Jump to content
mcake

1.5 Impreza Kaza Yaptım Yedek Parça Temini

Tavsiye Edilen Mesajlar

mcake    0
mcake

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle aracım impreza 1,5 awd otomatik.

Dün 20:30'da ara sokaklardan birinde uçan bir Transporter'a çarptım. Hava çok yağmurluydu zaten. Araç sağ yanımdan geliyordu. (Sırf bu sebepten tüm suç üzerime kalacak) Aşırı süratliydi. Adamın geldiğini hiç görmedim. Direk adamın arabasının ortasına çarptım. O kadar hızlıydı ki önce sağ taraftan bir apartmanın duvarına sonra da sol yanda park etmiş bir başka transporter'ın arkasına çarptı. çarptığı parketmiş 3.araç da önündeki kangoo'ya çarpıp tamponunu kırdı.

Benim çarptığım aracın yan tarafı perişan. İçindekiler darma duman oldu. Ambulans falan geldi. Arkadaşı sakinleştirmem epey zor oldu. Tutanak tutmayalım src belgem yok ve çok süratliydim özür dilerim dedi. Senin aracı da, benim aracı da diğer araçları da cebimden öderim dedi. Ama arkada oturan bayanlar rahatsız olunca ve ambulans gelince polis de geldi ve otomatikmen olay büyüdü. Tutanaklar tutuldu.

Neyse efenim aracı bugün bırakacaktım galeriye. satılsın diye. Son günümdü. Bir büyüğünü arıyordum. Satılık ilanlarından takibimi görürsünüz. Zamanlama manidar oldu.

Diğer şoför çok süratli olduğu halde sokak arasında 80-90 hız yapmasına rağmen suçun %75'i bana girdi. O yüzde 25 suçluymuş. Haklı olabilirmişim ama vuran ben olduğum ve o sağ tarafta olduğu için bu böyle. Daha önce de duymuştum bunları. Bu şekilde oluyor. Yapacak birşey yok.

Benim ön tampon ve kaput düzeltilecek, Kaportacı ile 1800'e anlaştık. Sağ ve sol farlar, sağ ve orta panjur yeniden alınacak. Radyatör ve cam suyu deposu gibi içeride olan hiçbirşey zarar görmemiş çok şükür. Kaskom yok. Eksper raporda kusuru %50 verse bile bu parçaları temin etmem lazım. Gelelim soruya:

En uygun bu parçaları alabileceğim yer neresidir? İstanbul Şirinevler'de ikamet ediyorum. Direk Aksaray'a mı gideyim, çıkmacılarda mı dolanayım. Yoksa şuradan yada yurtdışından yan sanayi bulursun mu diyorsunuz ne dersiniz.

Not: Emniyet kemeri sokak aralarında bile çok çok çok önemliymiş. Ben hiç sarsılmadığım halde yanımda oturan yiğenim kemer takmamıştı ve kafasını cama vurdu. Ön cam da kırıldı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Can Alp ZEĞEREK    54
Can Alp ZEĞEREK

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Bir sonraki aracınızda kasko yaptırmanızı tavsiye ederim. Parça konusunda İstanbulda olmanız avantajlı olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Büyük Geçmiş olsun.Parça konusunda bence İstanbulda oldugunuz için çıkma bulma ıhtımalınız çok yüksek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
blue12    3
blue12

Geçmiş olsun Mehmet Ali Bey. Mala gelmiş cana gelmemiş. Zararın yerine yenisi bir şekilde konuyor nasıl olsa. Can öyle değil.
Far, panjur, çamurluk, kaput vs. çıkmacılardan (örn. İkitelli org. san. Atatürk San. Sit.) bulunabilir parçalar. Bulunamazsa ve çok darmadağın olmadıysa eğer panjur, parçaları toplayan ve boyaya hazır hale getirebilen plastikçiler de var. Maslakta ya da İkitelli de arayınca bulunurlar. Net bir adres veremeyeceğim bu konuda. Gezerken tesadüf görmüştüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mcake    0
mcake

Bostancı'da çıkmacıda buldum farı. Montaj yapınca aynı olmadığı görüldü. Sıfır alacağım mecbur.

Sağ far sağlammış. orta ızgara bulamadım. Buldum da 750 tl. Halbuki sadece etrafındaki çıta kırılmış. ızgarada birşey yok. Tek çıta satılmıyor. Canım çok sıkıldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş