Jump to content
aenema

Legacy , benzin-dizel ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

aenema    0
aenema

Selamlar bu zamana kadar hep japon arabalarına bindim ancak artık bi subaru sahibi olmadan yaşlanmak istemiyorum :)

Aklımdaki modellerle ilgili farklı soru işaretlerim var

Birincisi 2009 dizel legacy, Bandırmada yaşıyorum en yakın büyük şehir Bursa dersek servis kayıtlı olmadıkça dizeline bulaşmak istemiyorum çünkü sanayide hem subaruyu bilecek bi de dizel motorundan anlayacak usta bulabileceğimi sanmıyorum, bi de krank sorunları duydum ama onların da sandık motor getirtilip garanti kapsamında değiştiğini duydum, anca 150 bin 160 binde sandık motor takıldı gibi ilanlarda var neyse kısacası dizeline biraz şüpheyle yaklaşıyorum , düşük kilometre ve servis kayıtlı olmadıkça düşünmüyorum

İkincisi 2011 cvt şanzıman benzinli , yakıt tüketimi 8 litreyi geçmedikçe beni üzmez diye düşünüyorum bi de şehir içiyle çok fazla işim olmuyor, Bandırmaya 12 km uzaklıkta bir köyde yaşıyorum genelde bandırmada çok kalmadığımdan yollarım da hep şehirler arası , gerçi cvt için çok olumlu şeyler okuyorum da yakıt tüketimi ile ilgili kullanıcıdan pek bilgi bulamadım,

Yeni modellerinin gelmiyor oluşu ve subaru oluşu yüzünden bu kalitede bir araca çok ucuza ulaşmak mümkün ancak hiç bu polemiklere girmeden 2013-2014 sonrası bir dizel forester alsam da kafam rahat olsun dediğim de olmuyor değil, ancak Legacy de acayip çekiyor beni , kullanıcılardan detaylı bilgi alabilir miyim ? LPG taktırmayı düşünmüyorum ancak Şuan kullandığım Mitsubishi Carismaya en sonunda prins marka taktırdım öyle çok pahalı da değildi performans kaybı neredeyse yok gibi Legacy için de prins çok uyumlu falan diyorlar böyle kafam bi ona bi buna gidiyor feci kararsızım..

Son olarak da LPİ kullanıcısı var mı sıvı lpg diyelim Legacylerde bence çok iyi olur ama fiyatı bakımı nedir ne değildir pek bilgim yok açıkçası.

Bütçem 60 - zorlarsam 100 en az 3-4 yıl bineceğim bi araba olacak , masrafından da kaçınmam ama tabi dizel legacyde turbo arızası ya da motor sorunu yaşamak da çok tuzlu olacak tek korkum o.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    51
praxis

Legacy ile ilgili kullanıcı görüşleri ve  yorum yazısı vardı.LPG ile ilgili  de yine lpg ile ilgili her şey’in anlatıldığı inceleme vardı.Hayrlısı olsun.Yeterki subaru olsun.

Bu arada kapak fotonuz ilginç.Bitcoint.Facede gördüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.891
Erçay

2011 benzinli Legacy şehiriçi 10-12 litre yakar. Bu sizin bulunduğunuz yerleşkedeki güzergaha göre değişir, trafik yoğunluğu, trafik ışığı, iklim, rakım, yokuşlu yol, sık dur-kalk yapılması vsvsvsv gibi etmenlere bağlıdır. 8 litre olmayacağına eminim. Şehir içiyle pek işim yok demişsiniz bu durumda 9-10 litre gibi bir tahminde bulunurum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Güvenenler    49
Emrah Güvenenler

8 lt ye inmez 10 civarı olur ama değer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş