Jump to content
Sonnyboy

Subaru Impreza Güncel Yakıt Tüketimleriniz

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sonnyboy    1
Sonnyboy

Merhaba arkadaşlar ımprezalarınızda model yılına ve motor hacminize göre benzin / lpg güncel tüketimleriniz nedir acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lamec061    3
lamec061

Merhaba

2007 1.5 otomatik impreza sehir ici 100 km 13 litre lpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    18
atillazen

2006 forester 2000cc atmosferik şehir içi: 10lt/100km, şehir dışı: 9,5lt/100km

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
F-Eren    98
F-Eren
yanıtlandı (düzenlendi)

2008 1.5 AT İstanbul şehir içi kullanımındaki değerdir.

IMG_2865.PNG

F-Eren tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yalvach    6
yalvach
yanıtlandı (düzenlendi)

2008 Legacy Sportwagon 2.0R AT

Ankara şehiriçi 13.8 lt/100 km mevcut tüketim (kış şartlarında). Ancak sabahları çocukları okula bırakmak için 1 km kadar yürüyüp duruyor araba. Daha sonra yaklaşık 7 km açık trafikte işe gidilip akşam aynı güzergahtan nispeten yoğun trafikte eve dönülüyor. Ankara'yı bilenler için güzergah Aydınlıkevler-KazımKarabekir-Tandoğan-Gençlik Caddesinden Necatibey. Okul meselesi yokken çoklukla aynı güzergahta olmak üzere 11,5-12 lt aralığında tüketimim vardı.

Şehirdışı tüketim verisi Ankara-İzmir yolunun 400 km.lik kısmında 8lt/100km. Ortalama 110-120 km hız aralığında. Hatta 7.8 lt/100 km değerini yakaladığım bile oldu daha düşük hızlarda. Bu güzergahta en az 6-7 sefer yaptım. Ve tüm yolculuklar 2 yetişkin 3 çocuk ve full dolu bagajla yapıldı. Kış lastiği kullanılmadı. Yaz ve kış koşullarında kayda değer bir farklılık hatırlamıyorum.

Aracımda LPG yok tüm tüketim değerleri benzin sarfiyatını göstermektedir. Ayrıca tüketim bilgisi yol bilgisayarına göre verilmiştir. Ama pompayla yaptığım ölçümlerde yol bilgisayarıyla hemen hemen küsüratına kadar aynı değerleri hesapladım.Dolayısıyla bizim araçların yol bilgisayarı verilerinin de oldukça sağlıklı olduğunu söylemek lazım.

selamlar...

Not: Başlığın imprezaların tüketimine ilişkin olduğunu sonradan farkettim. Pardon.

yalvach tarafından düzenlendi
motor hacmi ve not eklendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    43
Eren YKZ

Merhaba  2009  1.5AT ile Ankara'da şehir içi günlük 60 km civarı ortalama yol yapıyorum.Lpgli aracım ve Opet'ten 2.79'dan alıyorum.Kilometrede 35 Kr yakıt giderim oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sonnyboy    1
Sonnyboy
02.03.2018 at 13:28, yalvach :

2008 Legacy Sportwagon 2.0R AT

Ankara şehiriçi 13.8 lt/100 km mevcut tüketim (kış şartlarında). Ancak sabahları çocukları okula bırakmak için 1 km kadar yürüyüp duruyor araba. Daha sonra yaklaşık 7 km açık trafikte işe gidilip akşam aynı güzergahtan nispeten yoğun trafikte eve dönülüyor. Ankara'yı bilenler için güzergah Aydınlıkevler-KazımKarabekir-Tandoğan-Gençlik Caddesinden Necatibey. Okul meselesi yokken çoklukla aynı güzergahta olmak üzere 11,5-12 lt aralığında tüketimim vardı.

Şehirdışı tüketim verisi Ankara-İzmir yolunun 400 km.lik kısmında 8lt/100km. Ortalama 110-120 km hız aralığında. Hatta 7.8 lt/100 km değerini yakaladığım bile oldu daha düşük hızlarda. Bu güzergahta en az 6-7 sefer yaptım. Ve tüm yolculuklar 2 yetişkin 3 çocuk ve full dolu bagajla yapıldı. Kış lastiği kullanılmadı. Yaz ve kış koşullarında kayda değer bir farklılık hatırlamıyorum.

Aracımda LPG yok tüm tüketim değerleri benzin sarfiyatını göstermektedir. Ayrıca tüketim bilgisi yol bilgisayarına göre verilmiştir. Ama pompayla yaptığım ölçümlerde yol bilgisayarıyla hemen hemen küsüratına kadar aynı değerleri hesapladım.Dolayısıyla bizim araçların yol bilgisayarı verilerinin de oldukça sağlıklı olduğunu söylemek lazım.

selamlar...

Not: Başlığın imprezaların tüketimine ilişkin olduğunu sonradan farkettim. Pardon.

Hiç sorun değil çokta iyi olmuş değişik modellerin ne yaktığını öğreniyoruz benim gibi subaru alacak biri için ımpreza legacy forester arasında kalan biri için daha iyi olmuş ;) tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rhayatialbayrak    42
rhayatialbayrak

şehir içi 12 lt

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vitex    4
vitex

2009 impreza 1.5 AWD

Şehir içi 11/100 km üzerinde yakıyordu, lastikleri inmiş, normale dönünce 10-10.5 arasında gidip geliyor. Yol 5 km sıkışık trafik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    13
sel61_87
yanıtlandı (düzenlendi)

günaydınlar, 117 tl lık  lpg ile 293 km yol sehır içi bursa trafiği  yol yapılmıştır.  2007 forester aykırı durum olan  var mıdır ?  Ayrıca kıs lastiği var aracımda

sel61_87 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş