Jump to content
eisler

Subaru Justy 1.0 1991 Model Araçların parça tedariki

Tavsiye Edilen Mesajlar

eisler    0
eisler

Merhabalar sayın forum üyeleri.

Yaklaşık 6 ay önce satın almış olduğum Justy model aracımın parça tedariki ve muhtelif arızları  ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Öcelikle aldığım aracın krank milinden gelen sesler nediyle motoru komple revizyona aldım. Motoru bir halle sağdan soldan destekle toplayabildim. Fakat malesef benden önceki kullanıcı araba niyetine kullanmadığı için aracı; kurcaladıkça başka bir yerden patlak veriyor. En son ustamın tespitine göre, kalkışlarda 1. ve 2. viteslerde arabanın alt kısmından lıkırtılar gelmeye başladı. Sebebini de aşağıda resmini belirmiş olduğum parçaya bağladı. Ama malesef bu basit parçayı bile bulamıyorum. Bu parçanın görevi; Akislerin şanzımana geçen tarafında yani akis pimlerinin çakıldığı yerde bulunan kafaların oynamaması için çelik aksamlı dış tarafı plastik contayla kaplanmış bir parça. Bu parça akis dişlisinin frezesine geçiyor. Şanzıman Keçesiyle mil arasında kalan bir parça.

Belirttiğim parçanın tedariki konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden herkese selamlarımı iletir; işlerinizde başarılar dilerim.

IMG-20180130-WA0000.thumb.jpeg.f89148e163f393ccbd66266e0cbdab57.jpegIMG-20180130-WA0002.thumb.jpeg.7181edff8b35873f2716aec21e7e8357.jpeg 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    68
doctor

@sequential üstat yardımcı olacaktır justy diyince kendisi akla gelir :D

Takıldıgi yerinde fotoğrafını paylaşabilir mısınız

sanki çapı tutan baska bir keçe modifiye edilip kullanılabilir gibi geldi bana:idiot2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eisler    0
eisler

Teşekkür ederim. yorumunuz için. Takıldığı yerin resmi şuan yok. Fakat şanzımanın dış kısmında bulunan milin içerisinde. Akisin girdiği mil yani 

bu bir nevi keçeyle milin arasında balansı engelleyici üzeri contayla kaplanmış çelik bir halka aslında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    68
doctor
yanıtlandı (düzenlendi)

Hakan otoda suzikinin aks pul takımı var. Sizin yuruyen parcalarin cogu suziki ile aynidir yanlis bilmiyorsam.

Şu linke bir bakip hakan otoyu arayin isterseniz uyar gibi duruyor.

https://goo.gl/images/bPyy4V

doctor tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eisler    0
eisler

çok teşekkür ederim. Araştırma yapıyorum şimdi.

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eisler    0
eisler

İnşallah teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    757
SequentiaL

Geçmiş olsun. Ben de Justy ile çok uğraştım. Sizin de dediğiniz gibi neresi arıza yapsa oradan tam bir şerefsiz usta işi çıktı. Maalesef şanzımanla alakalı olarak bir sorun yaşamadım. Bu nedenle o parçadan haberim yok. Ama ufak bir araştırma yapayım bakayım parça kodunu bulabilirsek uyumlu diğer marka ve model bilgisinde de ulaşabileceğimizi düünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eisler    0
eisler

Çok teşekkür ediyorum Emre Bey Konuyla ilgili bilgi ve tecrubelerinize çok ihtiyacım var. Yardımlarınızı bekliyorum hayırlı günler dilerim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eisler    0
eisler

Arkadaşlar tekrar merhaba; arka teker fren merkezi arıyorum. Önerebiliceğiniz bir site veya satıcı varmı? 

Sn @squential özellikle sizin desteğinize ihtiyacım var.yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    757
SequentiaL

Sahibinden de Justy parçası bütün ilanları tek tek arayıp görüşmkte fayda var. Justy için sıfır parça bulmak çok zor. Bu nedenle en iyi yol Justy parçası satan ilanları aradığın parça ilanı olmasa bile aramak

https://www.sahibinden.com/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning?pagingSize=50&sorting=price_asc&viewType=Gallery&query_text_mf=justy&query_text=justy

Mesela ben olsam ilk bunu arardım

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-subaru-justy-1991-1994-1%2C2-motor-ve-kaporta-parcalari-501223472/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eisler    0
eisler

Teşekkürler sn squential.  Bi görüşeyim ilan sahipleriyle. İyi günler dilerim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş