden montajlamak için kullanılıyor. Çapakların yüzde 100'ünü dışarı atar mı bilinmez. Forumda ters matkap ile montaj yaptıran var. Hatta birden fazla kişi var, herhangi bir sıkıntı yaşamadılar ama tam tersi olan örnek de var. Yani motor yaptırmak zorunda kalan bir Legacy oldu. Velhasıl ben yaptırdım hiçbirşey olmadı diyeni nasıl referans alacaksınız. Söktürün, hatta söktürmüşten manifodu kırmızıya veya maviye boyatın hem güzel bir görüntü olur hem de kafanız rahat olur. Takdir sizin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

ercay bey cevap için çok teşekkürler aslında sorun 200tl değil  peki sökerek yaparsa çonta yada ek yedek parça almam gerekecekmi

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Ben iki kere montaj yaptırdım, ikisinde de ek bir parça almadım. Hiçbir sorun da yaşamadım. 2 sene önce 1600 liraydı şimdi piyasa nedir bilmiyorum. Atiker Gold yaptırmıştım. Önceki montajı da aynı yere yine atiker gold olarak yaptırmıştım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
feyyaz61    3
feyyaz61

Kardesim bende trabzon besikduzuluyum trabzonda bulent ustayi duydum eynesilde cok iyi lpg  ci var ama bu kisiler subarudan anlamaz suan ben 2004 xt de atiker var onu besikduzune biraktim 2005 aldim onuda da ankarada guatro garaj bekir ustada lpg takiliyor atiker grand atiker gold cok iyi ama enjektorler 4lu  bir  manifol mesafesi cok kisa olmasi lazim ve manifold sokulmesi lazim grand da tekli enjektor  var onun icin cok iyi bir ustaya taktir derim sivasta bi abizin ustasi var ondada takilabilir yardimci oluruz bilmeyene taktiripta ugrasma arabadan sogursun ve bu cok bilenler yolda ayar yapmayi bile bilmiyor kardesim 5418113861 bu benim numaram suan cekmiyor tlf internet var ama  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sakseker    60
sakseker
03.04.2018 at 15:00, Faradayfx :

cevabınız için çok teşekkür ederim, anladığım kadarı ile atiker grand modelini taktırmayın ama atiker gold serisini düşünebilirsiniz diyorsunuz peki bunu dikkate alıyorum.

bence taktırmayın derim, yads gerçekten iyi bir usta bulun belki montaj hatası da olabilir benimkinde, fakat benim şu an aynı kasa aracım olsa, gözüm kapalı yine de gold taktırırım, aynı riski göze alamam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Biraz havada kalmış özel olarak tekrar belirteyim, Atiker Gold ve Grand'ın enejektörü kütükleri ikili olarak da satılıyor. Daha önceki 2 Gold montajımda da ikili kütükler kullanıldı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

merhaba subaru severler; önerileriniz için teşekkürler feyyaz61 arkadaşımızın dediği gibi trabzonda subarudan gerçek anlamda anlayan birini çok araştırdım ama bulamadım (belki vardır ama bulamadım) geçen sene sol ön kapımın cam motoru yanmıştı seyir halindeyken yangın tüpü ile müdahele etmiştim açık alev olmadı ama bayağı duman çıkmıştı :)) çok araştırdım trabzonun oto sanayisini tamamen gezdim ama yok allah yok bulamadım bulduğum birkaç taneside gürcüstandan getiririz dediler ama orjinalinden daha çok para istediler sonra internetten kargo dahil 100tl ye buldum ve sorunsuz kullanıyorum, demek istediğim aslında şu trabzon oto sanayi ve yedek parçada çok iyi değil  bu yüzden karar verdim ekstra 800tl kadar daha masraf edip ankaraya gideceğim anelsan soner ustadan teklif aldım birde guatro garaj dan teklif isteyeceğim sonra birisinde karar kılacağım ercay bey anelsan yada quatro garajdan bir ustaya yaptıracağım ekstra olarak 2 li kütük dememe gerek varmı ? yardım etme isteğinde olan tüm subaru sever dostlara teşekkür ederim

11 saat önce, feyyaz61 :

Kardesim bende trabzon besikduzuluyum trabzonda bulent ustayi duydum eynesilde cok iyi lpg  ci var ama bu kisiler subarudan anlamaz suan ben 2004 xt de atiker var onu besikduzune biraktim 2005 aldim onuda da ankarada guatro garaj bekir ustada lpg takiliyor atiker grand atiker gold cok iyi ama enjektorler 4lu  bir  manifol mesafesi cok kisa olmasi lazim ve manifold sokulmesi lazim grand da tekli enjektor  var onun icin cok iyi bir ustaya taktir derim sivasta bi abizin ustasi var ondada takilabilir yardimci oluruz bilmeyene taktiripta ugrasma arabadan sogursun ve bu cok bilenler yolda ayar yapmayi bile bilmiyor kardesim 5418113861 bu benim numaram suan cekmiyor tlf internet var ama  

merhaba; quatro garaj montajı kaç günde bitiriyor bilgi verebilirmisiniz? ve bülent usta ilemi görüşmeliyiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

@Faradayfx Soner abi benim iki montajımı da yapan kişidir. Zaten benim referansımla çok giden oldu oraya hepsi de memnun kaldı montajdan. İkili kütük demene gerek yok o zaten konuya hakim. İsmimi vermende de bir sakınca yok. Montajı 1.5 gün sürüyor. Manifold söküleceği için aracı bıraktığın gibi montaja başlamıyorlar. Manifoldun soğumasını bekliyorlar. 

Aynı şekilde Quattro garage da konuya hakim olduğu için onlar da ikili enjektör kullanacaktır. Özellikle belirtmenize gerek yok. Oradaki ustanın ismi Bekir olması lazım yanlış bilmiyorsam eğer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

ercay bey ozaman ben hiç başka biryere bakmayım anelsana gideyim bu ay sonuna doğruda randevumu alayım onlara teslim edeyim nerde taktıracağım belli oldu yer ve usta konusunu artık kapatıyorum,şimdi sadece hangi marka sorusu var aklımda atiker grand mı yada atiker gold mu?

serdar bey atiker grand taktırma gold iyi diyor feyyaz61 atiker grad ve gold için ikiside iyi diyor peki siz ne dersiniz?

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Atiker Gold artık yok zaten, grand çıktıktan sonra tamamen kalktı gibi birşey. Grand bildiğim kadarıyla tamamen Romano yazılımı ve altyapısını kullanıyor. Ben iki montajımı da Gold olarak yaptırmıştım lakin o zaman Grand henüz piyasada değildi. Yani şuan montaj yaptıracak olsam grand tercih ederim. 2008 impreza ve 2000 Legacy ile kullandığım 3 yıl boyunca LPG'den kaynaklı tek bir şikayetim oldu o da Legacy aracımda bir lpg enjektörü arızalandı. Garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirildi. Başka bir sorun yaşamadım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sakseker    60
sakseker

Merhabalar, 

Trabzonda tanıdığım yok fakat atiker grand ile ilgili bir bilgi vermek istedim, ilk aracım 2005 turbo forester idi ve atiker gold kullandım memnundum, ikinci aracım 2007 atmosferik yani sizin araçtan, buna ise atiker grand taktırdık ve baya bir problem yaşadım. En sonunda söktürdüm ve tekrar gold taktım. Sizin grand dediğiniz aslında grand gold diye geçiyor dediler ama maalesef çok problem yaşadım. Ayrıca gold taktırdıktan sonra bir çok lpg yi denedim, en sorunsuz ( ekomemik, arıza ışığı yakmama, performans gibi ) milangaz geldi ve sürekli onu kullandım, milangazı tüm total istasyonları artık satıyor.

Tam sorununuza yardımcı olamadım fakat yine de bilgi vermek istedim.

Rast gelsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
feyyaz61    3
feyyaz61

Kardesim bekir 2 gunde teslim eder ama randevu alacaksin   fiyat 200 300 farkli olabilir ama kafan rahat olur onu soylim ben acale etmedim bu gun aksam cikar cunku arac yazilimli  haritasi degerleri ona gore yazilacak tek tek 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    13
sel61_87

selamlar bende de 2007 forester var,atıker tesısatlı,Trabzonluyum  Bursa da yaşıyorum, bencede manıfoldu söturup düzgün bir yerde lpg taktırın ankara ıstanbul vs ehli olmalı. şu lpg de arıza cruze,ışık yanıyorya benı benden alıyor.:/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

Ankaraga quatro grage da 27-04 cuma günü için randevuyu aldım kısmetse lpg yi taktıracağım ikigün sürecek ekstra masraf yapacağım ama olsun işin ehli olsun kafam rahat olsun. trabzonda yaparım diyen çok duydum konuştum ama çok güvenemedim kimisi dedi ters matkap kimisi dedi sökersem ektra para kimisi dedi söksem toplamak zor vesaire vesaire kısmet trabzon rize bu taraflarda daha önce yapmış ve uygulamış usta bulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş