Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Recidivist

Satılık 2009 Impreza 1.5R AWD M/T Gümüş Gri

Tavsiye Edilen Mesajlar

Recidivist    186
Recidivist

Arkadaşlar merhaba,

JQ8BQj.jpg

4aWOaJ.jpg

JQ8BQj.jpg

z0Oq09.jpg

G9WX9V.jpg

Yaklaşık 65.000 km'dir bindiğim Impreza'mı şirkete araç kiraladığım için satıyorum. Daha önce yaptıklarım forumdaki mesajlarımda mevcut, genel olarak bakımlı bir araba. 108.000 km'de, fiyatı 39.750 TL. İlan no: 535472269

Aracı 42.500 KM'de Cadde Motors'a bırakan ilk sahibinden aldım, ikinci sahibiyim. Otomatik vitesler 4 ileri ve daha ağır olduğundan hantal kalıyor, bu yüzden kasten düz vites aldım. Araçtan herhangi bir şikayetim yok, 65.000 km keyifle bindim, şirkete araç kiraladığım için satıyorum. Şimdiye kadar bütün bakımları zamanında ve orijinal parça ile, Motul ve/veya Mobil yağla yapıldı. Kalitesiz hiç bir parçayı aracıma takmadım.

İlk sahibindeki ufak tefek sürtme vb ve bende sadece sağ far ve tamponun değiştiği küçük kazası dışında kazası yok, isteyene fotoğrafını gönderebilirim kasko olmasa parçalar değişmeden bile hallolurdu. Komple kaskolu binildi. Tramerdeki her şey yetkili servislerde yapıldı, bilgileri kayıtlı var. 

LPG'si 40'tan fazla Subaru LPG montajı yapan Tufan Otogaz tarafından 63.500 km'de takıldı, modelle %100 uyumlu yağlama sistemli Atiker Gold takıldı. Ayrıca benzin pompası koruma rölesi de taktırdım. Koku yapmaz, benzin pompanız yanmaz. LPG'de aracı kesinlikle 4000 devir üstüne çıkarmadım, bugüne kadar hiç sorun yaşamadım, iyi bakarsanız en az 40.000 km daha subap ayarı/değişimi istemez.

İlk sahibinin kilometre gelmediği için yağ bakımlarını aksatması sonucu araç 69.500 km'de yağ eksiltip yatak sarma emareleri gösterince içim rahat etsin diye motoru açtırıp JASPA Subaru'dan aldığım komple orijinal parça ile İzmir'in en iyi Subaru ustası Kemal Usta'ya toplattım. Fatura fotoğraflar arasında mevcut. Binmeye devam edeceğim için hiçbir masraftan kaçmadan orijinal parça ile toplattım. Hazır motor inmişken buji, triger seti, debriyaj rulmanı, baskı balata kontrolü, henüz gelmemiş bakımı gibi bütün ağır bakımlarını da yaptırdım, alan kişi sadece yakıtını koyup devam edecek. İsteyenlere Auto Garage Kemal Usta'nın telefonunu gönderebilirim, aracı tanıyor. 

Araç bakımları sanılanın aksine standart bir araba kadardır. Son bakımına yağı kendim götürüp orijinal malzeme ve işçilik toplam 280 TL verdim. Bakıma 12.500 KM'de bir girer, ben her 10.000'de bir soktum. Sadece tam sentetik 5W40 ve 0W40 yağ kullandım. Motor yapıldığından beri kışın 0W40 yağda bile hiç eksiltme yapmıyor. Yazın en sıcak günlerinde bile 5W40 yağda eksiltmesi sıfır.

İkinci el otomobil almak saatli bomba gibidir, benim gibi ilk sahibinden 42.500'de aldığınız komple servis bakımlı bir araç ufak bir ihmal yüzünden başınıza ciddi dert olabilir. Bu aracı tercih ederseniz yaşına göre zaten çok düşük kilometrede olmasına rağmen bir de motoru tekrar elden geçmiş, otomobil kullanma kültürü olan biri tarafından her eksiği giderilmiş ve zorlanmadan kullanılmış, bütün ağır bakımları en iyi malzemelerle yapılmış bir aracınız olacak, yani İÇİNİZ RAHAT OLACAK. Ben illa risk alacağım derseniz tercih sizin.

Lastikleri Continental Premium Contact 5 - Geçen martta takıldı, yaklaşık 20.000 km yaptı yeni kusursuz durumda.

Aküsü yeni değişti, 72 A Varta Akü aldım.

Silecekleri kışa girmeden Denso muz tipi sileceklerle değiştirildi, ses yapmaz, sıyırma performansı üst düzey.

Ön disk ve balataları Nipparts'ın orijinal balataları yapan Tokico'ya yaptırdığı ürünlerle değiştirildi, eski disk ve balataları da vereceğim onlar da hala kullanılacak seviyede.

Paspasları modele %100 uyumlu kauçuk paspasla değiştirdim.

LPG bakımları her 10.000'de bir yapıldı, garantisi devam ediyor.

Ön tampon ve arka tamponda ufak iki çiziği var, ben kasten ellemedim, alacak kişi isterse rütuşlatıp veririm.

Bilmeyenler için en dolu donanım olan Elegance donanım içeriği:

• 8 airbag
  • Ön koltuk, yan ayna ve silecek ısıtması - Kışın üşümeyi ve buğudan görememeyi unutun.
  • Sürekli simetrik dört çeker (AWD) - Yolda kalmayı, viraja hızlı girememeyi unutun! Yumuşak süspansiyon yanında muhteşem viraj kabiliyeti, kar dahil efsane çekiş sistemi. Uzun yolda sınıfın çok üstünde konforlu sürüş.
  • Boxer motor - Sesi müthiş
  • CD/Mp3 çalar
  • ISOFIX ve top tether, çocuk kilidi
  • Otomatik katlanır ayna
  • Cruise control - Direksiyondan kumanda edilebilen el gazı
  • Yol bilgisayarı - Çok detaylı değil, anlık, A ve B ortalamalarını gösterir.
  • Mesafe göstergeli arka park sensörü

Kardaki performansını görmeniz açısından kısa bir videosunu ekledim.

İlan başında belirttiğim üzere araç fazla olduğu için satıyorum, TAKAS DÜŞÜNMÜYORUM.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    797
SequentiaL

Hayırlı satışlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    186
Recidivist

Arkadaşlar ilan günceldir. Hali hazırda 37.000 TL veren 3-4 kişi var, forumdan 38.000 TL getirene vereceğim ilgilenen olursa haberleşelim lütfen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    186
Recidivist

Teşekkürler, Ankara'ya gelebilir öyle olursa yeni sahibini direkt sana yönlendireceğim başkan haberin olsun :) @Erçay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    186
Recidivist
54 dakika önce, Erçay :

var mı gelişme ?

Abi 2-3 tane ciddi alıcı var, soruyorlar cevaplıyoruz bakalım nereye gidecek :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    186
Recidivist

Araç 15.000 görüntüleme ve 99 favori ile satılmıştır. Yeni alıcısına hayırlı olmasını dilerim, konu kilitlenebilir.

PlLdA8.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.