Jump to content
MasterOfNone

Yıllık Bakım ve Alternatif Fren Takımları Hakkında Bilgi

Tavsiye Edilen Mesajlar

MasterOfNone    0
MasterOfNone

Merhaba Arkadaşlar,

Aracımın trafiğe çıkışı 2014 Aralık. Km 35 bin civarında. 3. bakımı olacak.

Garantisi bittiği için bakım hizmetini alternatif bir servisten almak daha mantıklı olur diye düşündüm. Nitekim, diğer bir Subaru servisinden aldığım fiyat, yetkili servisten aldığımın yarısı kadar.

Bakım kapsamında yağ değişimi ve kontroller dışında pek etraflı bir işlem olmadığı için diğer bir servise gitmekte sorun görmedim.

Diğer taraftan, bir ihtimal balata ve disk değişimi gerekirse alternatif markalı ürünleri tercih etmek konusunda ne dersiniz onu merak ettim. Ürünün markası TOKICO olarak geçiyor. Fiyatı orijinale göre oldukça fark ediyor.

Deneyen, bilen varsa bilgi verirse sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Kullandığım araçlarda Feredo, blueprint marka balataları kullandım, ikisinden de memnun kaldım, fiyatları  belirttiğiniz üründen de uygundur diye düşünüyorum zira aracınızın modelini belirtmemişsiniz. Bunun dışında MGA ve TRW marka kullanan arkadaşlar da oldu. Bu markalardan memnun kalan da oldu kalmayan da oldu. Ben kendi tecrübem olduğu için yukardaki iki markayı yazdım. Bir de EBC (biraz pahalı) marka Balatalar var. Bu markadan memnun kalmayan duymadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    62
Eren YKZ
16.03.2018 at 22:36, Erçay :

Kullandığım araçlarda Feredo, blueprint marka balataları kullandım, ikisinden de memnun kaldım, fiyatları  belirttiğiniz üründen de uygundur diye düşünüyorum zira aracınızın modelini belirtmemişsiniz. Bunun dışında MGA ve TRW marka kullanan arkadaşlar da oldu. Bu markalardan memnun kalan da oldu kalmayan da oldu. Ben kendi tecrübem olduğu için yukardaki iki markayı yazdım. Bir de EBC (biraz pahalı) marka Balatalar var. Bu markadan memnun kalmayan duymadım

Bedelsiz aldığım için 3 kez ön diskime TRW balata taktım birinde sıfır TRW disk taktım diğer ikisinde sildirdim tornada fren mesafesi iyi ancak ses yapıyor malesef. O yüzden TRW tavsiye etmem. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş