Jump to content
aspavabize

Subaru Impreza Kaza

Tavsiye Edilen Mesajlar

aspavabize    4
aspavabize

Kazasız belasız sürüşler herkese dün bir kaza yaptık sağ taraf sağ çamurluk ön tampon kaput kapağı radyatör resimleri ekliyorum bakın bakalım sizin fikriniz nedir ne kadar masraf yürüyeninde ve motorunda bir sorun yok 

image.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    99
serhat01

Serviste temiz 15 bin lirası var. Geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yalçın KAYALAR    2
Yalçın KAYALAR

Çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden saklasın inşAllah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    249
septica_666

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah araç içindekilere en küçük birşey olmamıştır, öncelik bu.

Ekteki fotoğraftaki araçcım ile tam 1 sene öncesinde kaza yaptım.  parçaların yarısı yan sanayi kullanılmasına rağmen, 9300 lira hasar kaydı çıktı, ki aracı bu kazadan sonra sürerek kaskonun anlaşmalı kaporta servisine götürdüm. 9600 lşra yerine 13-14 bin lira civarına ulaşsa idi araç perte çıkacaktı bana aracın piyasa bedeli ödenecekti.

ön Kaput 2000 lira orjinal, sol ön far camı çok az çatladı sadece, yan sanayi değişimi 900 lira, ön tampon komple( braketler, sis farı yuva kapakları vs vs.. 2500 lira) ön 3 parça ızgara ve subaru amblemi 1400 lira, ön panel 400 lira yan sanayi  , radyatör değiştirmeye gerek yoktu, temiz ve yeni bir radyatör olsun diye, önceki de yan sanayi imiş, ben de aynı marka yan sanayi taktırdım( nissens) 600 lira... 1800 lira da içilik ve boyama..

sizin aracınızda iki far kırılmış sanırım. farlar mercekli far olduğu için neyazıkki orjinalleri tanesi 1800, yan sanay depoo marka 900 lira. sağ ön çamurluk ve radyatör değişecek. inşallah motor zarar görmemiştir soğutma suyu akınca. tampon komple değişecek, tampon demiri çekiçlenerek düzeltilebilir. ön panjur değişecek... tahminimce 15 bin lirayı geçer orjinal parçalarla... bence kaskonuz var ise aracı büyük ihtimal perte çıkarırlar, size aracın bedelini verirler. öyle bir seçeneğiniz varsa sigorta aracınızı alın, perte çıkarsın, siz aracın bedelini alın..

kasko yoksa çıkma sağ ön çamurluk, tampon ve panjur bulmaya çalışın. far biraz zor olur ama bulursanız o da iyi olur... 

tekrardan geçmiş olsun...

---.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aspavabize    4
aspavabize

Temenniler için teşekkürler forum arkadaşlarım septica içindekilere birşey olmadı şükür tamirci arkadaşım daha bakmadı be var ne yok gördüğüm ve arabayı incelediğim  zaman yürüyeninde direklerde motorda sorun yok şasi yi bilmiyorum ön panel radyatör sağ çamurluk ve sağ  taraftaki parçalar far vs bunlar ilk etapta çıkma bulma ihtimali yoksa orjinal olacak bilmek istediğim şasi de sıkıntı varmıdır önemli olan bu benim için olmadı bu şekilde satma yoluna gidebilirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan
5 saat önce, aspavabize :

Temenniler için teşekkürler forum arkadaşlarım septica içindekilere birşey olmadı şükür tamirci arkadaşım daha bakmadı be var ne yok gördüğüm ve arabayı incelediğim  zaman yürüyeninde direklerde motorda sorun yok şasi yi bilmiyorum ön panel radyatör sağ çamurluk ve sağ  taraftaki parçalar far vs bunlar ilk etapta çıkma bulma ihtimali yoksa orjinal olacak bilmek istediğim şasi de sıkıntı varmıdır önemli olan bu benim için olmadı bu şekilde satma yoluna gidebilirim 

Çok geçmiş olsun. Kasko yok sanırım. Bundan daha küçük bir kazada forester için 16 bin civarı masraf çıkardılar. Kasko olsa direk perte çıkardı sizin araç. İnşallah şasede filan bir şey yoktur da yan sanayi parçalarla filan kendiniz toplarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    249
septica_666

Fotoğraf ile yorum yapmak zor ama, şasede bir şey görünmüyor. tampon demiri bir taraftan darbe alıp hafif içine göçmüş, arkadaki bağlantı yeri, vidaları sağlam. Şase alttan darbe alsa alt takım rot-rotil-salıncak vs.. zarar görürdü, hatta tampon demiri yukarı doğru kalkardı. tampon demirinin  bu kadar hafif içine göçmesi ve bağlantısının sağlam olması ile şasede bir durum olacağını sanmam.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Geçmiş olsun, kaskonuz yoksa yetkili serviste bayagı masrafınız olur gibi duruyor... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aspavabize    4
aspavabize

masraf olacağını biliyorum geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun  ankarada oturan arkadaşlar subaru sahipleri listede ki parçalardan çıkma  öncelik parçaları görürse yada araştırırsa bana haber verebilirmi tel 05443241368 bursada yok nasıl olmaz anlamadım yanlış yeremi bakıyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
motoman24    0
motoman24

Geçmiş olsun, Allah daha kötüsünden korusun. Umarım gerekli parçaları bulursunuz ve tekrar keyifli bir şekilde arabanızı kullanırsınız. Bu kasko olayının da 15 bin üzerini aşan hasarlarda aracı perte çıkardığını şu an öğreniyorum. Bu bir iyi bir kötü durum. Satmak istediğinizde pert ibaresi alıcı için biraz ürkütücü oluyor. Alırken de insanın aklında türlü soru işaretleri oluşuyor. Keşke her pert sizinki gibi olsa. Tekrar geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    249
septica_666
6 saat önce, motoman24 :

Bu kasko olayının da 15 bin üzerini aşan hasarlarda aracı perte çıkardığını şu an öğreniyorum. Bu bir iyi bir kötü durum. Satmak istediğinizde pert ibaresi alıcı için biraz ürkütücü oluyor. Alırken de insanın aklında türlü soru işaretleri oluşuyor. Keşke her pert sizinki gibi olsa. Tekrar geçmiş olsun.

Merhaba, 

kasko, aracın rayiç değerinin yarısından fazlasını ödemek zorunda kalacaksa, aracın parasının tamamını  kaza yapana verir, aracı kazalı halde alır ve ihaleden satar. sonra kazalı aracı alıp toplayan usta ya da kişiden sonraki alıcıda pert kaydı görünür. tabi yanlış hatırlamıyorsam, kaza yapan, aracın yapılmasını da talep edebilir kaskodan, bu şekilde de pert kaydı kaza yapanda kalabilir. ama kazayı yapanlar çok büyük oranda sigorta şirketinden araç bedelinin tamamını talep ediyorlar genelde, sigortaya aracı satıyorlar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.028
Erçay

Şirket aracın parasını verip aracı satışa çıkarınca ilk sahibine sorar tekrar arabanı alıp toplamak ister misin diye :) reenkarnasyon :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş