Jump to content
kmk

OBD2 Torque Programı ve Yakıt Tüketimi Bilgisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

kmk    0
kmk

herkese iyi aksamlar torque programı (obd bağlantısı) kullanan arkadaşlar var mı? anlık yakıt tüketimini bu program ile bulabiliyor muyuz. ya da onerebileceğiniz bir program var mı

kmk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Ben kullanıyorum.Anlık yakıt,ortalama yakıt ve ufak bı eklentı ekleyerek awd sistemının çalışmasını bıle görebılıyorsunuz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmk    0
kmk

valla ben bulamadım herhalde. devir saati, hararet vs gorunuyor ama yakıt tuketımını bulamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan
Bir saat önce, kmk :

valla ben bulamadım herhalde. devir saati, hararet vs gorunuyor ama yakıt tuketımını bulamadım

full sürümmü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    807
SequentiaL

Ben IOSda DashCommand ve OBD Fusion kullanıyorum (Kullanıyorsum. Şimdi aracım karbüratörlü) DasCommand ın verileri gerçeğe çok yakın sonuçlar veriyordu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.palmerperformance.DashCommand&hl=tr

Yakıt tüketim ekranı bu. Son 5 dakikayı 1'er dakika, son yarım saati 5'er dakika ve son 3 saati de yarımşar saat şeklinde grafiklendirip yatay çizgi ile ortalamayı gösteriyor

unnamed.jpg

Inst ile anlık Avg ile de ortalama yakıt tüketimini takip edebiliyorsunuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmk    0
kmk

dash command ile oba fusion ikiside androidde var. olmadı onları deneyeyim. hangisini önerirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    807
SequentiaL
57 dakika önce, kmk :

dash command ile oba fusion ikiside androidde var. olmadı onları deneyeyim. hangisini önerirsiniz

iosda dashcommand ve obd fusion androidte ise hem bu ikisini hemde bunlara ek olarak torque uygulamasını kullandım. Ben torque uygulamasına ısınamadım. İçlerinden en çok kullandığım iosda dashcommand idi.

Eski aracımda yakıtı her zamsan fullerdim ve sürekli dashcommand den anlık ve ortalama olarak kontrol ederdim. Sonuçlar birebir örtüşürdü. Yakıt tüketimi haricinde bir çok değeri görebilir takip edebilirsiniz. Eğer ücretsiz sürümü varsa ki androidte var diye hatırlıyorum denemenizde fayda var

Hem dashcommand hemde obd fusion arayüz bakımından torque dan çok çok daha iyi.

Bu arada obd fusion dash command e göre sarfiyatı biraz yüksek gösterirdi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmk    0
kmk

Dashcommand deneyeceğim.yol bilgisayarı yüksek gösteriyor gibi geliyor bana. Gerçi bugün tekrar LPG aldım. Depoyu Shell de doldurdum.

LPG :3.34 TL 

Yol: 120 km

Alınan lt: 16 

100 km de 14 lt gibi LPG tüketmiş. Benzinde 12lt gibi kaba hesap tabi.

Yani yol bilgisayarında bana gösterdiği değer LPG değerine tekabül etmiş.(yol bilgisayarı 14 lt gösteriyordu)

Kullanım ise full şehir içi dur kalk. 5 km gidiş 5 km dönüş.

Beklediğimden iyi değerler memnun kaldım.

Selamlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    807
SequentiaL

Aracım benzinli olduğu için benim yukarıdaki tecrüelerim benzin açısından. O yüzden Lpg için birşey diyemeyeceğim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    35
AhmetKadir

Telefon ile aracin baglantisini Nasil yapıyoruz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmk    0
kmk

Evet dashcommand programını indirdim ve kullandım. Dediğiniz gibi torque programına göre arayüzü bana da daha kolay geldi.

Cahilligime verin bir şey soracağım. Orada anlık,5dk va yakıt tüketimini gösteriyor. O değer arac LPG de giderken tuketilen LPG değerini mı gösteriyor, yoksa lpg de gitsek bile yine benzin tüketimini mı veriyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    807
SequentiaL

Vehicle kısmında aracınızın özelliklerini tanımlamanız gerekir ki zaten bunu yapmış olmanız lazım. orada bende LPG seçeneği çıkmadığını görüyorum sizdede benzin seçili ise değerler benzin tüketimini göstermektedir.

‎23‎.‎12‎.‎2017 at 22:22, gurbenc :

Benim araca uygun mu bu cihaz acaba 97 outback 2.5luk. km göstergeleri analog

Bunun en basit yolu aracınızda OBD soketi olup olmadığını kontrol etmektir. Direksiyonun alt kısmında yada sol tarafta böyle bir giriş varsa aracınız OBD destekliyordur.

SubaruOBD2Port.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmk    0
kmk

Evet İstanbul Balıkesir arası Cruise controle aldım 100km/sa hıza. Dashcommand 8.2 lt değerini verdi. Buna karşın aracın yol bilgisayarı 9.6 gösterdi.

Ben aracın gösterdiği değeri LPG tüketimi gibi kabul ediyorum.

Screenshot_2017-12-24-22-43-59-897.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Bende deneme amaçlı kullandım. Veri akışı gayet seri. Ama kafama takılan benim aracım maxımum torku 320nw iken nasıl 425nw gösterir ;)

erolkan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş