Jump to content
drohuz

2010 Forester LPG Tüketimi Çok Fazla

Tavsiye Edilen Mesajlar

drohuz    3
drohuz

arkadaslar 2010 forester 2,0 aracıma 1 ay önce atiker gold lpg taktırdım.lpg montajı öncesi aracımın bakımını bursada ustama yaptırmıştım. lpg zaten ustamın servisinin karşısında atiker servisiydi. şuan 1000 km oldu ve yakıtta hiç bir faydası olmadı.1 hafta önce atiker servisine giitm ayarlar yapıldı ancak değişiklik yok km de şehir içi km de 500 krş yakıyor 16 lt gibi.ne yapmam lazım yardımcı olacak var mı.çanakkale de yaşıyorum çok yoğun bir trafik yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
md_seyhan    9
md_seyhan

tüketim çok fazla muhtemel montaj hatası olabilir.enjektörleri 2-2 mi yaptılar yoksa 4lü sıralı şekilde mi yaptılar? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drohuz    3
drohuz
8 saat önce, md_seyhan :

tüketim çok fazla muhtemel montaj hatası olabilir.enjektörleri 2-2 mi yaptılar yoksa 4lü sıralı şekilde mi yaptılar? 

bilmiyorum 15 tane forestere  lpg uygulayan bir yer .başka bir ustaya mı gitmem gerekli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lamec061    3
lamec061
Bir saat önce, drohuz :

bilmiyorum 15 tane forestere  lpg uygulayan bir yer .başka bir ustaya mı gitmem gerekli. 

Lpg montaji yapan yerlerin %95 i arac rolantideyken ayar yapiyorlar. Sayet montaj hatasi yoksa afr yol ayari yaptirman gerekebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drohuz    3
drohuz

lpg şehir için 45-50 kuruş yakıyor.sanırım normali bu.daha düşük olacağını sanmıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    36
Fores

Ben kullandığımda 11-12 Litre / Lpg eşim kullandığında 12-13 Litre/lpg yakıyoruz Eskişehir içerisinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    83
bougoss
14.03.2018 at 19:01, drohuz :

arkadaslar 2010 forester 2,0 aracıma 1 ay önce atiker gold lpg taktırdım.lpg montajı öncesi aracımın bakımını bursada ustama yaptırmıştım. lpg zaten ustamın servisinin karşısında atiker servisiydi. şuan 1000 km oldu ve yakıtta hiç bir faydası olmadı.1 hafta önce atiker servisine giitm ayarlar yapıldı ancak değişiklik yok km de şehir içi km de 500 krş yakıyor 16 lt gibi.ne yapmam lazım yardımcı olacak var mı.çanakkale de yaşıyorum çok yoğun bir trafik yok

Eskişehir şehir içi 35 kuruş lpg yaklaşık 12-13kurus benzin yakıyorum km'de. Eskişehirin nispeten düz olduğunu düşünürsek burdada tüketimin artacağını düşünüyorum.

2 saat önce, Fores :

Ben kullandığımda 11-12 Litre / Lpg eşim kullandığında 12-13 Litre/lpg yakıyoruz Eskişehir içerisinde.

Hanımlar niye bu kadar acımasız? Ben pedala basmaya kıyamıyorum bizimki drag psikolojisinde:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigittt    4
yigittt

Enteresan bende prins lpg var 2009 forester ile 33-35 kuruş arası değişiyor. Belirgin bir benzin tüketimi yok 13-14.000km’de 2 depo civarı benzin yakmadım. Üstelik Kırklareli’de kış çok sert

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    83
bougoss
11 saat önce, yigittt :

Enteresan bende prins lpg var 2009 forester ile 33-35 kuruş arası değişiyor. Belirgin bir benzin tüketimi yok 13-14.000km’de 2 depo civarı benzin yakmadım. Üstelik Kırklareli’de kış çok sert

benzin tüketimi eğer ayarlar normalse tamamen kullanımla alakalı. soğuk arabayı çalıştırır çalıştırmaz gazlarsan benzin yakar haliyle :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
forsa    0
forsa

Eskişehir de neden lpg bu kadar pahalı . İstanbul'dan her gidişimde en az 50 kuruş fark var . Şu anda 2,72 kuruş İstanbul Başakşehir  , Bahçelievler  arasında.  Agbim sırf bu yüzden dizel araca döndü. Ben sürekli İstanbul'dayım . Memlekete selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    83
bougoss
45 dakika önce, forsa :

Eskişehir de neden lpg bu kadar pahalı . İstanbul'dan her gidişimde en az 50 kuruş fark var . Şu anda 2,72 kuruş İstanbul Başakşehir  , Bahçelievler  arasında.  Agbim sırf bu yüzden dizel araca döndü. Ben sürekli İstanbul'dayım . Memlekete selamlar.

Ben sarar'dan aliyorum sürekli. Bp otogaz ve 13-15kurus indirimli. Sürümden kazanıyor adamlar. Yakıt da güzel. Yoksa diğerlerine kalsak cidden pahalı anlamsız bir şekilde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    36
Fores

Bende çevreyolu köksal petrol ( bp ), BP sarar ve Tepebaşı Aytemiz'den alıyorum, 2,83 idi en son buralar.

Evimin çok yakınında Total var, 3.20 lt/tl fiyatı :(

Depoda 17tl gibi bir rakam farkı çıkıyor Total vb istasyonlarla ucuz olanların arasında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drohuz    3
drohuz

çanakkale de lpg 3,42 .>:(

lpg ayarları yaptıracağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mursel    1
Mursel
4/15/2018 at 12:13, drohuz :

çanakkale de lpg 3,42 .>:(

lpg ayarları yaptıracağım

Sadece benzinde kac lt yakiyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drohuz    3
drohuz
24.04.2018 at 00:04, Mursel :

Sadece benzinde kac lt yakiyor?

şehir içi 13 lt gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mursel    1
Mursel

Cok cok kisa ve yogun surusunuz var sanirim. Oldukca yuksek bir miktar bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist

SH forester şehir içi benzinde 13 litre tüketiyor zaten. Evden işe işten eve kullanınca böyle.

Ama yine de ben LPG ye karşıyım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis

Bu biraz imkan meselesi. Açıkçası şu fiyatlarla -ki dahada gidecek. ÖTV freni kalktı biliyorsunuz- herkesin harcı değil benzinde binmek. Yoksa kim istemez?

LPG de de illaki sorun olacak diye bir şey yok. Düzgün montaj ve ayarla gayet başarılı oluyor. AFR ayarı yaptıran arkadaşlar çok memnun kaldılar. Benzinle aynı düzleme getiriyor afr ayarı ve olası sorunları minimale indiriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aras    1
Aras

Bendede forester xt var istanbuldan depoyu doldurdum Afyon merkezde birdaha doldurdum 51,96 lt benzin aldı 327,87 tl tuttu 431 km yol yapmışım ortalama 76 kuruşluk bir yakıt yakması olmuş ki bu değer benim araba kullanımıma göre muhteşem bir değer çünkü hem ağırlık vardı arabada hemde minimum hızım 120 maksimum 240 ları ara ara gördüm şehiriçi ölçüm olmadı çünkü şehiriçi araba kullanmıyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist
4 saat önce, Aras :

Bendede forester xt var istanbuldan depoyu doldurdum Afyon merkezde birdaha doldurdum 51,96 lt benzin aldı 327,87 tl tuttu 431 km yol yapmışım ortalama 76 kuruşluk bir yakıt yakması olmuş ki bu değer benim araba kullanımıma göre muhteşem bir değer çünkü hem ağırlık vardı arabada hemde minimum hızım 120 maksimum 240 ları ara ara gördüm şehiriçi ölçüm olmadı çünkü şehiriçi araba kullanmıyorum 

Şehir dışı 12lt benzin yakmışsınız. Ben şehir içi 13lt deyince bana kızıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aras    1
Aras
yanıtlandı (düzenlendi)
6 saat önce, foresterist :

Şehir dışı 12lt benzin yakmışsınız. Ben şehir içi 13lt deyince bana kızıyorlar.

Şehiriçi bence 13 lt çok büyük değer değil zaten az yakan bir araba düşüncesi olsaydım farklı model daha düşük hacimli dizel araba alırdım arabadan ne istediğinize bağlı hem turbo olacak hem 2,0 hacim olacak hem sürekli 4 çekiş olacak hemde az yakacak inanması zor 

Aras tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
md_seyhan    9
md_seyhan

2009 forester ortlama yakıt değerlerim 12-13 lt lpg/100km

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rehamazlum    1
rehamazlum

2011 Forester Prins sistem ben almadan önce takılmış, şehir içi adı üstünde tırmanış gerektiren Boztepe - Sahil arasında 26.17lt ile 160km yol yapabiliyorum. Fiyat olarak 100TL ' ye 26.17lt Petrol ofisinden alınan lpg ile ortalama 160km verileri ile hesap yapılırsa, 62 - 63 Kuruş yakıyor. Bu durumda Litre hesabından 16.2 LT ( aracın yol bilgisayarı 12-13lt gösteriyor) tüketiyor. Ama sadece sahil yolunda boztepe' ye tırmanmadan yada daha kısa mesafelere tırmanacak şekilde sürecek olursam tüketim yol bilgisayarında 8-9lt lere düşüyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist
04.10.2018 at 11:25, md_seyhan :

2009 forester ortlama yakıt değerlerim 12-13 lt lpg/100km

Ortalama değer sanırım. Bence zor bir değer çok açık bir trafik lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş