Jump to content
hyuvaci

2009 Impreza Paspas Altındaki Islaklık

Tavsiye Edilen Mesajlar

hyuvaci    16
hyuvaci

Merhaba 2009 impreza aracim var donem donem sag on paspas altinda islaklik oluyor(sadece paspas altinda baska yerde yok) neyden kaynaklaniyor olabilir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mustafa gökmen    0
mustafa gökmen

Yağmur yağdığında paspas altı ıslanıyor ise ön cam fitilinden su alıyor olabilir.

Yağışsız havalarda da paspas altında ıslaklık oluyor ise kalorifer peteğinden kaynaklanabilir.Radyatör antifirizinde eksilme varmı?Yada kaloriferi çaliştirdiğinizda aracın içinde pis bir koku oluşuyormu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

yağmur yağarken su alma yok, anlamsız zamanlarda oluyor ıslaklık.Kontrol ettim bir su eksilmesi veya koku yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mfö    1
mfö

su gider boruları tıkanmış olabilir (yaprak v.b.) nedenlerle,birde klima tahliye borunu kontrol et ,diğerleri yazılmış zaten

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

Su kanallarinin yeri neresi acaba, su eksilmiyor, sunroof yok aracta bide oncam fitili nedir sokturmekmi lazim cami

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    104
Serhat44
17.12.2017 at 20:26, hyuvaci :

yağmur yağarken su alma yok, anlamsız zamanlarda oluyor ıslaklık.Kontrol ettim bir su eksilmesi veya koku yok.

İlginç ???

bagajı kontrol ettinizmi su dolu bi bidon vs varmı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
viento    1
viento

bizim megane 2 aracımızda aynı durum oldu ön tarafta hava girişlerinin olduğu kısımdaki alanın yağmur giderleri tıkanmış su oraya birikince öndeki hava girişlerinden kalorifere su doluyor kaloriferin alt hava veren yerinden arabanın içine doluyor. Hatta bu yüzden kalorifer motorunu bozduk.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

Sonunda buldum su gelen yeri sag on camurluk altinda puntali bi yer var ora paslanmis punta atmis ordan sizinti yapiyormus, cati silikonu aldim onla kapatacagim.

IMG_3918.PNG

IMG_3917.JPG

hyuvaci tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

İslem tamam son olarak paspasin altindaki sungeri soktum kurutup tekrar takacagim

IMG_3921.PNG

IMG_3922.PNG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci
4 saat önce, Erçay :

geçmiş olsun hocam

teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş