Jump to content
mehmetcevahir

99 Forester Direksiyon Kaplama

Tavsiye Edilen Mesajlar

mehmetcevahir    33
mehmetcevahir
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Aracımın direksiyonu kullanıma bağlı olarak oldukça yıpranmıştı. Önceki araçlarıma uyguladığım gibi bu aracımın da direksiyonunu Suni Deri (Vinleks) ile kaplamak istedim. Bu sefer kırmızı dikişli siyah renk olanı tercih ettim. (Gerçi siyah ipli olanı tercih etsem daha güzel olurmuş ya neyse :) ) Eğer uygulamak isterseniz ürünü herhangi bir alışveriş sitesinden temin edebilirsiniz yaklaşık 20 TL. Dikiş iğnesi ve ipliği de yanında geliyor. Derinin kenar dikişlerinden ipliği geçirmek suretiyle birer dikiş atlayarak mümkün olduğunca sıkı bir şekilde işlemi tamamlamanız gerekiyor. işlem yaklaşık 1 saat sürüyor. Ürün ilk başta direksiyona geçmeyecek kadar dar gibi görünebilir ancak biraz ısıtırsanız yeterince esniyor ve çok güzel bir şekilde direksiyona oturuyor. Sonrası ise tamamen el becerinize kalıyor. Öncesi ve sonrasını görebilirsiniz fotoğraflarda. 

IMG_20180209_160022.jpg

IMG_20180213_150354.jpg

IMG_20180213_150432_HDR.jpg

IMG_20180213_150500_HDR.jpg

mehmetcevahir tarafından düzenlendi
Mesaj bildirimlerini açmak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.975
Erçay

Elinize sağlık, siyah iplikli olanı tercih etsymişsiniz kısmına katılıyorum :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim
7 saat önce, Erçay :

Elinize sağlık, siyah iplikli olanı tercih etsymişsiniz kısmına katılıyorum :D 

Bence değiştirmek çok zor değil, siyah naylon ip alıp takabilirsiniz. merak ettiğim kaç km deki araçta bir direksiyon bu hale geliyor

5aa675bcd7db9_direksiyonklf.thumb.jpg.63aec9c746758f94d797dfc33f542637.jpg

benim araçtaki noktalı deriydi diye bende kılıfta noktalıyı tercih ettim ama ipini siyahla değiştirip taktım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    33
mehmetcevahir
yanıtlandı (düzenlendi)
3 saat önce, Subim :

Bence değiştirmek çok zor değil, siyah naylon ip alıp takabilirsiniz. merak ettiğim kaç km deki araçta bir direksiyon bu hale geliyor

benim araçtaki noktalı deriydi diye bende kılıfta noktalıyı tercih ettim ama ipini siyahla değiştirip taktım

Biraz sabır istediğinden zor geliyor yeniden dikmek. Ama çok sürmez yeniden ele alırım.

En son baktığımda 437.000 km'deydi. Bir de sürücü koltuğunun halini görseniz. :)

Sizinkisi oldukça uyumlu olmuş bu arada.

mehmetcevahir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

İyi yol yapmış aracınız, motor rektefiye görmüş mü? 

Deri koltukların bakımı yapılmamış sa çok kötü oluyor gercekten, yılda bir kez badem yağlı güzel bir bakım yapılsaydı çok daha uzun ömürlü olurdu koltuklar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    33
mehmetcevahir

Evet oldukça fazla km. Aracı ilk sahibinden aldım. Kendisi herhangi revizyon işlemi yapılmadığını söyledi buna rağmen motor kondisyonu oldukça iyi. Gerçi servisi de bu km'ye kadar aracın servise geldiğini ifade etti. Koltuklar ne yazık ki çok kötü durumda. Ama şimdilik estetik kısmı erteledim. Önceliğim diğer başlıklarda da bahsettiğim şanzımanla ilgili bir kaç sorun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    339
Subim

Şanzımanda Maşallah bu kmye kadar dayanması iyi birşey , bence öncelikle şanzıman yağ ve filtresini bir değiştirin, herhangi bi düzelme olmaz ise şanzıman tamiri yada değişimini düşünür sünüz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş