Jump to content
badilcan

İmpreza 1.5 Lpg Sonrası Problem

Tavsiye Edilen Mesajlar

badilcan    1
badilcan
Oluşturuldu: (düzenlendi)

2007 model 1.5 sportwagon İmpreza aracımı 2 ay önce Ankaradan aldım .

Hem burdaki araştırmalarım hemde İzmirdeki Subaru Ustasının önerisiyle İzmirde Atiker Grand Obd motajı yaptırdım .

Araç Lpg montajından çıktıktan sonra standart yağ bakımı için  ustaya geçti . Araçta Km( 205 000 ) sinden dolayı dolayı bir miktar yağ eksiltme mevcuttu. Bizde takip için drek yağı değiştirdik.

İlk gün araç geç marş almaya başladı ya da marş aldığında devir düşüp ben gaz verdiğimde kendini topluyordu .

Çözülür önemsiz bir şey diye düşündüm.

Sonrada öncelikle manifolt sökülmeden montaj yapıldığı için çapaklarla ilgili bir problem yaşadım .

Motordan beklenmedik bir ses geldi , hatta aracı çekici ile sanayiye götürdüm.

Fakat bir kaç dakika sonra ses kesildi. Oh be atlattık derken en başta yaşadığım problem büyümeye başladı .

Diyelimki araçla kısa yada uzun mesafe yol yaptıktan sonra aracı park ediyorum .

Hemen tekrar marş basarsam hiç bir problem olmuyor .

Fakat yaklaşık 15 dk ve daha fazla beklersem tekrar marş problemi yaşıyorum.

En başta Usta araçta kompresyon düşüklüğü olabileceğini söyledi . Motor açılacak gibi ifadelerde bulununca sorun gözümde büyüdü .

Fakat sistemde her türlü mekaniksel ve yazılımsal test uygulandı . Herşey normal seviyelerde görülüyor . Kompresyon testindede bir sıkıntı çıkmadı .

Lpg montajı gözden geçirildi , nerdeyse tüm parçalar değiştirildi fakat bir türlü problem çözülmüyor .

Yaklaşık 2 haftadır bu problem ile uğraşıyorum .

En son lpg sistemi benzinden ayrıldı ve araç direk Gazla Çalıştır ayarı ile ayarlandı . bu ayarda ilk marşta geçde olsa alıyor ama yine problemli .

Önerilerinizi bekliyorum .

badilcan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
badilcan    1
badilcan

Hocam ,

Gittiğim Subaru ustası İzmirde önerilen tek usta olarak görülüyor .

Lpg montajı yapan yerde bir çok defa Subaru araçlara montaj yapmış ve önerilen bir yer .

Bende en başta manifoldun sökülmesi konusunda istekte bulundum , lpg ustası manifoldu Subaru ustası sökerse yaparız dedi.

Ama subaru ustası gerek olmadığını ifade etti.

Zaten bende temel bilgilere sahip olmadığımdan çokda üsteleyemedim.

Bahsettiğiniz konunun bir linki mevcut mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
badilcan    1
badilcan

Erçay Bey ,

Mazda forumunda yazmıştım bekledim cevabınızı ama buraya nasipmiş .

Bir süre sadece benzinde kullandım ama malesef bir değişiklik olmadı .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    72
doctor

geçmiş olsun, çok şuursuzca işlemlere maruz kalmışsınız.  bir subinin kaputunu herkes açmamalı.:tickedoff:

‎22‎.‎01‎.‎2018 at 15:35, badilcan :

Fakat yaklaşık 15 dk ve daha fazla beklersem tekrar marş problemi yaşıyorum.

kaç saniye marş basmanız gerekiyor çalışması için ?

yada nasıl çalıştırabildiğinizi daha detaylı yazar mısınız varsa temiz sesli videosu şahane olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.916
Erçay
22.01.2018 at 17:56, badilcan :

Erçay Bey ,

Mazda forumunda yazmıştım bekledim cevabınızı ama buraya nasipmiş .

Bir süre sadece benzinde kullandım ama malesef bir değişiklik olmadı .

Valla geçen hafta rize’deyim pek bakamadım forumlara, manifold sökülmeden yapılan montaj gerçekten büyük bir risk, bununla ilgili bir sorun yaşayan arkadaşımız da oldu montaj sonrası 6 bin  kmde motor toplatmak zorunda kaldı. Sizdeki sorun krank pozisyon sensöründen olabilir, yağsız kontak spreyi ile temizletmeyi deneyin, bu geç marş alma durumu yağ değişiminin ardında oldu dediniz, yağ olarak ne kullanıldı, ek katkı maddesi felan koyuldu mu? Yağ ile Çok alakası olacağını sanmıyorum ama yine de sormakta fayda var. Marş güçlü mü basıyor yoksa zayıf mı basıyor? Akünüzün durumunu biliyor musunuz? Atiker grand montajı yaptırdım demiştiniz, bu sistem geçiş anahtarına basılı tutunca aracı direkt gazda çalışmasına müsaade ediyor bildiğim kadarıyla, bu şekilde bi deneme yapar mısınız, belki sorun benzin pompanızdadır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
badilcan    1
badilcan

@doctor  Problemim benzin enjektörleri temizlenerek çözüldü.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Yazıları okurken google reklamları çıkmasa tam okuyacaktım, ama google reklamları çıktıgı için bi türlü okuyup anlayamadın sorunun ne oldugunu... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ferhat55    0
ferhat55

aynen lutfen suu google reklamlarini formun tam ortasina koymatin yazilani okuyamiyoruzz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş